co mi jest ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

co mi jest ?

przez mahaj 24 lis 2010, 23:28
Witam, mam 16lat.
Pisze tutaj bo chciałbym się dowiedzieć co mi jest. Od bardzo dawna miałem różne problemy z lękiem i różnego radzaju natręctwami ale teraz jest najgorzej. Cały dzień czuje okropny i silny lęk z którym nie mogę sobie już poradzić, nagorzej jest gdy zbliżają się dni w których mam gdzieś iść lub jechać np, do lekarza, pojechać na jakąś wycieczkę z klasą itp. Nie planuje nic ani nie myśle o niczym co ma się wydarzyć po tym wydarzeniu którego się strasznie boje, tak jakby miał to być koniec świata chociaż tak naprawde to nic wielkiego. Do tego dochodzą różne natręctwa i obsesje jak np. sprawdzanie dat wszystkich produktów które jem, sprawdzanie kurków gazu kiedy przechodze koło kochni, przymus spoglądania na dany obiekt, odmawianie danej modlitwy określoną ilość razy, natrętne myśli i tym podobne. Przeszkadzające w normalnym funkcjonowaniu jest także to że boję się kontaktów z innymi ludźmi, gdy rozmawaim z kims kogo słabiej znam mam jakąś blokade mówienia z obawy przed wyśmianiem, niewyraźnie mówie, czerwienie się itd...
Co mi jest i co radzicie ? Postanowiłem że muszę coś zrobić bo tak żyć dalej nie mogę... :cry:

Re: co mi jest ?

przez ewaryst7 25 lis 2010, 11:50
Powinieneś zacząć leczenie.Standartowa rada- do specjalisty.:) Trzymaj się.

przez mahaj 25 lis 2010, 21:03
I z tym jest problem bo moja najbliższa rodzinna nie ma pojęcia że mam takie problemy ... i nie bardzo wiem jak mam o tym powiedzieć :-|

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tynka92 25 lis 2010, 21:03
mahaj, to wygląda na nerwicę natręctw (poczytaj sobie w tym temacie na forum) i lękową. Też mam obie. Od natręctw się zaczęło. Jeśli bardzo utrudnia Ci to życie poradź się psychiatry (ew. psychologa)

[Dodane po edycji:]

Najlepiej gdybyś powiedział mamie/tacie, porozmawiał z kimś z kim masz najlepszy kontakt.

przez mahaj 25 lis 2010, 21:28
Z mamą mam według mnie dobry kontakt ale problem w tym że uważa mnie za normalnego chłopaka i nie podejrzewa na pewno że mam takie problemy przynajmniej z lękiem przed kontaktami z innymi ludźmi, z natręctwami jest lepiej bo ciężko takich rzeczy nie zauważyć u kogoś więc to by nie było jakieś wielkie zdziwienie gdybym o ty powiedział...

przez mahaj 30 lis 2010, 16:23
Dzisiaj zdałem sobie sprawę że chyba już tak zostanie jak jest, wątpię żebym komuś powiedział o moich problemach. Jak jest gorzej to postanawiam ze coś zrobię a jak tylko lęk się zmniejszy to zapominam o tym...
Życie jest straszne...

Sortuj wg