Ogłupienie nerwicowe

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Ogłupienie nerwicowe

przez dodzik 19 sty 2011, 19:44
:shock: Nie wiem jak to określic. Od pewnego czasu mam wrażenie, że zachowuje się dziko, a przynajmniej dziwnie. Tak sprawa się ma na uczelni, gdzie jak muszę wziąść głos, czy cos załatwić to po prostu mam pustke w głowie (jakims cudem nie wyszłam jeszcze na idiotke)
Drugi fakt, że mam problemy z koncentracją. To co kiedys przychodziło mi z łatwością teraz zajmuje mi duzo więcej czasu a itak przeznaczam go na nicnierobienie. Po prostu ciężko mi się skoncentrować.
Wydaje mi się, że jestem inteligentną osobą, ale z jakichs względów nie potrafie tego wykorzystać.
A moze tylko mi sie wydaje, że jestem inteligentna??

Re: Ogłupienie nerwicowe

przez tg--ice 20 sty 2011, 16:25
Witam
jeśli chodzi o pustkę w głowie, to ja mam podobnie.
Prosty przykład: w domu pamiętam dokładnie co mam kupić w sklepie, idę do sklepu, sprzedawczyni pyta ,,słucham" a ja zapominam co miałem kupić, lub pamiętam tylko jedną rzecz, podobnie jest z koncentracją. Zwłaszcza w miejscach zatłoczonych i publicznych, w pracy.
Wydaje mi się że to jest jedna z dolegliwości w nerwicy.
Prawda jest taka, że niezależnie jakie masz IQ, nerwica zawsze ogłupia.
Pozostaje robić kartki z zakupami.... :smile:
NO FEAR...!!!

Re: Ogłupienie nerwicowe

przez tynka92 21 sty 2011, 23:09
dodzik, ja mam podobnie. Np. wydaje mi się, że mogę dobrze i szeroko wypowiedzieć się na dany temat, w głowie mam ułożone mocne i przekonujące argumenty, ale jak przychodzi do wypowiedzenia tego to wszystko pryska jak bańka mydlana. Nie chodzi o to, by zżerał mnie jakiś wstyd, nieśmiałość. jakoś po prostu zawsze inaczej mi wychodzi, nie zupełnie tak, jak chciałabym się wypowiedzieć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ogłupienie nerwicowe

przez jetodik 13 kwi 2015, 22:47
akutalnie znajduje się w takim właśnie stanie ogłupienia, więc nie rozpisze się tutaj w szczegółach...interesuje mnie tylko jak temu przeciwdziałać, czy macie jakieś sprawdzone sposoby?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Ogłupienie nerwicowe

przez magnolia84 13 kwi 2015, 22:49
a zdrowi ludzie nie mają tego typu blackoutu? Jakiś czas temu czytałam (chyba w "Focusie" ) wypowiedź jakiegoś prof. neurologii, który wytłumaczył to zjawisko. Musiałabym poszperać i znaleźć
magnolia84

Ogłupienie nerwicowe

przez jetodik 13 kwi 2015, 22:59
magnolia84, mogą mieć, np. introwertycy...ja się nie znam na tym, dziś dopiero dostałem ten trop, a zdanie fachowców mogłoby faktycznie coś wnieść do tematu.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Ogłupienie nerwicowe

przez na_leśnik 13 kwi 2015, 23:09
Wyłączanie myślenia w sytuacjach lękowych to objaw z którym zmagałem się bardzo długo, czasem do dziś mi się to włącza. Zaraz po studiach miałem taki epizod, który praktycznie uniemożliwił mi napisanie pracy magisterskiej. Po prostu nie rozumiałem co czytam, potrafiłem w połowie zdania zapomnieć czego dotyczy wypowiedź. W sumie wydłużyło mi to czas pisania magisterki o 2 lata :/ .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Ogłupienie nerwicowe

przez magnolia84 13 kwi 2015, 23:10
jetodik, odgrzebałam jeszcze coś innego: http://wyborcza.pl/magazyn/1,143555,175 ... mieci.html
magnolia84

Ogłupienie nerwicowe

przez Rebelia 13 kwi 2015, 23:11
Uuu czyli ktoś ma podobnie. No okej, jak z tym walczyć? Bo zwalałam na leki w sumie, że to wina leków i one mi mózg wyżarły, ale teza została w sumie obalona.

Ogłupienie nerwicowe

przez jetodik 13 kwi 2015, 23:12
na_leśnik, no u mnie podobnie, jak czuje niepokój, coś mnie trapi, a jest tak częściej niż rzadziej to nawet obejrzenie ze zrozumieniem prostego serialu przerasta mój system poznawczy.

Ogłupienie nerwicowe

przez na_leśnik 13 kwi 2015, 23:14
Rebelia, w moim wypadku to był lęk. Jak go czułem, to mózg automatycznie przechodził co chwila w tryb "stand by". A że w tym okresie odczuwałem go prawie cały czas, to efekt był jaki był.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Ogłupienie nerwicowe

przez Rebelia 13 kwi 2015, 23:15
Ale są jeszcze te rodzaje, kiedy stoisz przed ogromnym stresem i wtedy masz wyłączenie czy tam ogłupienie nerwicowe. Ja bym to rozdzieliła od wyłączenia przy oglądaniu serialu, a tym kiedy coś w fazie stresowej/dyskomfortu odcina, np. publiczne wystąpienie czy zakupy. Bo kiedy jestem w bezpiecznym miejscu i mam nawet niepokoje, to nie odcina mi prądu.

Ogłupienie nerwicowe

przez na_leśnik 13 kwi 2015, 23:17
jetodik, spróbuj w takiej chwili poczytać tekst o panteistycznych uwarunkowaniach eklezjologii Augustyna z Hippony albo inną niestrawną lekturę filozoficzną. Czad jakich mało :mrgreen: .

-- 13 kwi 2015, 22:19 --

Rebelia, to może też wynikać z lęku wolnopłynącego.

Ogłupienie nerwicowe

przez Rebelia 13 kwi 2015, 23:20
na_leśnik, dafuq? Źródło jakieś dobre masz? Wygooglam sobie zaraz.

Sortuj wg