Dziwaczne lęki - nerwica?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Dziwaczne lęki - nerwica?

przez Jeżozwierz 05 lis 2010, 18:54
Od zawsze boję boję się odbierać telefonu i domofonu oraz otwierać drzwi. Jak matka zbliża się otwierać drzwi to ja uciekam czym prędzej do pokoju.

Boję się wychodzić samemu z domu już prawie siódmy rok, lecz do szkoły nie bałem się chodzić a nawet dojeżdżać.

W od niedawna kiedy w nocy coś stuka to boję się, że to duch matki mnie straszy a ona przecież śpi w drugim pokoju.

Czasami boję się, że podczas snu wyskoczę z okna albo zabiję kogoś we śnie. Od razu po przebudzeniu oglądałem swoje ręce czy nie są we krwi.

Pojawił się niedawno lęk przed utratą kontroli nad sobą. Mam już całkowicie lęki przed wyjściem gdzieś bo boję się, że rzucę się na kogoś albo wpadnę w szał. Podczas psychozy nie straciłem kontroli.
Jeżozwierz

Re: Dziwaczne lęki - nerwica?

przez Agnieszka_1988 05 lis 2010, 19:13
Jeżozwierz napisał(a):Podczas psychozy nie straciłem kontroli.

Miałeś psychozę?

[Dodane po edycji:]

Objawy pasują do bardzo silnej nerwicy lękowej + moim zdaniem natrętne myśli np. z tym duchem matki...
Agnieszka_1988

przez Jeżozwierz 05 lis 2010, 19:22
Zab. schizoafektywne.
Jeżozwierz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mała26 05 lis 2010, 19:23
Czemu twierdzisz że masz psychozę, jakaś diagnoza była?ja również miałam silne lęki przed utratą kontroli nad własnym ciałem, że zabiję męża, że zrobię coś strasznego wbrew sobie, ale potem okazało się że to ataki paniki(nerwica lękowa) tak silnie odczuwające, bliskie wariacji, już mnie się wydawało że jestem bliska obłędu, np,na przeciw mojego domu przyjechało pogotowie do sąsiadki a ja zastanawiałam się czy JA nic jej czasem nie zrobiłam podczas ,,mojej niepoczytalności"byłeś u specjalisty?

przez Jeżozwierz 05 lis 2010, 19:30
Psychoza moja jest zdiagnozowana przez psychiatrę... :idea: I biorę maksymalne dawki neuroleptyku.
Jeżozwierz

przez mała26 05 lis 2010, 19:38
i nic leki nie pomagają :shock: , może źle dobrane, albo nie zaczęły jeszcze działać?

przez Jeżozwierz 05 lis 2010, 19:45
No ale przecież neuroleptyki nie leczą nerwicy :?: Leczę się od paru miesięcy a od miesiąca nowym lekiem, który też mi szkodzi więc zmniejszyłem dawkę. Ale pewnie zaczną wracać urojenia bo mi tej dawce wróciły urojenia wielkościowe i katastroficzne.
Jeżozwierz

przez mała26 05 lis 2010, 20:03
z tego co pamiętam brałam neuroleptyk na nerwicę,piszesz że leczysz się parę miesięcy od niedana nowym lekiem, a jak działały wcześniejsze leki, może po prostu porozmawiaj z lekarzem :D

przez Jeżozwierz 05 lis 2010, 20:05
Na lęki neuroleptyki u mnie nie działają. Na omamy i urojenia tak.
Jeżozwierz

przez mała26 05 lis 2010, 20:25
ja nie miałam ,,podobno" omamów i urojeń, ale na lęki neuroleptyk działał, odniosę się do wcześnie napisanego postu powiedz to lekarzowi.

przez Jeżozwierz 06 lis 2010, 12:22
Wypowiedź psychiatryczki internetowej na ten temat:
Część z podawanych symptomów (głownie o lękowym charakterze) może mieć związek z zaburzeniami psychotycznymi.

[Dodane po edycji:]

Argh. Czy jest jakiś sposób zwalczania lęk przed utratą kontroli?
Jeżozwierz

Sortuj wg