Blokady mięśniowe

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Blokady mięśniowe

przez Kirw 30 wrz 2010, 06:48
Cześć wam,
Mam straszny problem z blokadami mięśniowymi. Moj psychoterapeuta powiedział, że jest to efekt kumulowania się lęku i coś w tym jest. Najbardziej mi doskwiera problem z łapaniem oddechu, mam zablokowaną przeponę i nabieram powietrze tylko do płuc. Chciałbym sobie pobiegać a tu energii nawet nei mam ...

Znacie jakies sposoby, żeby tą przeponę rozluźnić ? Raz kiedys cos wplynelo tak, ze mialem ja rozluzniona (przebieglem spory kawalek bez zatrzymania) tylko za nic nie pamietam co to bylo. Zastanawiam sie czy SSRI moglo miec takie dzialanie (ale po doslownie 2-3 tabletkach bez dlugotrwalego stosowania) ? Jednak wolalbym inne rozwiazanie. Moze masaz :P ?

Re: Blokady mięśniowe

przez ewaryst7 30 wrz 2010, 10:08
O tak :) Masaz byłby swietny:) I taki profesjonalny , i ten bardziej kameralny:)Próbowałeś może treningow rozluzniających ? Na przykalad trening autogenny Szultza( nie pamiętam jak to się pisze) wpisz w wyszukiwarkę i na pewno coś znajdziesz.Powodzenia.

Re: Blokady mięśniowe

przez jakasia 05 paź 2010, 00:11
może najpierw lepiej skoczyć do wykwalifikowanego terapeuty? najpierw sprawdzi czy wszystko jest na miejscu, a później zaleci ćwiczenia, które pomogą, ale nie wyrządzą krzywdy :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg