Stres uniemożliwiający normalne funkcjonowanie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez baranek18 26 lut 2011, 21:03
Witam

Jestem nowy na forum, ale nie potrafię sobie sam poradzić ze swoim problemem, dlatego też zwracam się o poradę do forumowiczów. Generalnie szukam jakiegoś leku zmniejszającego stres i pomagającego opanować nerwy w stresowych sytuacjach. Dla mnie to na przykład rozmowa ( zaczynam się jąkać), praca ( ręce mi drżą nie potrafię zebrać myśli i spokojnie porozmawiać z przełożonym), każdy wybór czegokolwiek to katorga, nie potrafię sam realnie ocenić sytuacji.
Każda sytuacja przyprawia mnie o stres i nie mogę nic na to poradzić, szukam jakiegoś długotrwałego leku, który mógłbym stosować na dłuższą metę i przełamać tą niepewność do własnych umiejętności, na krótszą metę wystarczył nervosol, ale szukam czegoś skuteczniejszego i obniżającego stres, najlepiej bez recepty. Zaczęło się to od wypadku samochodowego, jestem kłębkiem nerwów i zacząłem się jąkać a chciałbym normalnie egzystować w społeczeństwie, dlatego zwracam się do was o poradę w sprawię leku, suplementów diety oraz czegoś, co pomoże mi przełamać lęk i stres w życiu codziennym, najgorzej jest z jąkaniem, utrudnia życie a ponoć są leki obniżające nawet o 50 % tą wadę. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, liczę na dobrą i „ ludzką” opinie i poradę :).

Jeśli zły temat to proszę o korekte.

przez paradoksy 26 lut 2011, 21:05
polecam ... terapię.
paradoksy

przez Zenonek 26 lut 2011, 21:07
baranek18,

MUSISZ isc do psychiatry to najrozsadniejsza rada jaka mozna ci dac.

Co do leczenia do zapewne lekarz zapoda ci jakis lek z grupy SSRI, ewentualnie jako dodatek na wejscie w antydepresant da jakas benzodiazpine.

Co do lekow bez recepty to mozesz sprobowac Neopersen (ma ciekawy sklad) + niebieskie "tabletki uspokajajace" , ale miej swiadomosc, ze przy tak nasilonych objawach ziolowe leki maja znikoma (jesli w ogole jakas) skutecznosc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez baranek18 26 lut 2011, 21:53
A takie leki jak Neokid, Pagoclone ?

przez Zenonek 26 lut 2011, 22:01
baranek18,

Pagoclone to chyba jeszcze nowy lek, niby ma pomagac z jakaniem, moze dziala, ale malo info jest o nim.

Lepiej idz do psychiatry, bo twoje jakanie moze miec podloze nerwicowe, a najlepszymi lekami na nerwica sa leki z grupy SSRI (Paroksetyna, Escitalopram, Fluoksetyna , Sertralina, Citalopram , Fluwoksamina) i benzo (np Alprazolam, Diazepam, Lorazepam, OXazepam , Clonazepam), ale benzo mozna brac bardzo krotki okres czasu, bo uzalezniaja. SIlnie.

przez baranek18 26 lut 2011, 22:09
Ok poradzę się specjalisty, u mne to ma podłoże nerwowe od wypadku samochodowego...

przez DooMinika 20 kwi 2011, 10:17
Witam! Jestem nowa na forum i piszę,bo od jakiegoś czasu żyję w stresie i nie umiem sobie z nim poradzić:(Zaczęło się to od tego jak zmieniłam pracę.Z nerwów boli mnie często brzuch,nie umiem spać po nocach,bo ciągle myślę o swojej pracy i nie umiem się do niej zdystansować.I jak mam wolny dzień,a na drugi dzień idę do pracy to w tym wolnym dniu przeżywam koszmar,bo wiem,że zaś muszę wrócić do pracy,a psychicznie jakoś nie daję rady.Bardzo mnie to męczy i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Chciałabym z kimś o tym pogadać i myślałam o wizycie u psychiatry.Może on by mi poradził jak mam sobie radzić ze stresem i strachem przed pracą?A najdziwniejsze jest to,że ja sama nie wiem co mnie tak w niej stresuje? Czasem to,że jest męcząca,bo są dni,że pracuję po 12 godz dziennie i jestem bardzo zmęczona i zniechęcona. Poza tym pracuję w grupie i jakoś nie radzę sobie z docinkami,donoszeniem jak ktoś coś zrobi źle. Szukam innej pracy,ale jak na razie nie trafiłam na coś co by mnie interesowało. Co mam zrobić? Jak sobie pomóc.Dodam też,że często ostatnio płaczę i nie mam na nic ochoty.Proszę Was o radę.

przez linka 20 kwi 2011, 10:54
paradoksy napisał(a):polecam ... terapię.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez NoOneLivesForever 20 kwi 2011, 11:02
polecam... medytację
NoOneLivesForever

Sortuj wg