Czy osoba z nerwicą lękową może skończyć studia?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 25 lut 2013, 00:25
Studia można skończyć :) Ja pamietam, że faktycznie czasami ciężko było mi na egzaminach (taka typowa sytuacja z której nie ma ucieczki, czasem przez kilka minut miałam atak paniki, nie mogłam o niczym myśleć itd.). Katorgą były też wystąpienia ustne.
Ale teraz ja (osoba która przy mega agorafobii nie wychodzila z domu przez pare miesiecy), mieszkam sama za granicą, chodze do pracy, też mam wystąpienia różne (choc to nie jest niestety łatwe i wykańcza mnie dalej psychicznie). No ale ogolnie.. da sie.

przez Anonima001 24 kwi 2013, 15:38
Witajcie
Jestem tu od niedawna. Chciałam zapytać jak sobie radzicie ze studiami? Ja kończę ostatni rok rachunkowości, piszę magisterkę, a właściwie zmuszam się do pisania, bo objawy nie pozwalają mi się skupić na pracy. Nigdy nie miałam problemów z nauką, zawsze bardzo dobre stopnie,również udało mi się dostać stypendium naukowe, ale kiedy nawracają u mnie objawy, nie potrafię się skupić na tym co jest naprawdę ważne, a tylko skupiam się na swoich objawach i lękach, często opuszczam zajęcia. To jest strasznie męczące. Muszę i chcę skończyć studia, ale nie jest to łatwe.

przez Cicha_woda 22 paź 2014, 17:16
Mi moje objawy też nie ułatwiają studiowania, jestem na pierwszym roku. Na niektórych zajęciach sztywnieje mi kark tak, że nie mogę swobodnie nawet poruszyć głową. Ostatnio miałam przez to chwilę załamania i opuściłam jedne ćwiczenia. Mam bardzo zesztywniałe mięśnie. Nie wiem już co robić, jedną przerwę w studiowaniu już miałam, a z drugiej strony życie w tak dużym napięciu jest ciężkie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agnieszkasz 22 paź 2014, 17:47
Cicha_woda, byłaś kiedyś na terapii?

przez Cicha_woda 22 paź 2014, 18:13
Byłam u wielu psychologów, psychoterapeutów i nawet psychiatrów. Ale takiej typowej terapii, jak radzić sobie z lękiem, objawami fizycznymi to nie miałam.

przez Artemizja 09 lis 2014, 17:00
Może :D Jestem tego żywym dowodem ;) Po latach batalii i zakrętów życiowych wczoraj się obroniłam 8) Także nie załamujcie się, bo skończenie studiów przy występowaniu zaburzeń jest jak najbardziej możliwe ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez vifi 09 lis 2014, 17:59
Ja z NN mam nadzieję że w tym roku (po 5 latach) skończę inż...

przez Heikko 09 lis 2014, 20:54
Artemizja napisał(a):wczoraj się obroniłam

Gratulacje :brawo:
Jaki kierunek ?
Heikko

przez ocek 10 lis 2014, 15:46
Ja sam kończę studia dzienne i powiem ,że było ok. Owszem czasem gorzej czasem lepiej ale według mnie to nawet pomaga :8):

przez mio85 10 lis 2014, 16:11
Moze, ale na to sklada sie wiele czynnikow. Najwazniejszy jest chyba poziom uczelni. Gdybym wybral UW lub UAM, to pewnie nawet bedac zdrowym mialbym problemy z ukonczeniem. Natomiast na bardziej lajtowych uczelniach jest zdecydowanie latwiej. Drugim czynnikiem jest tez poziom zaburzenia intelektualnego wywolanego przez depresje i zazywane leki. Ja teraz siedze na praca magisterska i jest mi cholernie ciezko. Nie moge sie skupic, nie ma pomyslów, nie jestem zdecydowany jaka formule nadac zdaniom, ktore pisze. Takze najciezszym etapem przy depresji nie jest nauka na egzaminy, ale pisanie pracy, bo w tym trzeba sie wykazac kreatywnoscia, o ktora przy najmniej u mnie przy depresji lekowej ciężko. Jakoś pewnie ją napisze, ale nie będe z niej zadowolony.

przez Artemizja 10 lis 2014, 16:22
Heikko napisał(a):
Artemizja napisał(a):wczoraj się obroniłam

Gratulacje :brawo:
Jaki kierunek ?
Dzięki ;) Ekonomia.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Heikko 11 lis 2014, 10:56
Artemizja napisał(a): Ekonomia.

Tym bardziej gratuluję, ja na dźwięk słowa "ekonomia" mam atak paniki :hide:
Heikko

przez Artemizja 11 lis 2014, 12:40
Heikko, nie taki diabeł straszny jak go malują ;) Chociaż...przedmioty typu polityka regionalna, polityka gospodarcza lub zarządzanie zasobami ludzkimi i logistyka sprawiały, że mi ręce opadały :D No, ale to już kwestia braku zainteresowania tą właśnie tematyką. Teraz rok przerwy i magisterka, ale już na ciekawszym dla mnie kierunku :D Przez ekonomię przebrnęłam, żeby mieć papier i móc iść na ciekawsze kierunki :D

Administrator

przez Heikko 15 lis 2014, 13:34
Artemizja napisał(a):Heikko, Teraz rok przerwy i magisterka, ale już na ciekawszym dla mnie kierunku :D Przez ekonomię przebrnęłam, żeby mieć papier i móc iść na ciekawsze kierunki :D

Ciekawa jestem co to będzie za kierunek, może coś z obszaru zdrowia ? ;)
Heikko

Sortuj wg