Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stres uniemożliwiający normalne funkcjonowanie


baranek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum, ale nie potrafię sobie sam poradzić ze swoim problemem, dlatego też zwracam się o poradę do forumowiczów. Generalnie szukam jakiegoś leku zmniejszającego stres i pomagającego opanować nerwy w stresowych sytuacjach. Dla mnie to na przykład rozmowa ( zaczynam się jąkać), praca ( ręce mi drżą nie potrafię zebrać myśli i spokojnie porozmawiać z przełożonym), każdy wybór czegokolwiek to katorga, nie potrafię sam realnie ocenić sytuacji.

Każda sytuacja przyprawia mnie o stres i nie mogę nic na to poradzić, szukam jakiegoś długotrwałego leku, który mógłbym stosować na dłuższą metę i przełamać tą niepewność do własnych umiejętności, na krótszą metę wystarczył nervosol, ale szukam czegoś skuteczniejszego i obniżającego stres, najlepiej bez recepty. Zaczęło się to od wypadku samochodowego, jestem kłębkiem nerwów i zacząłem się jąkać a chciałbym normalnie egzystować w społeczeństwie, dlatego zwracam się do was o poradę w sprawię leku, suplementów diety oraz czegoś, co pomoże mi przełamać lęk i stres w życiu codziennym, najgorzej jest z jąkaniem, utrudnia życie a ponoć są leki obniżające nawet o 50 % tą wadę. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, liczę na dobrą i „ ludzką” opinie i poradę :).

 

Jeśli zły temat to proszę o korekte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baranek18,

 

MUSISZ isc do psychiatry to najrozsadniejsza rada jaka mozna ci dac.

 

Co do leczenia do zapewne lekarz zapoda ci jakis lek z grupy SSRI, ewentualnie jako dodatek na wejscie w antydepresant da jakas benzodiazpine.

 

Co do lekow bez recepty to mozesz sprobowac Neopersen (ma ciekawy sklad) + niebieskie "tabletki uspokajajace" , ale miej swiadomosc, ze przy tak nasilonych objawach ziolowe leki maja znikoma (jesli w ogole jakas) skutecznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baranek18,

 

Pagoclone to chyba jeszcze nowy lek, niby ma pomagac z jakaniem, moze dziala, ale malo info jest o nim.

 

Lepiej idz do psychiatry, bo twoje jakanie moze miec podloze nerwicowe, a najlepszymi lekami na nerwica sa leki z grupy SSRI (Paroksetyna, Escitalopram, Fluoksetyna , Sertralina, Citalopram , Fluwoksamina) i benzo (np Alprazolam, Diazepam, Lorazepam, OXazepam , Clonazepam), ale benzo mozna brac bardzo krotki okres czasu, bo uzalezniaja. SIlnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowa na forum i piszę,bo od jakiegoś czasu żyję w stresie i nie umiem sobie z nim poradzić:(Zaczęło się to od tego jak zmieniłam pracę.Z nerwów boli mnie często brzuch,nie umiem spać po nocach,bo ciągle myślę o swojej pracy i nie umiem się do niej zdystansować.I jak mam wolny dzień,a na drugi dzień idę do pracy to w tym wolnym dniu przeżywam koszmar,bo wiem,że zaś muszę wrócić do pracy,a psychicznie jakoś nie daję rady.Bardzo mnie to męczy i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Chciałabym z kimś o tym pogadać i myślałam o wizycie u psychiatry.Może on by mi poradził jak mam sobie radzić ze stresem i strachem przed pracą?A najdziwniejsze jest to,że ja sama nie wiem co mnie tak w niej stresuje? Czasem to,że jest męcząca,bo są dni,że pracuję po 12 godz dziennie i jestem bardzo zmęczona i zniechęcona. Poza tym pracuję w grupie i jakoś nie radzę sobie z docinkami,donoszeniem jak ktoś coś zrobi źle. Szukam innej pracy,ale jak na razie nie trafiłam na coś co by mnie interesowało. Co mam zrobić? Jak sobie pomóc.Dodam też,że często ostatnio płaczę i nie mam na nic ochoty.Proszę Was o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×