Absolutna izolacja

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Absolutna izolacja

przez red.avocado 04 gru 2010, 00:00
... a tak szczerze powiedz... Co wolałeś przeczytać w tych odpowiedziach? Serio szukasz rad jak wyjść do ludzi? Czy raczej pomaga świadomość, że inni też nie chętnie wychodzą ze swojej skorupki? Poważnie, bo ja bym wolała to drugie. Tak jakoś mam, że wolę jak się świat do mnie przystosowuje -nie odwrotnie ;) Ciekawe dlaczego? :D

Pozdrawiam

przez Canis 04 gru 2010, 10:32
Ja nie wiem, czego chcę usłyszeć od ludzi, kiedy zadaję im tutaj pytania :P
Tego, że można być sobą, wyjść z nerwicy, prowadzić relatywnie normalne życie społeczne i że nie jestem negatywnie dziwny.

polakita napisał(a):
Canis napisał(a):nawet gdy słyszę wyraźnie co mówią, to nie rozumiem ich reakcji na połowę rzeczy. Nie rozumiem ludzi.

Canis, czy badałeś się pod kątem zespołu Aspergera (to jest łagodniejsza forma autyzmu)? Bo to o czym mówisz to jeden z objawów... plus to że nie potrzebujesz ludzi, zdrowa reakcja jest taka że musimy żyć w społeczeństwie, ja jako osoba lękowa boję się ludzi, ale też ich potrzebuję i sprawia mi przyjemność w sumie z kimś fajnie pogadać, pożartować, spędzić z kimś czas. Jeżeli nie czujesz w ogóle takiej przyjemności, to uważam jest to niezdrowy objaw.

Nie badałem się, ale podejrzewałem to u siebie głównie ze względu na potwornie absorbujące i społecznie dziwne pasje, głównie językowe i artystyczne, i wolę to ponad wszelkie kluby i rozmowy z innymi. Zawsze mówili że jestem "mały filozof" albo "mały profesorek". A u mnie na lingwistyce ludzie mówią że łacina jest germańska. IRL nie mam nikogo, z kim mógłbym rozmawiać o takich pasjach.

PS. jestem na zwolnieniu od tygodnia, objawy nerwicy ustały i od razu poprawił mi się humor i odechciało mi się kontaktów społecznych. Może to nie nerwica, a drastyczne przemęczenie psychiczne, które się tak samo objawia?
Chociaż parę dni temu miałem taki atak bólu w stawach, że myślałem, że się zabiję.

przez dodzik 04 gru 2010, 18:53
Witaj. Widzę, ze mam podobnie- fobia społeczna. Czasem to najchętniej zamknełabym sie w czterech scianach i nie wychodzila na ulice, do ludzi. Tyle, że to niemożliwe, bo prędzej bym zwariowała kompletnie. Polecam psychoterapie- warto zainwestować, żeby nie cierpieć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Canis 06 gru 2010, 22:07
Mam wrażenie, że gdy wchodzę do szkoły, wszyscy nagle się na mnie patrzą. Obscenicznie gapią. I śmieją się pod nosem. To jest przerażające. I przynajmniej w części mam rację...

przez hugim21 06 gru 2010, 22:21
Czy nie używasz czasem zbyt często swojej ręki aby sprawić sobie przyjemność?Nie rozumiem dlaczego nie napisałeś że masz z tym problem.??Objawy masz typowe.

przez Canis 06 gru 2010, 22:38
hugim21 napisał(a):Czy nie używasz czasem zbyt często swojej ręki aby sprawić sobie przyjemność?Nie rozumiem dlaczego nie napisałeś że masz z tym problem.??Objawy masz typowe.

Proszę??

przez hugim21 06 gru 2010, 22:43
Przestań katować swój mózg.

przez Canis 06 gru 2010, 22:51
hugim21, lecz się. Mój problem nie ma podłoża seksualnego i na tym tle nie miałem nigdy żadnych problemów. :P :P Zamiast pleść bzdury lepiej uważnie poczytaj i pomyśl, co tu naprawdę da się zrobić...

przez hugim21 06 gru 2010, 22:56
Mogę pomyśleć, a co pudło? 2 sprawa to twoja dominująca matka, jakie masz z nią relacje?

przez Canis 06 gru 2010, 23:01
Oczywiście, że pudło. Co relacje z matką?

przez hugim21 06 gru 2010, 23:02
Nie jestem tego taki pewien:) Rozmawiasz coś z Mamą?

[Dodane po edycji:]

Jesteś niechcianym czy nieudanym dzieckiem, zastanów się.

przez Canis 06 gru 2010, 23:13
Nie, jestem udanym dzieckiem i udanym synem. Relacje w domu mam bardzo dobre, prawidłowe.

przez hugim21 06 gru 2010, 23:17
To poczytaj poczytaj o mechanizmie wyparcia w nałogu.Jak zrozumiesz to wróć.

[Dodane po edycji:]

Wychowywał Cie Ojciec czy Matka w ludzkiej skórze?

przez Canis 06 gru 2010, 23:20
hugim21 napisał(a):To poczytaj poczytaj o mechanizmie wyparcia w nałogu.Jak zrozumiesz to wróć.

Ktoś tu ma chyba kompleksy... nie mam nałogów, może czasem za długo siedzę przed kompem i piję za dużo soków owocowych (cukier).

Sortuj wg