Nerwica od gier komputerowych?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez gracz111 09 mar 2011, 15:02
Witam wszystkich :) mam na imię Robert i od roku mam objawy nerwicy lękowej: Napadowe szarpnięcia serca z uczuciem "zamierania", duszności, nerwobóle, uczucie mdlenia lecz nigdy nie zemdlałem! Najgorszym jednak objawem jest ten pierwszy. :(
W gry zacząłem grać mniej więcej gdy miałem 8 lat na pegazusie ale rzadko na nim grałem wolałem wyjść na pole w piłke pograć :D ogólnie większość czasu siedziałem na dworze.
W gimnazjum zaczęło się już to zmieniać papierosy,alkohol i komputer....
Większość czasu spędzałem w domu na kompie lub wyjść gdzieś na impreze upić się jak świnia i napalić jak lokomotywa.
Rok później gdy założono mi internet było coraz gorzej :| nie raz siedzenie całymi dniami przed kompem no ale wtedy jeszcze nic mi sie nie działo do czasu... teraz mam 20lat a problemy zaczęły się gdy mialem 19 gdy zaczęły się te objawy o których napisałem na początku:( chociaż z początku te objawy były dość słabe teraz się nasiliły.
Gram w grę counter strike to jest taka strzelanka i zauważyłem że gdy w nią gram i próbuje się wyluzować to i tak się poce i serce mi lata czasem a traktuje to poprostu na luzie...
Od 2 dni nie gram i jest jakby troche lepiej, staram się wychodzic na pole i pojezdzic na rowerze czy pobiegać. Czy od gier mogła mnie złapać ta nerwica? Kiedyś pogotowie mnie nawet odwiedziło ^^
Jestem pewny że będę wracał czasem do tej gry bo ciężko się od niej oderwać całkowicie:)

przez Nicky 09 mar 2011, 17:17
A co mają gry do tego?

Monitory, telewizory wyświetlają serię statycznych obrazów na sekundę. Niektórzy z powodów zdrowotnych nie powinni w ogóle ani oglądać TV ani używać komputerów. Masz informację o tym na każdej instrukcji do jakiejkolwiek gry wideo.

Ja gram w gry bodajże od 6-7 roku życia czyli przez większość życia i nie mam tego. Często też ja kiepsko jakościowo telewizorach czy monitorach i jedynie się dorobiłem wady wzroku:P.

Co do pocenia się podczas gry to mi się wydaję że mocno się wczuwasz podczas gry i stąd takie a nie inne emocje. Zrób sobie z miesiąc przerwy w ogóle od komputera i TV. Odpocznij od tego.
Możesz też zwyczajnie pójść do lekarza i powiedzieć, że masz takie a nie inne objawy. On Ci powie (albo i nie) dlaczego się tak dzieje.

przez Zenonek 09 mar 2011, 17:49
gracz111,

To oczywiste, ze gry typu Quake 3 Arena czy CS powoduja wyrzuty adrenaliny, przeciez to o to chodzi...Ale jak masz nerwice to objawy moga sie nasilac od tego.

Ja ze swojego expa powiem, ze jak pomykalem czasami wieczorem z 3-5 h w Quake Live to szybkie bicie serca utrzymywalo mi sie az do usniecia...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nicky 09 mar 2011, 19:21
Ja grałem w Halo 2 po sieci. Ale głównie to zgarniałem baty :). Więc to była głównie irytacja niż emocje. Ale ogólnie fajnie się grało.

przez gracz111 09 mar 2011, 23:44
Zenonek napisał(a):gracz111,

To oczywiste, ze gry typu Quake 3 Arena czy CS powoduja wyrzuty adrenaliny, przeciez to o to chodzi...Ale jak masz nerwice to objawy moga sie nasilac od tego.

Ja ze swojego expa powiem, ze jak pomykalem czasami wieczorem z 3-5 h w Quake Live to szybkie bicie serca utrzymywalo mi sie az do usniecia...

Też gram w quake live czasami :) a tak to w cs 1.6 na steamie od 4 lat pomykam :) :D najgorsze to są akcje jakieś 1na1 gdy człowiek pod presją jest :) dokladnie tak jak mi, te bicia serca sie utrzymuja az pojde spać :) ale tak jak mówie najgorsze to są te szarpnięcia gdy człowiek juz myśli że zawał ma i podskakuje z krzesła i nie wie co robić... staram się z tego śmiać ale czasami ciezko jest. Pozdro i jak coś można kiedy pyknąć w QL :)

przez inny 28 mar 2011, 13:55
Ja dostaje nerwicy szałowej jak zrywa połączenie gdy wygrywam, albo gdy mam laga hehe.
Może ktoś gra w Unreal Tournament 99? Poznałem na serwerze jednego kolesia z podobnymi problemami nerwicowymi jak ja ;)
Człowiek nikt....no dobra, człowiek drewno

przez carlos 28 mar 2011, 15:04
Ja zauważyłem, że ostatnio jak gram nie umiem oderwać się od rzeczywistości. Cały czas o tym myślę i to powoduje lęki. No właściwie to jak gram w cs'a, a moja nienawiść do tępych ludzi też się objawia mega gniewem. Nie lubię słuchać dzieci i idiotów, jak warczą przez mikrofony, oraz jacy to oni wspaniali nie są. Pewnego rodzaju problemem jest też fakt, ze ja się mocno stresuje i lękam, przez co często w takich niezłych akcjach strasznie "lamię".

przez inny 28 mar 2011, 15:49
Ja też grając zwykle nie umiem wyłączyć mojego wirnika myśli i po prostu on pracuje cały czas a ja gram a i tak mi dobrze idzie. Lubię się gdy gram, nie ma żadnej fobii, jestem atakującym, jestem ciężkim przeciwnikiem dla innych, a jak ktoś na mnie najeżdża to mu oddaję więc tam nie ma stresu, nie ma fobii, niejednokrotnie to ja jestem przyczyną nerwicy innych ;)
Człowiek nikt....no dobra, człowiek drewno

Sortuj wg