Mdłości w nerwicy?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Mdłości w nerwicy?

przez eligojot 15 lis 2010, 22:46
Kitty, a czy nie masz ogólnych problemów z żołądkiem? W sensie nie chorujesz na lekkie zatrucia albo podtrucia żywnościa? Niestety to również mój problem. Teraz mieszkam bardzo daleko od Polski, gdzie kuchnia jest bardzo różna od naszej. Można w hipermarkecie dosłownie za grosze nakupować pysznych przypraw, sosów, których u nas nie ma, albo są bardzo drogie. Do tego chyba z tysiąc różnych wędlin i kiełbas... Wczoraj niedziela, więc sobie pojadłem trochę (naprawdę niewiele) tych różnych smakołyków, trochę mięsa, i co? O 2 w nocy wybudził mnie ból żołądka i ogólne objawy nieżytu (dzięki Bogu bez biegunki i wymiotów). Już myślałem, że mnie ta okropna jelitówka dorwała, ale nie. Wziąłem krople, położyłem się, w miarę przeszło - oczywiście cała noc stracona, i cały dzień - po dziś po tym "zatruciu" nie czułem się najlepiej, non stop obolały żołądek. Postanowiłem, że już kończę z mięsem w każdej postaci, więcej nie tknę - i nawet nie obchodzi mnie czy dostanę anemii czy też nie. Dziś jestem na krakersach i sucharach...
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Mdłości w nerwicy?

przez niesamowit 30 sie 2011, 21:08
Wczoraj jadłem na obiad gorącą zupę którą nabierałem łyżką i oczywiście dmuchałem , aby nie była za gorąca i po kilku godzinach dostałem lekkich mdłości i lekkiego bólu żołądka , z czego ten ból żołądka odpuścił dopiero pod wieczór. Teraz zostały same lekkie mdłości i nie mam nic innego... W nocy normalnie spałem i nie zbudzałem się przez te lekkie mdłości.

Dziś w ciągu dnia nie jadłem nic oprócz śniadania , a więc żadnego obiadu i wydawało mi się , że chyba wtedy mniej odczuwałem te lekkie mdłości. Kilkadziesiąt minut temu w końcu coś zjadłem i była to kolacja i zacząłem po jej zjedzeniu odczuwać te lekkie mdłości. Przed chwilą wziąłem krople żołądkowe.

Może tylko podrażniłem tą gorącą zupą żołądek lub przewód pokarmowy i przejdzie za kilka dni? Albo ta zupa nie ma nic do tego i to tylko nerwica z którą się wzmagam? Jak uważacie?

Mdłości w nerwicy?

przez halenore 30 sie 2011, 21:33
niesamowit nie jemy gorącego, bo jest hhhh. A tak poważnie: nie należy jeść bardzo gorących posiłków, bo podrażnia się śluzówkę przełyku i żołądka.

To może być nerwica, ale ja stawiam na zupę ;)
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mdłości w nerwicy?

przez niesamowit 30 sie 2011, 22:18
halenore napisał(a):niesamowit nie jemy gorącego, bo jest hhhh. A tak poważnie: nie należy jeść bardzo gorących posiłków, bo podrażnia się śluzówkę przełyku i żołądka.

To może być nerwica, ale ja stawiam na zupę ;)

Czyli te lekkie mdłości mogą być od podrażnienia śluzówki przełyku lub żołądka? A jeżeli jest to od zupy to po jakim czasie powinno to się wszystko uspokoić ?

Mdłości w nerwicy?

przez bezendu83 02 wrz 2011, 18:10
Ja jak mam ataki nerwicy takie silne, gdzie trzyma mnie przez dłuzszy czas to mam takie odruchy wymiotne, dobijanie od zolądka, tak jak podczas wymiotowania, gdzie cały zołądek podskauje mi do góry, do gardla, raczej przy tym nie wymiotuje, takie tylko ruchy wymiotne, ale okropne
wiem ze to napewno od nerwów, macie tak?
rrr

Mdłości w nerwicy?

przez Guzik 02 wrz 2011, 18:13
Czy komuś tak bardzo dokuczają lęki, że aż robi się słabo? Czy ktoś zapada się w otchłań i cierpi przez to mdłości? Nie mam już siły!

Mdłości w nerwicy?

przez speedy13 03 wrz 2011, 11:32
Ja tak mam, ze stresu nie tylko mnie mdli, ale tez wymotuję. Wczoraj zwymiotowałem tuż przed wyjściem z domu, cały dzień też nie czułem się dobrze.

Mdłości w nerwicy?

przez Dobrowianka 04 wrz 2011, 23:39
Ja też odczuwam notoryczne mdłości. W przeróżnych sytuacjach, o każdej porze dnia. Z reguły wiążą się choćby z najmniejszą sytuacją stresową, tj. wyjście z domu czy jazda w zatłoczonym tramwaju. Nie wymiotuję, ponieważ cierpię na lęk przed wymiotowaniem. Potrafię męczyć się całą noc czy dzień i powstrzymywać wymioty.
There is nothing to fear but fear itself.

Mdłości w nerwicy?

przez halenore 04 wrz 2011, 23:53
Też mam mdłości. Masakra...
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Mdłości w nerwicy?

przez tahela 05 wrz 2011, 00:13
Mnie często mdli, to juz prawie norma u mnie, teraz też ech.
I taki ucisk w żalądku czuje czesto.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Mdłości w nerwicy?

przez dar 05 wrz 2011, 01:39
Też mam tak, że często chce mi się wymiotować. Jest to najbardziej denerwujący dyskomfort związany z nerwicą
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Mdłości w nerwicy?

przez Marjorie666 30 wrz 2011, 03:50
heh, mnie ostatnio dopadły 'nerwicowe' mdłości i ogólnie masakra żołądkowo-jelitowa... alergie pokarmowe wykluczone, zaplanowana gastro- i rektoskopia, ale jak to gastrolog powiedział - pro forma, bo objawy mam czysto nerwicowe... :/
You can`t live your life for other people. You`ve got to do what`s right for you, even if it hurts some people you love...

Mdłości w nerwicy?

przez _asia_ 30 wrz 2011, 07:16
Marjorie666, piszesz, że alergie pokarmowe wykluczone, a nietolerancje pokarmowe..?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Mdłości w nerwicy?

przez burakota 05 paź 2011, 14:18
Mdli mnie właśnie. Od samego rana. Najgorzej było po jedzeniu, myślałam, że zwrócę. Do tej pory nie zwymiotowałam, ale jest mi cały czas niedobrze! :/

Sortuj wg