mysli pelne napiec przyczyna nerwicy?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez wieslawpas 15 mar 2011, 13:02
Witam,

Ostatnio moje zdrowie sie nadwyrezylo. Te negatywne emocje odczuwam wowczas gdy mysle o pewnych konkretnych rzeczach.
Te emocje to po prostu napiecia, niepokoj, zaleknienie. Pokrotce histora przedstawia sie nastepujaco. Praktycznie same udreki.
Dwa niezdane egzminy na prawko, a wiec zlosc i wscieklosc bo mam samochod i nie moge nim jezdzic. Postanowilem
dorobic troche kasy o zrobilem serwis o kredytach, aby go reklamowac wysyalem reklamy na grupy i fora. Z poczatki szlo calkiem niezle, ale ostatnio skutecznosc bardzo spadla i i po prostu nie idzie - co mnie frustruje. Kolejny biznes to rozyslanie maili z ofertami do firm. Mimo ze robie to zgodnie z prawem juz dwukrotnie zablokowano mi konto. To kosztowao mnie sporo nerwow
bo calkiem niezle ten biznes szedl. Poza serwisem o kredytach i tych mailingach uruchomilem tez strone o impreazch i tutaj mimo ze wsztko jest fajnie i ladnie to zarobku nie ma zadnego. Ostatnio urchomilem mailing do firm ponownie korzystajac z serwera w USA, ale znowu boje sie ze zablokuja mi konto albo moze nawet lacze do internetu.
Mysle o tym, zeby ten serwis z imprezami zamnienic na jakis motoryzacyjny, bo wiecej reklamodawcow. Do tego dochodzi myslenie o naprawach samochodu (zawiesznie, nawiew, zderzak) oraz motocykla (nowy lancuch, naprawa i lakierowanie owiewek). Generalnie potrzbuje na to kasy z tutaj w tych moich biznesach kombinowanych zupelnie nie idzie. Kiedys psycholog mowila mi, ze problemy sa do rozwiazywania a nie do przezywania, ale nie da sie rozwiazac problemu nie myslac o nim a to generuje negatywne emocje. A jakby to tak wsztko rzucic - nie prowadzic tych stron i mailingu, sprzedac auto i motocykl to wowczas wyeliminowalbym obiekty myslenia stresowego. No to moze wowczas poczulbym sie lepiej i przeszlaby mi nerwica?

przez linka 15 mar 2011, 13:23
wieslawpas, myśli pełne napięć to konsekwencje nie radzenia sobie z przeszkodami które stają na twojej drodze. To nie przyczyna twoich problemów i nerwicy tylko jej konsekwencje.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wieslawpas 15 mar 2011, 13:31
ale moze jest tak, ze na wskutek nerwicy pakuje sie w te historie, wybieram sobie te problemy zamiast ich unikac, albo wybierac cos gdzie jest wiecej spokoju?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 18 mar 2011, 16:07
wieslawpas napisał(a):A jakby to tak wsztko rzucic - nie prowadzic tych stron i mailingu, sprzedac auto i motocykl to wowczas wyeliminowalbym obiekty myslenia stresowego. No to moze wowczas poczulbym sie lepiej i przeszlaby mi nerwica?

myślę że to wcale nie najgorszy pomysł - ja nie mam auta i jakoś żyję ;)

przez riki 18 mar 2011, 16:21
polakita napisał(a):
wieslawpas napisał(a):A jakby to tak wsztko rzucic - nie prowadzic tych stron i mailingu, sprzedac auto i motocykl to wowczas wyeliminowalbym obiekty myslenia stresowego. No to moze wowczas poczulbym sie lepiej i przeszlaby mi nerwica?

myślę że to wcale nie najgorszy pomysł - ja nie mam auta i jakoś żyję ;)

Kod: Zaznacz cały
[quote][/quote]
[/img]

Sortuj wg