Drażliwość.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Drażliwość.

przez drażliwy 24 gru 2010, 15:19
Nie wiem czy moja przypadłość to nerwica lękowa czy coś innego.Denerwują mnie stuknięcia,hałasy i inne zwłaszcza dochodzące od sąsiadów.Nie umiem sobie z tym poradzić.Aby nie słyszeć hałasów cały czas mam włączoną muzykę.W nocy budzę się przy każdym stuknięciu dochodzącym z za ściny.Już na samą myśl,że musiałbym siedzieć w ciszy i słuchać stukotów dochodzących od sąsiadów pojawia się niepokój.
Dodam,że drażliwy byłem zawsze od dziecka,ale na tym punkcie zacząłem być jakieś 6 lat temu.Mieszkałem obok sąsiadki która notorycznie włączyła wirówkę do odzieży.Czyniła to w dzień i w nocy.Dodatkowo stukała młotkiem i innymi przedmiotami.Myślę,że to był jakiś rodzaj choroby.Później zamieszkałem w mieszkaniu gdzie była melina nad głową i nieustanne libacje i hałasy.Teraz mam fobię na tym punkcie.
Proszę o radę.

Pozdrawiam!

Re: Drażliwość.

przez ewaryst7 24 gru 2010, 15:26
Jestes bardzo spięty wewnętrznie , stad ta nadwrazliwość...Czy leczysz nerwicę?

przez drażliwy 24 gru 2010, 15:28
Nie leczę.Ale spięty jestem,to fakt.Myślisz,że to nerwica?

[Dodane po edycji:]

Dodam jeszcze,że mam ostatnio problemy z koncentracją i od jakiegoś czasu tracę pamięć.Nie tylko,że nie pamiętam tego co było rok czy klika lat temu ale nawet tego co było miesiąc czy tydzień temu.Miewam problemy ze snem tzn.miewam coś w rodzaju bezdechu czy coś takiego.Czy to może być objaw jakiejś choroby?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marciatka 24 gru 2010, 23:01
drażliwy, idź do psychologa. Jesteś ciągle spięty, dlatego masz lekki sen i Twój mózg próbuje się skupiać na pierdołach, takich jak dźwięki od sąsiadów. Twój problem jest gdzieś głębiej, może masz problemy w domu, w pracy, w szkole? Może coś się wydarzyło, z czym nie możesz się pogodzić?
Wszystkie opisane przez Ciebie objawy nadają się do konsultacji z psychologiem.

A tak doraźnie, to może spróbuj spania z muzyką? Załóż słuchawki, włącz spokojną muzykę albo jakąś bajkę dla dzieci na mp3 i spróbuj się skupić na słuchaniu. To może pomóc w zrelaksowaniu się i w zaśnięciu. A jak zaśniesz zrelaksowany, to zaśniesz naprawdę i wtedy nie wyrwie Cię ze snu jakieś małe stuknięcie za ścianą.

przez drażliwy 26 gru 2010, 11:34
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

No,tych problemów i zdarzeń to było zbyt wiele w moim życiu.Rada Twoja dobra i nawet do niej się stosuję gdy naprawdę nie mogę już wytrzymać.
Jeszcze raz serdeczne dzięki!

Pozdrawiam!

-- 20 mar 2011, 12:40 --

Jeszcze u psychologa nie byłem gdyż nie jest to takie proste.
Czy istnieją jakieś strony w internecie, gdzie można by było coś na ten temat poczytać?
Na temat drażliwości czy rozdrażnienia.

Sortuj wg