czy to może byc nerwica?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

czy to może byc nerwica?

przez strach21 16 sty 2011, 22:50
Witam,
Pisała o tym na innym poscie ale nit mi nie odpowiedzial.
Dręczy mnie pytanie czy aby nie mam nerwicy lękowej i mam nadzieję że może ktoś mi pomoże się upewnić bądź rozwiać moje wątpliwości.

Mam 22 lata i od kilku tygodni czuję mocne bicie serca mimo iż skurcze są w normie, dzieje się tak o każdej porze dnia praktycznie, wielokrotnie budzę się z takim kołataniem i lękiem, nieuzasadnionym lękiem. Jestem osobą, która stresuję sie dosłownie wszystkim, nie potrafię się zdystansować, każdy najmniejszy problem mnie przytłacza.

Wyczytałam, że takie są pierwsze objawy nerwicy : Pierwsze objawy nerwicy lękowej to kompletny brak pewności siebie, spodziewanie się zawsze tego co najgorsze, oczekiwanie zawsze z niepokojem na najbliższe wydarzenia, powolne wycofywanie się z kontaktów z otoczeniem oraz zbytnie przejmowanie się opinią innych osób - wszystko się zgadza jeśli chodzi o mnie, jednak takie objawy to może byc kwestia osobowości człowieka, nei koniecznie muszą oznaczać nerwicę stąd też moja niepewność bo niepokojące jest to uczucie lęku i kołatanie, które nei daje myśleć o niczym innym.

Re: czy to może byc nerwica?

przez asko80 16 sty 2011, 23:16
Kołatanie serca i inne znajome tobie objawy są spowodowane walką organizmu. Stres komplikuje życie, ale jeśli twierdzisz, że to nie stres sprawia te objawy to musi być lekka nerwica. Nie obawiaj się tego. To tylko odruch organizmu na swoje potrzeby. W twoim przypadku trudno stwierdzić czy to nerwica czy też niedobór witamin. Spróbuj zażywać w większej dawce magnez i np. doppelherz dla mózgu. Jesli po trzech dniach stosowania tych preperatów nadal czuł się źle to napisz do mnie

przez *Wiola* 16 sty 2011, 23:19
asko80,

Sory ale piszesz totalne bzdury;

strach21,

A Ty najlepiej idź do lekarza, bo to oni są od stawiania diagnozy, Być może jest to nerwica , ale nikt tutaj Ci tego nie potwierdzi ani nie zaprzeczy.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez asko80 16 sty 2011, 23:22
Dlaczego od razu bzdury? najpierw diagnoza potem leczenie. A ty dajesz do zrozumienia najpierw lekarz, ale który. Sam(a) zastanów się co piszesz w odpowiedzi

przez strach21 17 sty 2011, 08:36
asko80 możesz mieć trochę racji, bo brak witamin też może się przyczyniać, i właśnie chciałam wiedzieć czy muszę od razu iść do lekarza czy może najpierw jakoś samemu można spróbować powalczyć, bo tu dużą rolę odgrywa stres, tylko widzę, że w miarę upływu czasu coraz drobniejsze problemy wywołują u mnie to kołatanie i lęk, nie wiadomo o co.

A co do lekarza, no właśnie jakiego??

przez Thazek 17 sty 2011, 09:04
asko80, chcesz sobie nazbierać klientów na terapię czy co? :nono:
Thazek

przez asko80 18 sty 2011, 17:13
Nie, nie, hihi. Tylko piszę o moich odczuciach co do problemu. Może komuś pomoże, zawsze warto spróbować. Np. dla mnie dobrym źródłem witamin jest magnez z wit. B plus lecytyna. To pomaga mi regenerować organizm jeśli czuję, że nerwy go niszczą :).

przez tynka92 18 sty 2011, 21:43
strach21, najlepiej do psychiatry, ale moze tez być psycholog. Wazne żeby ktoś dał ci wskazówki, co robic, jak sobie z tym radzic. Samemu w takiej sytuacji jest zbyt trudno i mało efektywnie.

przez strach21 19 sty 2011, 00:33
dziękuję za pomoc, idę jutro na badanie krwi, potem porozmawiam z lekarzem rodzinnym co on o tym sądzi i co mi zaleci, bo czuję się troszkę jakby lepiej a może po prostu mniej myślę o tym, że mogę mieć nerwicę, więc jak obecnie jestem dobrej myśli :)

[Dodane po edycji:]

a no i zaczęłam brać magnez jak radziła asko80 :)

przez neurotyk.pl 19 sty 2011, 08:35
"Pierwsze objawy nerwicy lękowej to kompletny brak pewności siebie, spodziewanie się zawsze tego co najgorsze, oczekiwanie zawsze z niepokojem na najbliższe wydarzenia, powolne wycofywanie się z kontaktów z otoczeniem oraz zbytnie przejmowanie się opinią innych osób"

mam to samo niestety :(
i ja juz wiem że to nerwica, dlatego staram się poznać tę chorobę

pozdrawiam
neurotyk.pl [ to tez adres mojego bloga]

Sortuj wg