nerwica układu pokarmowego wywoływana samotnością!!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica układu pokarmowego wywoływana samotnością!!!

przez marcincd 18 paź 2010, 00:13
witam wszystkich
Mam chyba nietypowy problem pojawiający się wraz z pojawianiem się samotności.
Kiedy jestem w towarzystwie: rozmawiam z kimś, oglądam film z kimś, wspinam się po górach z kimś, eksploruje jaskinie z kimś, prowadzę auto z kimś po prostu do puki mam towarzystwo wszystko jest ok. Problemy zaczynają się kiedy zostaje sam, pojawiają się dolegliwości ze strony żołądka: odbijanie, niesmak następnie zgaga, problemy wzmagają się w dużym tempie. po kilkunastu - kilkudziesięciu minutach pojawiają się duszność, skoki ciśnienia i cholera wie co to jest.
Powiem od razu, że eksperymenty z dietą nie poprawiły sytuacji, medykamenty typu alkazeltzer nie poprawiają sytuacji również.
Natomiast rewelacyjnie działa pojawienie się towarzystwa.
Może ktoś spotkał się z czymś takim?

Re: nerwica układu pokarmowego wywoływana samotnością!!!

przez ewaryst7 18 paź 2010, 08:02
Lęk przed samotnościa.Przed laty też tak mialam.Polecam Ci terapie .Poszukaj dobrego terapeutę i do roboty:)

przez marcincd 20 paź 2010, 18:14
czesc
jesli moge prosic o opis leczenia, bo jak na razie to tylko leki mi przepisuja - na dodatek ja nie widze poprawy
ta moja laergia na samotnosc jest naprawde mocna: siedze przy kompie w pokoju za moimi plecami ktos czyta sobie ksiazke nawet nie znam tej osoby ale wszystko ze mna ok, siedze w pustej poczekalni - tylko kasjer 20metrow dalej w kasie i nadal jest ok
kiedy brak tych ludzi zaczyna sie problem. czy ty miales/as podobnie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 20 paź 2010, 18:29
marcincd, Masz konflikt emocjonalny. Być może nie możesz poradzić sobie z utratą w szerokim tego słowa znaczeniu. Utrata, samotność wzbudza w Tobie poczucie lęku. Dlaczego u Ciebie powstał taki mechanizm trudno odpowiedzieć. może w przeszlości coś się wydarzyło, może niekoniecznie................nikt tutaj nie prowadzi terapii na forum. Ja też polecam Tobie wizytę u psychologa, doświadczonego terapeuty. Terapia.
Obrazek
Główny Moderator

przez marcincd 20 paź 2010, 18:48
witam
skoro to takie prost: KONFLIKT EMOCJONALNY !
czemu nikt mi tego wczesniej nie powiedzial - problem ciagnie sie juz wiele lat, i tulam sie od jednego lekaza do drugiego.
gdzie znalezcspecjaliste ktory mi pomoze :!:

przez ewaryst7 20 paź 2010, 19:17
Tylko dobry terapeuta może Ci pomóc.

przez *Monika* 20 paź 2010, 19:41
marcincd napisał(a):witam
skoro to takie prost: KONFLIKT EMOCJONALNY !
czemu nikt mi tego wczesniej nie powiedzial - problem ciagnie sie juz wiele lat, i tulam sie od jednego lekaza do drugiego.
gdzie znalezcspecjaliste ktory mi pomoze :!:

Proste w nazewnictwie. Rozwiązywanie konfliktów emocjonalnych wiąże się z wysiłkiem i pracą nad sobą. Ale żeby ja podjąć , to trzeba wiedziec co zmienić, jakie mechanizmy zastąpić innymi,żeby nie cierpieć-to tak w skrócie. Saminie jesteśmy obiektywni w takim stanie. Często konfliktów jest tak wiele,że błądzimy, sami nei dajemy rady. Dlatego mam na myśli dobrego terapeutę, który pomogłby Tobie uporać się z Twoją emocjonalnością.Bo ja nie wiem na jakim ona jest poziomie. Osobowosci też Twojej nie znam. Poznać ją moze terapeuta w ramach sesji terapeutycznych.

Terapia może być płatna lub na NFZ. Jesli zdecydujesz się na prywatną terapię Twoje rozeznanie w temacie będzie głownie plegało na poszukiwaniach tego odpowiedniego specjalisty. Najlepiej gdyby był członkiem TPT (Towarzystwo Polskich Terapeutów), miała doświadczenie oraz superwizorów czy superwizora.
Terapia w ramach NFZ jest bezpłatna. Musisz wybrać się do psychiatry, wczesniej sie do niego zarejestrować w Poradni Zdrowia Psychicznego, opowiedzieć z czym się borykasz , następnie poprosić o skierowanie na terapię.
Ja uczęszczam od roku czasu na terapię w nurcie psychodynamicznym, prywatnie, raz w tygodniu.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg