Nerwica a temperatura ciała

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Prakseda 18 wrz 2015, 01:12
Te tanie za ok 20zł elektroniczne czesto źle mierzą!! Mam w domu taki tani elektroniczny do mierzenia temperatury pod pacha i on zaniża temperaturę o 0,7*C (rtęciowy pokazuje 36,5 a elektroniczny 35,8) więc gdy elektroniczny pokarze 36,6 to trzeba do niego dodać 0,7 co da 37,3!!!!!!!!!! BYłem wtedy w szpitalu - dali mi tani elektroniczny termometr i on pokazywał normalna temperature - oczywiscie źle mierzył bo ja czułem podwyższoną temperaturę nawet bez mierzenia

Dokładnie, te elektroniczne to często zwykłe badziewie. "Rozrzut" pomiaru miewają przeokrutny. Dlatego ja do szpitala brałam zawsze swój termometr <galowy>. Na izbie przyjęć, gdy przyjmowano mnie na jedną z hospitalizacji lekarka mierząc mi tempę takim "cudem" stwierdziła "Ależ pani ma gorączkę!" <ok.38.3>, przy czym ja już wtedy wiedziałam, że tak nie jest, bo moja podwyższona ciepłota ciała nie przekraczała w tamtym czasie 37.9. Potem, już na oddziale "dobrała" się do mnie pielęgniarka <ok. kwadrans po pomiarze dokonanym przez panią doktor > i wyszło jej, że mam max. 36.9 :P Różnica między jednym a drugim pomiarem szpitalnym, elektronicznym sprzętem 1.5 stopnia. Między moim, a tym na oddziale 1 - 1.2 stopnia. Dość sporo. Oby to kiedyś któregoś pacjenta nie kosztowało zbyt wiele. A sama byłam świadkiem <w dniu, w którym miałam zostać wypisana> jak nowo przyjęta starsza pani z jakąś hardcorową biegunką opowiadała, że jeszcze rano miała gorączkę, a teraz już nie ma - no nie ma, po tym jak zmierzono jej temperaturę tym cudownym, oddziałowym termometrem nic dziwnego, że już nie ma...

Z tego co zauwazyłem przegladając internet i takze na podstawie wlasnej morfologii kiedy mialem stany pogoraczkowe przewlekle to wtedy:
-górna norma limfocytów nieznacznie przekroczona (gdy bylem zdrowy to w środku normy mialem)
- w dolnej normie neutrofile (gdy bylem zdrowy to w środku normy mialem)

Przejrzałam swoje wyniki krwi i u siebie również zaobserwowałam taką zbieżność.

przez _mala_come_back 27 paź 2016, 23:17
Hej
Wracam po 10 latach! To ja, _mala_

Rzecz, która mi pomogła to Ribomunyl, od razu zadziałała po pierwszym podaniu, musiałam brać przez około 3-6 mies.

Zdiagnozowanie silnej alergii na roztocza kurzy domowego i wczesnopylace drzewa.

Zdiagnozowanie niedoczynnosci tarczycy!

To nie nerwy były, nie dajcie sobie wmowic bzdur, ale tez bez paniki :)

Powodzenia

przez Mezus 31 paź 2016, 19:03
Widzę, że w przypadku większości powodem jest zamartwianie się podwyższoną temperaturą.
A ja, dla odmiany, co prawda nie mierzę, ale gdy mnie złe dopada jest mi cholernie zimno. Początkowo kilka razy mierzyłem- wychodziło ok 36,6 więc nie był to objaw choroby czy problemów z gorączką.
Teraz, gdy mnie złe za gardło łapie, jest mi tak zimno, że dreszcze nie pozwalają w spokoju siedzieć przy biurku czy leżeć na łóżku- muszę... spacerować. A i tak zębem na ząb trudno trafić, zakładanie bluz nie pomaga, wejście pod koc również...
Tak sobie godzinę, dwie maszeruję, aż samo przechodzi...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Prakseda 04 lis 2016, 04:07
_mala_come_back, cieszę się, że znalazłaś przyczynę swojej dolegliwości i mogłaś podjąć odpowiednie kroki ku jej wyeliminowaniu :smile: Jak teraz się czujesz? Czy problemy z temperaturą zupełnie ustąpiły?

Mezus, a tak na co dzień, w "warunkach komfortu", jaka jest Twoja "normalna" temperatura? Książkowe 36.6?

Sortuj wg