nerwica ???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica ???

przez erostakles 12 sty 2011, 23:04
Objawy nerwicy ??
pocenie ciała ( dłonie, stopy )
bardzo nie równe oddechy, czasami trudno mi aż złapać oddech
codzienny ból brzucha
dosyć częsty ( 2,3 razy w tygodniu ) ból głowy
rzadki ( 3,4 razy w miesiącu ) dotkliwy ból klatki piersiowej
czasami nie jestem w stanie opanować drgań moich nóg...
ręce również po wyprostowaniu całe się trzęsą ( dłonie )
jestem niesamowicie agresywny... zwykłe drobnostki potrafią doprowadzić mnie do furii, krzyków, uderzania pięściami gdzie popadnie..
moje samopoczucie niczym się nie różni od humorów depresyjnego 70 latka
bardzo często włącza mi się uczucie lęku, ogromnego strachu przed ??niczym?? - próbuje znaleźć źródło ale nie jestem w stanie...
moje życie, każdy ruch, każdy plan jest dla mnie dylematem..
czasami taaak strasznie nie chcę mi się żyć, mam myśli samobójcze...

Mam dopiero 16 lat :(

Pozdrawiam. Eryk

Re: nerwica ???

przez Zazie 12 sty 2011, 23:23
Wydaje mi się, że to nerwica. Jesteśmy w podobnym wieku, wiele rzeczy z opisu jest podobne do moich objawów, które kiedyś przypisałam temu zaburzeniu. Myślę, że w twoim przypadku przydałby się specjalista (skoro do tej pory sobie nie poradziłeś, to raczej ciężko będzie w przyszłości, a przecież mogą się objawy nasilić).
I know the pieces fit cause I watched them tumble down
No fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other, watch the temple topple over

przez erostakles 12 sty 2011, 23:42
Liczę na więcej ( szybkich ) odpowiedzi, bo m.in. cierpliwość również jest moim problemem.... :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 13 sty 2011, 11:46
erostakles, powinieneś sobie zrobić badania krwi, hormonów itp. jeżeli cię nie trapią jakieś gryzące problemy emocjonalne, to twoje objawy są tylko i wyłącznie fizyczne. Może też być tak że jesteś w wieku dojrzewania i jesteś w trakcie "burzy hormonalnej" ?

przez johanna1984 13 sty 2011, 14:49
te objawy przypominają bardziej nerwicę lękową niż natręctwa. Jednak tak czy siak proponuję wybrać się do specjalisty, szczególnie biorąc pod uwagę Twój młody wiek. Może rozmowa z psychologiem na początek wystarczy...

przez strach21 16 sty 2011, 13:21
Witam,

jestem tu po raz pierwszy, ponieważ dręczy mnie pytanie czy aby nie mam nerwicy lękowej i mam nadzieję że może ktoś mi pomoże się upewnić bądź rozwiać moje wątpliwości.

Mam 22 lata i od kilku tygodni czuję mocne bicie serca mimo iż skurcze są w normie, dzieje się tak o każdej porze dnia praktycznie, wielokrotnie budzę się z takim kołataniem i lękiem, nieuzasadnionym lękiem. Jestem osobą, która stresuję sie dosłownie wszystkim, nie potrafię się zdystansować, każdy najmniejszy problem mnie przytłacza.

Wyczytałam, że takie są pierwsze objawy nerwicy : Pierwsze objawy nerwicy lękowej to kompletny brak pewności siebie, spodziewanie się zawsze tego co najgorsze, oczekiwanie zawsze z niepokojem na najbliższe wydarzenia, powolne wycofywanie się z kontaktów z otoczeniem oraz zbytnie przejmowanie się opinią innych osób - wszystko się zgadza jeśli chodzi o mnie, jednak takie objawy to może byc kwestia osobowości człowieka, nei koniecznie muszą oznaczać nerwicę stąd też moja niepewność bo niepokojące jest to uczucie lęku i kołatanie, które nei daje myśleć o niczym innym.

Sortuj wg