Ile trwa Wasza psychoterapia?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Korba 18 lut 2011, 14:29
wieeeeeekiiiiiiiiiiiiiiii
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez grand protestant 18 lut 2011, 15:50
Poradzę Wam.Nie do lekarza lecz do weterynarza.Jeśli liczycie,że wystarczy chodzić do psychologa ub psychiatry i brać leki to bardzo się mylicie.Należy codziennie odchwaszczać łeb z idiotycznych myśli,trenować charakter stawiając przed sobą realne cele do wykonania,zostać pasjonatem- nie ważne czy ma być to fotografowanie, czy plucie do celu lub na odległość.Utopić egocentryzm w jakim sensownym zajęciu,bo nerwica (to moim zdaniem) nadmierne skupianie uwagi na bezwartościowym przedmiocie czyli na swoich zwłokach.Chyba,że lubicie jęczeć bo sprawia Wam to przyjemność.To inna sprawa-z przyjemności trudno zrezygnować.

przez Agnieszka_1988 18 lut 2011, 18:21
grand protestant, a co jeśli w mojej nerwicy moje zwłoki to najmniejszy dla mnie problem? :mrgreen: Nie mam hipochondrii a wszystkie objawy non stop bagatelizuję... Ostatni raz widziałam lekarza, jak miałam szwy zdejmowane z kolana w wakacje. Moje zwłoki mi wiszą, ja chcę się psychicznie dobrze czuć.

-- 18 lut 2011, 17:23 --

A w ogóle to co Tobie doskwiera? Bo wnioskuję, że skoro udzielasz takich rad to z nerwicą nie masz (już?) problemów.
Agnieszka_1988

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bowie 18 lut 2011, 18:26
grand protestant napisał(a):Poradzę Wam.Nie do lekarza lecz do weterynarza.Jeśli liczycie,że wystarczy chodzić do psychologa ub psychiatry i brać leki to bardzo się mylicie.Należy codziennie odchwaszczać łeb z idiotycznych myśli,trenować charakter stawiając przed sobą realne cele do wykonania,zostać pasjonatem- nie ważne czy ma być to fotografowanie, czy plucie do celu lub na odległość.Utopić egocentryzm w jakim sensownym zajęciu,bo nerwica (to moim zdaniem) nadmierne skupianie uwagi na bezwartościowym przedmiocie czyli na swoich zwłokach.Chyba,że lubicie jęczeć bo sprawia Wam to przyjemność.To inna sprawa-z przyjemności trudno zrezygnować.

Egocentryzm to jeden z charakterystycznych punktów nerwicy. Zresztą każdy przypadek może być inny, ale na pewno rozmowa z psychologiem to podstawa. Samemu to sobie możemy herbatę przygotowywać :D

przez grand protestant 18 lut 2011, 18:33
Agnieszko chcesz się dobrze czuć psychicznie?Nie Ty jedyna.Każdy chce- ale są tacy którzy nad tym usilnie pracują:rozwijają zainteresowania,angażują się w wolontariat- bo przyjemniej nieść pomoc niż ją brać.Próbowałaś?Nie?No to spróbuj.Zakochaj się z wzajemnością ,pamiętając, aby to on kochał Ciebie dwa razy więcej- bo inaczej będziesz nieszczęśliwa. :pirate:

przez Korba 18 lut 2011, 18:33
grand protestant napisał(a):Poradzę Wam.Nie do lekarza lecz do weterynarza.

A byłeś i Ci pomógł? Ten weterynarz?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Agnieszka_1988 18 lut 2011, 18:38
grand protestant napisał(a):Agnieszko chcesz się dobrze czuć psychicznie?Nie Ty jedyna.Każdy chce- ale są tacy którzy nad tym usilnie pracują:rozwijają zainteresowania,angażują się w wolontariat- bo przyjemniej nieść pomoc niż ją brać.Próbowałaś?Nie?No to spróbuj.Zakochaj się z wzajemnością ,pamiętając, aby to on kochał Ciebie dwa razy więcej- bo inaczej będziesz nieszczęśliwa. :pirate:

Nie no, cóż za cenne rady!
Chyba właśnie uratowałeś mi życie.
Agnieszka_1988

przez grand protestant 18 lut 2011, 18:39
Korba, byłem!Przepisał mi końskie dawki!Nie jestem taki głupi na jakiego wyglądam.Weterynarzom też nie wierzę ale mam ciut mniej oporów przed wizytą u nich niż u wracza. :pirate:

przez dogomaniaczka 18 lut 2011, 18:40
grand protestant, czemu slużą Twoje posty? :roll:
dogomaniaczka

przez grand protestant 18 lut 2011, 18:43
Więcej dystansu do siebie.Na nerwicę się nie umiera tylko skutecznie zatruwa się nią otoczenie.Cierpią nasi bliscy.Trzeba o nich też pomyśleć. :pirate:

przez dogomaniaczka 18 lut 2011, 18:45
grand protestant, w ten sposób nikomu nie pomożesz
dogomaniaczka

przez Korba 18 lut 2011, 20:12
grand protestant, tutaj ludzie cierpią na różnego rodzaju zaburzenia, nie tylko na nerwicę. na niektóre nawet weterynarz nie pomoże, więc nie wypowiadaj się na tematy, na których się dobrze nie znasz i nie generalizuj. i daruj sobie sarkazm w stosunku do ludzi, którzy nie są tak świadomi jak TY! :?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez BladzacyAniolek 18 lut 2011, 21:25
U mnie stwierdzono depresję. Na terapię chodzę trzeci miesiąc. Od przyszłego tygodnia spotkania będą się odbywały dwa razy w tygodniu, wcześniej było raz. Szczerze mówiąc nie widzę siebie na tej terapii. Jest mi ciężko nawiązać kontakt z drugim człowiekiem, mam jakieś pieprzona blokady, które nie pozwalają mi wydusić z siebie żadnego słowa. Tak więc rozmowa z terapeutą raczej mi nie wychodzi. :/ Nie potrafię wyrazić wprost swoich myśli. Przeważnie milczę. On próbuje w jakiś sposób rozwinąć rozmowę, ale ja i tak nie potrafię /cenzura/ mówić! Zastanawiam się nad rezygnacją. :((
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

przez Vi. 18 lut 2011, 22:09
Grand Protestant, jakiej denominacji jesteś ?
Ktoś w zborze nauczył Cię takiego maltretowania siebie czy tak masz sam z siebie ?
Vi.

Sortuj wg