Czy osoba z nerwicą lękową może skończyć studia?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez carlosbueno 11 paź 2012, 16:21
L.E. napisał(a):carlosbueno, bardziej niż o samo kucie chodzi chyba o sam lęk, że się wyleci nawet jeśli kierunek nie jest zbyt ciężki.
Ponadto problemy z autoprezentacją, kontaktami z grupą, dogadaniem z prowadzącymi...

Chociaż ja się w sumie nie znam, bo mi zaburzenia w bardzo niewielkim stopniu przeszkadzały na studiach (w życiu prywatnym to zupełnie oddzielna sprawa).

Mam jednak znajomego, który przez studia dorobił się nerwicy (albo przez to ona się ujawniła). Stale świrował, że wyleci, że będzie miał problemy i się tym zadręczał. Wcześniej miał już depresję i mu się mega kumulacja zrobiła.

rozumiem, też się stresowałem przed egzaminami i bałem że wylecę przynajmniej prez pierwsze 2 lata mimo że miałem prostackie studia gdzie właściwie nikt nie odpadał, ale i tak parę egzaminów zawaliłem miałem poprawki. Ja miałem na studiach większą nerwicę, depresję z tego powodu że nie miałem dziewczyny, przez trudności w kontaktach z ludźmi niż chyba z samej nauki ale gdybym miał jakieś trudniejsze studia pewnie byłoby inaczej.
Największy Forumowy Maruda

przez Sorrow 11 paź 2012, 16:27
Stresuje się każdy.

Tyle, że np. Ja w ogóle nie nie mogłem się uczyć przez dużą część trzeciego semestru z powodu tego i teraz pod koniec powtórki z trzeciego semestru przez problemy finansowe.

przez carlosbueno 11 paź 2012, 16:33
ja to bardziej się bałem ustnych egzaminów niż pisemnych łatwiej było nerwy opanować . Ale wkurzało mnie to że byłem prawie najgorszy na roku niby miałem średnia około 4-y ale u mnie na tych studiach większość miała 4,5 minimum i 90% nie miało żadnych poprawek, w sumie to głupota bo kto patrzy później na oceny ale dobijało mnie że jestem we wszystkim najgorszy; życiu, nauce, pracy zawsze wszędzie na samym dnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez montechristo 11 paź 2012, 17:24
Skończyć studia może nie tylko osoba z nerwicą lękową ale też z depresją, uzależniniem od alkoholu i narkotyków, pochodząca z domu z aklkoholem i przemocą.
Ja tak miałem.
Skończyłem MGR potem bardzo ciężkie studia MBA dla managerów i na jednej z lepszych uczelni w Polsce studia doktoranckie.
Oprócz tego udało mi się zrobić karierę w b. znanej firmie - kwestia konsekwencji i ciężkiej pracy.
Pozdrawiam

przez carlosbueno 11 paź 2012, 17:53
montechristo napisał(a):Skończyć studia może nie tylko osoba z nerwicą lękową ale też z depresją, uzależniniem od alkoholu i narkotyków, pochodząca z domu z aklkoholem i przemocą.
Ja tak miałem.
Skończyłem MGR potem bardzo ciężkie studia MBA dla managerów i na jednej z lepszych uczelni w Polsce studia doktoranckie.
Oprócz tego udało mi się zrobić karierę w b. znanej firmie - kwestia konsekwencji i ciężkiej pracy.
Pozdrawiam

widzę że niektórym to się powodzi, maja w sobie dużo energii, wiary i samozaparcia mimo problemów. Ja mimo ze już dawno po 30-ce jestem to pracy poważniejszej niż machanie miotłą i łopatą nie miałem no ale jestem leniem bez ambicji to czego można było się spodziewać.

przez Sorrow 11 paź 2012, 21:28
montechristo napisał(a):Skończyć studia może nie tylko osoba z nerwicą lękową ale też z depresją, uzależniniem od alkoholu i narkotyków, pochodząca z domu z aklkoholem i przemocą.
Ja tak miałem.
Pozdrawiam

A z czego żyłeś podczas studiów? No i, miałeś jakieś problemy z czytaniem podręczników?

-- Cz paź 11, 2012 9:30 pm --

carlosbueno napisał(a):ja to bardziej się bałem ustnych egzaminów niż pisemnych łatwiej było nerwy opanować . Ale wkurzało mnie to że byłem prawie najgorszy na roku niby miałem średnia około 4-y ale u mnie na tych studiach większość miała 4,5 minimum i 90% nie miało żadnych poprawek, w sumie to głupota bo kto patrzy później na oceny ale dobijało mnie że jestem we wszystkim najgorszy; życiu, nauce, pracy zawsze wszędzie na samym dnie.

U mnie 90% miało poprawki. No, ale Ja byłem na kierunku inżynierskim :] .

przez montechristo 11 paź 2012, 21:34
Sorrow napisał(a):
Ja tak miałem.
Pozdrawiam

A z czego żyłeś podczas studiów? No i, miałeś jakieś problemy z czytaniem podręczników?

Jak to z czego???
Z kasy którą zarobiłem w pracy. Na rodziców nigdy nie mogłem liczyć.
Podpierałem się nosem j ciężko harowałem.
A w końcu zostałem derektorem i naprawdę zacząłem dużo zarabiać. Na swoją nauke + język angielski w Londynie wydałem z równowartość jednego mieszkania małego.

Jak sie chce to się robi. Przy pomocy Boga oczywiście i dobrych ludzi.

przez Sorrow 11 paź 2012, 21:41
montechristo napisał(a):Jak to z czego???
Z kasy którą zarobiłem w pracy. Na rodziców nigdy nie mogłem liczyć.
Podpierałem się nosem j ciężko harowałem.
A w końcu zostałem derektorem i naprawdę zacząłem dużo zarabiać. Na swoją nauke + język angielski w Londynie wydałem z równowartość jednego mieszkania małego.

Jak sie chce to się robi. Przy pomocy Boga oczywiście i dobrych ludzi.

Czyli ktoś Ci dał pracę? A co by było jakbyś pracy nie dostał ani żadnych zasiłków?

A jak z czytaniem podręczników, o tym chcę wiedzieć.

przez L.E. 11 paź 2012, 21:53
Sorrow napisał(a):
L.E. napisał(a):Rafka dobrze mówi ;)
Tak na prawdę to studia każdemu sprawiają mniej lub więcej problemów. My może mamy ich trochę więcej, ale jest to do przebrnięcia.

To jak przebrnąć przez to, że z grozy nadchodzącego głodu nie mogę się skupić na nauce, jak przebrnąć przez to, że nie stać mnie na opłaty za studia?

To o czym mówisz jest poważnym problemem, ale w takiej sytuacji miałbyś ten problem i z nerwicą i bez niej.
Wiadomo, że ciężko jest przebrnąć przez studia mając problemy finansowe, ale to przecież dotyczy i zdrowych i zaburzonych.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez carlosbueno 11 paź 2012, 22:04
Czyli ktoś Ci dał pracę? A co by było jakbyś pracy nie dostał ani żadnych zasiłków?
to nie komuna że dają pracę trzeba samemu o nią zawalczyć, postarać się gdyby dawali to bym już dawno pracował ;) .
Ja na swoją naukę nie wydałem grosza rodzice sponsorowali mnie( akademik, jedzenie itd) bo studia miałem darmowe państwowe dzienne.
Montechristo pozazdrościc kariery, nie wiedziałem że można takową zrobić z problemami psychicznymi. Ja byłem 4,5 roku w Londynie a się języka nawet na przyzwoitym poziomie nie nauczyłem a karierę to miałem na miotle i łopacie, śmietnisku w sumie i tak lepiej niż teraz jak jestem bezrobotny.

przez Guzik 11 paź 2012, 22:16
Dziwny temat! Pewnie że osoba z nerwicą lękową może skończyć studia. Ja mam ciężką depresję, dystymie i zaburzenia osobowości i w tym roku mam zamiar zostać panią magister. Nie było łatwo, trudno jeszcze będzie ale skoro dałam jakoś radę i w apogeum choroby nie wyrzucono mnie ze studiów to teraz na końcu sobie poradzę!

przez montechristo 11 paź 2012, 22:17

A jak z czytaniem podręczników, o tym chcę wiedzieć.[/quote]

Słuchaj....jak się chce to się znajdzie pracę!!!!
Oczywiście adekwatną do posiadanych umiejętności, predyspozycji itd...
Ja zacząłem od marnych 800 PLN na rękę ale potem swoją postawą udowodniłem że stać mnie na więcej.
Nigdy nic nie dostałem od nikogo w sensie kasy, pomoc tak. Od terapeutów, od innych uzaleznionych, od Boga...
Nie mógłbym ,,nie dostać pracy" - praca jest!!poczytaj ogłoszenia.

Ja nie miałem żadnych problemów z czytaniem ani uczeniem się na pamięć. W chwilach ostrej depresji tak - ale od tego są proszki żeby pomagały i pomagały. Teraz też je biorę a i tak się uczę i jakoś pracuję.
Momo z Tato mi nie dadzą - musze liczyć na siebie.

przez Guzik 11 paź 2012, 22:18
montechristo napisał(a):ia.

Ja nie miałem żadnych problemów z czytaniem ani uczeniem się na pamięć. W chwilach ostrej depresji tak - ale od tego są proszki żeby pomagały i pomagały. Teraz też je biorę a i tak się uczę i jakoś pracuję.

Oooooo tak, ja prostego zdania nie mogłam przeczytać ze zrozumieniem, myślałam że mnie upośledziło, miałam poprawki, warunki, leki pomogły.

przez carlosbueno 11 paź 2012, 22:22
Momo z Tato mi nie dadzą - musze liczyć na siebie.
w sumie to dobre ja zawsze wszystko dostawałem i nie jestem nauczony walczyć o swoje a gdybym musiał to na pewno więcej bym robił. Jakbym pochodził z biednej patologicznej, alkoholowej rodziny to albo bym se poradził i żył normalnie albo już nie żył a tak to tkwię w nie wiadomo w czym.

Sortuj wg