Czy mogę mieć ciągle nerwicę?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez joshiko 01 mar 2011, 14:37
Witam,
niedawno dowiedziałam się, że jak byłam małym dzieckiem w przedszkolu doznałam jakiegoś dziwnego szoku powiecmy traumy, po czym zostałam wypisana z predszkola, w nocy miałam dziwne lęki, budziłam się w nocy, w pół śnie płakałam calymi nocami. Cała sytuacja działa się jeszcze jakieś pare miesięcy. Dodam tylko że całej tej sytuacji w ogole nie pamiętam, znam ją z opowieści rodziców. Niedawno dowiedziałam się, że rodzice zabrali mnie wtedy na jakieś porady do psychologa, który stwierdził u mnie nerwicę. Po całym zajściu jak juz opanowalam lęki stalam się zupełnie innym dzieckiem, byłam nieśmiała, zamknięta w sobie. Zostało mi to w zasadzie do teraz (mam 20 lat). Stąd moje pytanie: czy jest możliwość, że wciąż mam nerwicę? Z tego co wiem poźniej się juz nigdzie nie leczyłam. Z góry dzieki za pomoc :)

przez linka 01 mar 2011, 14:48
No skoro miałaś nerwice i jej nie leczyłaś, a czujesz jakieś niepokojące objawy świadczące to zaburzeniach emocjonalnych to prawdopodobnie masz ją nadal - sama nie znika ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez MrHyde 01 mar 2011, 14:52
Zbyt mało podałaś faktów, aby stwierdzić z całą pewnością,że masz nerwicę.Poczytaj na forum jakie problemy z sobą mają ludzie cierpiący na tą chorobę.Napisz więcej o sobie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Manka 01 mar 2011, 15:04
Ja miałam podobną sytuację ...
A wszystko co się ze mną działo pamiętam jak przez mgłę i to nie liczne fakty ... resztę opowiedzieli mi rodzice.
Gdy tego czasem słuchałam odczuwałam wstyd.
Wydaje mi się, że jeśli jakieś problemy kiedyś zaistniały to same nie znikają. W moim przypadku tak właśnie jest zaczęło się mniej więcej w wieku 5lat a wyszło na jaw po kilkunastu ! :-|

przez joshiko 01 mar 2011, 15:40
Patrzac na objawy nerwicy, w ogole nie odczuwam bólu głowy, generalnie niczego jeśli chodzi o objawy somatyczne. Jeśli chodzi o reszte, to mam spore problemy emocjonalne. W wieku ok 5-6 lat stwierdzono u mnie nieśmiałość, mam wiecznie spocone dłonie (lekarz stwierdził kiedyś ze to wynik niskiego ciśnienia). Ogólnie rzecz biorąc jestem takim typowym anemikiem, brak checi do zycia, apatia itp. Z takich największych problemow to naprawde duze zamknięcie w sobie. I wlasnie nie wiem czy to moze byc wynikiem nerwicy (?) moze po prostu to sobie wmawiam i szukam dziury w calym, po tym jak sie walsnie dowiedzialam ze kiedys mialam z tym problem.

przez linka 01 mar 2011, 15:59
joshiko, nieśmiałość to jeszcze nie choroba także spokojnie :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez joshiko 01 mar 2011, 16:17
hmm pewnie masz rację, ale nieśmiałość to akurat u mnie nie mały problem.

przez tg--ice 01 mar 2011, 18:49
Wydaje mi się że cały czas nerwica może siedzieć w tobie. Jak już raz miałaś z nią do czynienia, to chyba już tak sobie nie odpuści. Ale z tego co piszesz, to jeszcze nie chyba nie masz nerwicy, natomiast jeśli nie zmienisz czegoś w sobie, to w przyszłości może z tego powstać już prawdziwa nerwica, na tym etapie to wszystko zależy od ciebie...
pozdrawiam
NO FEAR...!!!

przez Manka 01 mar 2011, 19:54
joshiko walcz z tym ! Nieśmiałość jest problemem . Ale da się z nim walczyć !
Co do spoconych dłoni to jest to skutkiem różnych bodźców. Ja znam taki iż jest objawem nerwicy bo sama często tak mam nawet jak rozmawiam , prowadzę jakaś poważniejszą rozmowę . Ale to nie jest jeszcze powód aby wmawiać sobie cokolwiek albo szukać przygód .
Obserwuj siebie ... swoje zachowania . Jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości przecież zawsze jest forum i grono ludzi którzy służą dobrą rada ... i są też specjaliści do których w razie problemu możesz się udać ! ;)

przez MARIAN1967 01 mar 2011, 20:14
Człowiek rodzi się z pewnymi cechami i taki umiera.Jedni są bardzo wrażliwi, inni nie .Tego nie da się zmienić ani wyleczyć.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Sortuj wg