Rzuciliście studia przed depresję?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Rzuciliście studia przed depresję?

przez linka 03 gru 2010, 20:44
Ja walczę i walczyłam, zaczęło się w połowie III roku, a teraz jestem już na finiszu, na V roku. Piszę pracę mgr. i wydaje mi się, ze studia to...pikuś, gorzej jak przyjdzie iść do pracy i całkiem samemu się utrzymać :hide: boję się tego strasznie...choć pracowałam już wiele razy....
No ale studiów nie dam sobie zabrać......żarłam xanax, SSRI żeby jakoś dotrzeć do szkoły...rzygałam z nerwów, zmuszałam się do wstania rano...ale jak dotąd daję radę :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Agnieszka_1988 03 gru 2010, 22:31
linka, zazdroszczę wytrwałości.
Chociaż w moim przypadku duże znaczenie miało też to, że mój kierunek zwyczajnie mi się znudził i magisterka z tego samego, co licencjat nie sprawia mi już takiej przyjemności i satysfakcji :-|
Agnieszka_1988

przez TheGrengolada 04 gru 2010, 01:10
Co macie na myśli pisząc ,,rozmowa z dziekanem"? Tzn. należy iść do dziekana i powiedzieć ,,mam nerwicę lękową i darujcie mi"? Bo jak tak czytam te posty to z jednej strony zgadzam się z tym, że z powodów zdrowotnych powinno dawać się jakieś ulgi, ale z drugiej myślę, że moja nerwica byłaby głupim pretekstem do jakiegoś lżejszego traktowania... więc: albo jestem we w miarę przyzwoitym stanie, albo odrzucam myśli o nerwicy, żeby sprawiać wrażenie bycia normalną.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiolkas6 04 gru 2010, 12:22
Dzięki kochani. ten kierunek nie jest dla mnie to jakas totalna masakra na tej filologii potrzebuję czegoś co by mnie zaciekawiło i w ogóle.. Nie chcę uczyć się ponad siły bo prędzej czy później nie dam rady. Dlatego pomyślę cos z pedagogiką
wiolkas6

przez coma 04 gru 2010, 12:56
Ja wzięłam urlop zdrowotny na uczelni, bardzo się z tego cieszę. W tym roku szykowało mi się naprawdę dużo pracy (jestem w trakcie pisania pracy mgr-skiej). Byłoby to strasznym obciążeniem dla mnie. Ten rok byłby po prostu marnowaniem pieniędzy bo nie jestem w stanie zająć się nauką i pisaniem. A tak wrócę sobie w październiku 2011 na 5 rok i mam nadzieję, że się wszystko jakoś ułoży :105:
coma

przez uzytkownik 04 gru 2010, 22:39
Nie będę się rozpisywał. Tak.
uzytkownik

przez polo 04 gru 2010, 23:53
Ja raz zmieniałem uczelnie i miasto, potem wziąłem jeszcze zdrowotny urlop na tej nowej uczelni, to wszystko było 4 lata temu, teraz kończę studia i jest git, po 10 latach zmagań z lękami i natręctwami czuję się w końcu zdrowy, ale trochę żałuję, że straciłem na nerwicę podobno najpiękniejsze lata zycia
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez harpagan83 05 gru 2010, 01:43
Rzuciłem studia ( nie jedne), przez depresje, i lęki. To trudna sprawa.
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez szczesliwy_chomik 05 gru 2010, 08:12
Nie studia, aczkolwiek szkołę zawaliłam. Mam 4 lata do tyłu.

przez dawid.zareba 06 gru 2010, 00:13
Nawet dwa razy. Nie zaliczyłem nawet pierwszego semestru. Ale to było dawno temu.

przez Sorrow 06 gru 2010, 18:36
Nie ale raz mnie studia rzuciły przez depresję.

przez martinka2403 09 gru 2010, 00:31
chcę rozpocząć studia na wydziale prawa,cierpię od 6 lat na nerwicę lękową,jest dobrze ale mam nawroty a co za tym idzie rózne dolegliwości.prawo to ciężki kierunek,czy w moim stanie dam sobie rade?wiem,że z nerwicami studiują medycyne ,prawo i inne kierunki ale gdy przychodzi kryzys jest ciężko,boję się,że nie dam rady tzn nie z nauka ale te jazdy uniemozliwią mi np chodzenie na zajęcia,normale uczenie się.proszę o radę,jeżeli ktoś ma lub miał podobny problem,jak sobie poradził...wiem,że trzeba wierzyć i się nie poddawać,a ja tę wiarę posiadam,marzę o tych studiach,studiowałam już rok analitykę medyczną i dałam radę choć było ciężko,będę wdzięczna za wszystkie opinie.pozdrawiam

przez wiolkas6 09 gru 2010, 15:36
Skoro dałeś radę to dasz na pewno teraz. Zawsze możesz wziąść urlop dziekanski. Nie obawiaj się!
wiolkas6

przez betty_boo 09 gru 2010, 16:01
nie. dla mnie nauka to wartosc sama w sobie. wazna.

Sortuj wg