czy jest ktos kto wyleczyl sie z nerwicy lekowej ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez neta12345 23 mar 2011, 13:38
i nie bierze zadnych lekow i niechodzi na terapie tylko zyje jak inni normalnie?? czasami zastanawiam sie czy to zycie na prochach ma sens:(

przez Thazek 23 mar 2011, 13:41
nie ma opcji na całkowite wyjście z tego ;) to można tylko zminimalizować... niestety taka jest smutna prawda :(
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez neta12345 23 mar 2011, 13:55
mam nadzieje ze jest taka grupa osób ktora sie z tym uporała i moze napisza na pocieszenie....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 23 mar 2011, 16:07
neta12345, ja poki co sie uporalam, nie chce mi sie o tym rozpisywac niemniej mialam staraszny bol, zawroty, oraz czesciowy paraliz (pewnego razu). Do czasu az doszla depresja i zaczelam brac leki. Teraz nie biore, krotko ale poki co nic mnie nie boli. Jak bedzie dalej sie okaze, niemniej dla mnie to ze nie bralam leku przez 9 lat, a 3 bralam to 3 byly bardzo dobrymi latami, w koncu bez bolu, w koncu bez lękow, a teraz poki co jest dobrze :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez siódmy 23 mar 2011, 16:46
Tak ta choroba jest uleczalna.
Gdy człowiek jest na tyle stary żeby wszystko zrozumieć-umiera.

przez Misiek_NL 23 mar 2011, 16:53
Też myślę że da się wyleczyć to dziadostwo ;)
Misiek_NL

przez neta12345 23 mar 2011, 18:54
no to nie jest tak źle a jest ktoś kto sie z tego wyleczyl i moze podzielic sie swoimi spostrzezeniami, np jak wysiedziec na zajeciach ktore wywoluja u mnie paniczny lek:(

przez olaolaaa 24 mar 2011, 13:26
ja cierpie na to juz kilka miesiecy...nie byłam u lekarza i zadnych lekow nie biore... moj sprowadza sie do tego zeby tylko nie zemdlec..tego najabardziej sie boje. Chodze na zajecia codziennie, staram sie nie poddawac temu cholerstwu nawet jak czasami mam okropne dni (jak dzis) Tez jest mi ciezko wysiedziec na zajeciach....bywa ze mam ochote jak najszybciej wybiec z sali i wrocic do swojego lozka ale wiem tez ze to nie jest metoda :(

a jak ty sobie z tym radzisz?

przez neta12345 24 mar 2011, 19:16
ja bylam u lekarza leczylam sie pol roku potem sama probowalam sle samemu jest ciezko nie da rady stwierdzilam ze szkoda sobie szarpac organizm i teraz chce wrocic do lekow i isc na terapie a przy okazji chodzic na joge mysle ze teraz bedzie lepiej i po jakims czasie z tego wyjde a pozatym nie bede czytac dolujacych rzeczy na forum tylko kupilam sobie ksiazke z terapia

przez shakemen 24 mar 2011, 19:46
Mi sie udalo, udaje i wierze ze będzie udawać pokonywac lęki, nerwice z ktorą sie borykam.

Ogolnie wziąlem sie za swoje zdrowie psychiczne niecały rok temu.
Bez zadnych leków, terapi, psychologow, psychiatrow itd

To co uzywalem to ksiazki, ebooki, filmy - po prostu to co mozna znaleźc w internecie na temat tego jak sobie radzic z problemami i tym co nas "gryzie" w psychice.

Jakosc zycia zmieniła i zmienia sie diametralnie. Majac juz 26 lat, dopiero od kilku miesiecy czuje ze zyje, jest mi lżej, spokojniej i coraz wiecej jest chwil gdzie czuje szczęscie :)

Jak sie chce to mozna pokonać to co nas męczy, ale trzeba w to naprawde szczerze wierzyć i ćwiczyc, praktykowac w moim przypadku rady, strategie wyciagniete z materiałow (ksiazki, filmy szkoleniowe, artykuly z neta itd)

przez neta12345 25 mar 2011, 12:41
to mozesz podac jakies przydatne linki?? z ktorych najwiecej korzystałes?

przez NoOneLivesForever 25 mar 2011, 13:40
shakemen napisał(a):Mi sie udalo, udaje i wierze ze będzie udawać pokonywac lęki, nerwice z ktorą sie borykam.
Skoro musisz pokonywać lęki to się jeszcze nie udało, zdrowi nie muszą pokonywać lęków, bo ich nie mają.
NoOneLivesForever

przez polakita 25 mar 2011, 14:53
NoOneLivesForever napisał(a):zdrowi nie muszą pokonywać lęków, bo ich nie mają.

chyba coś ci się pomyliło, każdy miewa lęki, tylko nasze są doprowadzone do przesady. Każdy się czegoś boi - choroby, utraty pracy, samotności, ośmieszenia itp. i to są bardzo ludzkie lęki... tylko co zrobić żeby się w życiu nie kierować lękiem?

przez shakemen 25 mar 2011, 17:31
Mam, a raczej mialem wiele lękow - z wiekszoscia sobie poradzilem i to uznaje za swoj osobisty sukces, pracuje dalej aby pokonac obecne.
Czuje sie teraz tak ze normalnie zyje, nia mam jakis chorych jazd, blokad.
Teraz sprawa sie rozchodz bardziej o to co sie sklada na myślenie i jak niektore mysli mozna jeszcze zmienic aby jeszcze lepiej sie cieszyć chwilą.

Nie uznaje siebie za zdrowego i goscia ktory nie ma zadnych lękow, bo w dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne do realizacji - czyli niczego sie nie bać i byc super odwaznych i pewnym siebie przez 24h na dobe.

Kiedys bylem juz taki załamany ze wogole z domu nie wychodzilem, zero kontaktu ze znajomymi, kilku miesieczne katowanie sie myslami ze czas sie zabić. Paranoja jednym slowem. Mialem juz zamiar isc do psychiatry i psychologa, ale jakim cude czy przypadkiem natrafilem w necie na szkolenia z dziedziny NLP i to jak NLP pomaga w walce z roznego rodzaju lękami.

Kto chce to przez google, na chomikuj.pl znajdzie wiele przydatnych rzeczy
Poza tym pomocne stały sie ksiazki takich autorów jak Mateusz Grzesiak, Byron Katie, Brian Tracy, Tom Robbins, Mariusz Szuba, Richard Bandler

Sortuj wg