Dentofobia - strach przed stomatologiem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Dentofobia - strach przed stomatologiem

przez coma 13 sty 2011, 20:31
_asia_, :twisted: 8)
Thazek, wiola173, no co :roll: :mrgreen: Ale leczenia kanałowego cz też wyrywania zęba bez znieczulenia to bym chyba nie zaryzykowała... Myślę, że u mnie może mieć to związek z moją autoagresją.... A w ogóle to temat nie dla mnie. Zmywam się stąd, nie będę Was straszyć moje robaczki kochane :* :mrgreen:
coma

przez Thazek 13 sty 2011, 20:33
Ja zrobiłem kanałówkę bez znieczulenia więc dałem radę 8) 8)
Thazek

przez *Wiola* 13 sty 2011, 20:34
coma, Nie straszysz:) To wręcz pocieszające ,że ktoś się nie boi. Chociaż znam takich - moja córka się nie boi w ogóle, ale nie miała żadnych poważnych ubytków i chodzi od początku prawie do mojej przyjaciółki i nie ma przykrych doświadczeń.

T o ja tez się pochwalę: ja miałam 2 razy przecinane dziąsło i raz przypalane i też nie chciałam znieczulenia:) Za to leczenie kanałowe raz przeżyłam bez, ale potem tak bolało ,że w końcu wzięłam znieczulenie:(
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coma 13 sty 2011, 20:39
wiola173, To cieszę się, że znalazłaś w tym pociesznie. Mam nadzieję, że nie będą Ci się śniły igły po nocach...
Thazek, szalony jesteś :twisted:

A tak w ogóle podstawą jest mieć fajnego dentystę chyba... Chociaż wiem, że czasem i to nie pomoże.
coma

przez *Wiola* 13 sty 2011, 21:17
coma, No pewnie tak. Teraz mam cudowną, ale wcześniejsze doświadczenia zaważyły i nie wiem czy kiedykolwiek przestanę sie bać:(
Moderator

przez _asia_ 13 sty 2011, 22:37
a propos dentysty to ja dziś miałam straszny koszmar - śniło mi się, że moja ukochana dentystka umarła!!! a ja tak strasznie za nią płakałam, bo kochałam ją jak matkę i nie mogłam się z tym pogodzić. obudziłam się w szoku i przez cały dzień się dziś martwiłam czy u niej wszystko w porządku... :roll:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Vi. 13 sty 2011, 22:51
_asia_, ja miałem sen z Hanią... :oops:

Nie powiem jakiej treści, ale bardzo miły i po nim miałem kilka dni mocne uczucia.
Vi.

przez linka 13 sty 2011, 23:12
O kochani, już myślałam, że tylko ja jestem takim ufokiem....mój narzeczony uwielbia chodzić do dentysty, usypia na fotelu :shock:
Ja się nie daję tknąć wiertłem bez znieczulenia.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Guzik 14 sty 2011, 01:09
Ja nie mam fobii ale do dentysty chyba nigdy nie pójdę sama. Ktoś musi trzymać mnie za rękę. Zawszę biorę znieczulenie a i tak mam wrażenie że wszystko mnie boli, sam dźwięk wiertła powoduje że wewnętrznie mnie ściska i cała się trzęsę. Zawsze jestem wymęczona po wizycie.

przez paradoksy 14 sty 2011, 01:10
mój ojciec, stary byk, jak ma iść do dentysty to autentycznie sraczki dostaje.. :lol:

ja z kolei jak byłam młodsza to każdego dentystę biłam po rękach...nikt mnie nie chciał przyjąć.
paradoksy

przez _asia_ 14 sty 2011, 07:43
linka napisał(a):O kochani, już myślałam, że tylko ja jestem takim ufokiem....mój narzeczony uwielbia chodzić do dentysty, usypia na fotelu :shock:

linka, :shock: jak to usypia? :shock:

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez problemowa 09 sty 2012, 11:50
Zawsze bałam się dentysty. Darłam się, wierciłam, nie pozwalałam się dotknąć, w końcu zapłakana, zapocona, zmęczona i przerażona schodziłam z fotela po godzinie czy dwóch z wyleczonym zębem. Moi rodzice nie przywiązywali wagi do mycia zębów przez nas (jak nie umyjesz, to nie umyjesz), do leczenia mleczaków (przecież wypadną) itp.
W podstawówce (chyba 5 czy 6 klasa) zmieniła nam się w szkole dentystka. Zapraszała na przegląd i ... rwała zęby. Byłam jedną z ostatnich osób, które tak potraktowała, ale wyrwała mi 3 szóstki... To była trauma. Od tego czasu chodzę do dentysty tylko jak muszę, jak bardzo boli, jak nie wytrzymuję... Serce wali mi jak młot, pocę się, jest mi zimno i gorąco na przemian, chcę uciekać (kilka razy odeszłam sprzed gabinetu). Dwa i pół roku wyrywam ósemkę... Dwa lata temu wypadła mi plomba, do dziś nie załatwiłam tego. Mam kilkanaście ubytków, rozszczelnionych plomb itd. - stwierdzonych na przeglądzie dwa lata temu. Nie jestem w stanie się przełamać i pójść do dentysty...
Teraz jestem w ciąży i wiem, ze to wielkie obciążenie, pewnie ilość i jakość ubytków znacznie się pogorszy...
Czy zabieg w znieczuleniu ogólnym może mi pomoc?
Nie chcę być świadome tego, jakich narzędzi się na mnie używa, bólu, cięcia dziąsła do wydobycia ósemki (będzie konieczne), tych wszystkich emocji... PO ciąży chciałabym pójść na taki zabieg, by jak najwięcej w ciągu jednego takiego znieczulenia zrobić, najcięższe przypadki, a potem może jakoś przekonać się do zaleczenia mniejszych rzeczy. Jak myślicie?
Jeśli ktoś ma dobrego lekarza-stomatologa w Lublinie to proszę o kontakt...

przez _asia_ 05 lut 2012, 11:34
problemowa, jeśli ogólnie jesteś w dobrej kondycji fizycznej to zabieg w znieczuleniu ogólnym może być dla Ciebie łagodniejszy do zniesienia emocjonalnie. ale narkoza jest ogólnie rzecz biorąc sporą ingerencją w organizm, ja bym spróbowała na Twoim miejscu w miejscowym... na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że ja się całe życie straszliwie bałam dentysty.nadszedł jednak taki moment, że musiałam wyrzucić 10 starych plomb amalgamatowych i je wymienić na białe. na początku myślałam, że tego nie przetrwam, ALE UDAŁO SIĘ!!! jeden z drugim w odstępach mniej więcej 3 tygodniowych pozbyłam się 10 starych plomb i wymieniłam na nowe. bez żadnego znieczulenia!!! tak więc odwagi!!!

teraz mam gorzej... muszę usunąć chirurgicznie ósemkę, i strasznie się boję... :zonk: :zonk: :zonk: półtorej godziny na fotelu, słysząc dłutowanie, nacinanie, piłowanie - nie wyobrażam sobie tego. :why: :why: :why: a najgorsza jest dla mnie krew w buzi. to chyba moje największe wyzwanie w życiu jak do tej pory. :pirate: już nie mogę z ego wszystkiego spać. :(

Helen Keller

przez Rafal_1975 19 mar 2012, 15:08
No właśnie... a ja ciągle boję się dentysty doprowadzając swoje zęby do ruiny...
W końcu jednak będę musiał się przemóc - kiedy pojawiły się u mnie kołatania serca (tzw skurcze dodatkowe) kardiolog zapytał mnie na 1 miejscu o zęby.
Ostatnio edytowano 09 sie 2013, 12:32 przez abcZdrowie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przeniesiono z innego wątku i połączono ze względu na tematykę
Dzisiaj - jest pierwszym dniem reszty mojego życia

Sortuj wg