Psychiatra do du.y ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Psychiatra do du.y ?

przez jacas 29 wrz 2010, 22:15
Pomianowska, przy twoich objawach nie wiem czy trzeba sie zaraz w leki pakowac. linka ma racje ,pomysl o terapii
jacas

przez Wujek_Dobra_Rada 29 wrz 2010, 22:17
W jej stanie psychoterapia bez leków , pasuje jak siodło do świni.
Wujek_Dobra_Rada

przez linka 29 wrz 2010, 22:21
Ja nie mówiłam nic o nie braniu leków, bo nie wątpię, ze przydają się w życiu codziennym kiedy nie ma opcji, żeby iść na zwolnienie na kilka miesięcy itd...... ale widać gołym okiem, ze leki pomogą....odstawi ...i znów to sami ( mam taki sam układ chorobowy) więc może potrzeba czegoś więcej niż samej chemii....trzeba pokopać w umyśle...a do tego przydaje się psychoterapia.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wujek_Dobra_Rada 29 wrz 2010, 22:24
To niech zmieni lekarza. I się umówi do psychola ;) Innego wyjścia chyba nie ma?
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 29 wrz 2010, 22:31
No to wszystko juz wiesz. Nic tylko działać ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez Stary Góral 29 wrz 2010, 22:42
Psychiatra nie zaproponuje psychoterapii bo to jest przecierz konkurencja.Lekarz będzie uważał że potrzebne są leki a psychoterapeuta że potrzebna jest psychoterapia.
Stary Góral

przez jacas 29 wrz 2010, 22:45
Stary Góral napisał(a):Psychiatra nie zaproponuje psychoterapii bo to jest przecierz konkurencja.Lekarz będzie uważał że potrzebne są leki a psychoterapeuta że potrzebna jest psychoterapia.

to ciekawe, bo moj psychiatra po kilku miesiacach farmakoterapii namawial mnie na psychoterapie poznawczo-behawiarolna, dal mi telefon do terapeutki i powiedzial, ze da jej znac o moich problemach
jacas

przez jacas 29 wrz 2010, 22:51
Pomianowska napisał(a):
Stary Góral napisał(a):Psychiatra nie zaproponuje psychoterapii bo to jest przecierz konkurencja.Lekarz będzie uważał że potrzebne są leki a psychoterapeuta że potrzebna jest psychoterapia.

Rzeczywiście nie sugerował psychoterapii, a może zasugerowałby na następnej wizycie. :mrgreen: (śmiech przez łzy)

[Dodane po edycji:]

jacas napisał(a):

to ciekawe, bo moj psychiatra po kilku miesiacach farmakoterapii namawial mnie na psychoterapie poznawczo-behawiarolna, dal mi telefon do terapeutki i powiedzial, ze da jej znac o moich problemach

Kiedyś z innym psychiatrą miałam też taki sam przypadek, dała mi telefon do swojej koleżanki he heh . Biznes is biznes

ale tamta terapeutka przyjmuje na nfz, wiec marny biznes by z tego mial :P
jacas

przez Wujek_Dobra_Rada 29 wrz 2010, 23:19
Z tych konowałów, po których ja się szwędałem, każdy mnie odsyłał na psychoterapię... Widzę, co lekarz to obyczaj.
Wujek_Dobra_Rada

przez Stary Góral 30 wrz 2010, 00:00
Terapeuta przyjmujacy na nfz tez ma płacone według tego ilu pacjentów przyjmie.
Stary Góral

przez linka 30 wrz 2010, 08:05
Stary Góral, ale zaufaj mi - nie 80 zł za godzinę :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez nnn 30 wrz 2010, 12:33
Prawda jest taka że psychiatrzy czytają to forum i wiedzą o tym że niektóre osoby przychodzą do nich tylko po to by wyciągnąć od nich jakiś super proszek który rozwiąże wszystkie problemy...

Prawda jest też taka że gdybym mógł to sam bym sobie przepisał odpowiedni lek - opierając się na postach z tego forum - i nie był mi do tego potrzebny żaden psychiatra bo sam znam masę leków które by mi pomogły.

Ale nieźle cię załatwił ten psychiatra...najwyraźniej sobie pomyślał że sama dasz sobie radę...

Pytanie tylko kto zechce chodzić do takiego psychiatry co nie chcę przepisywać proszków -które my pacjenci tak lubimy :)
nnn

przez Stary Góral 30 wrz 2010, 17:10
linka:niewiem ile,choc nie zdziwiłbym sie gdyby to była przyblizona kwota.W innym watku pisałem o terapeutach na etacie przychodzacych na swój odział na godzinke może dwie,potem albo do domku albo do prywatnych gabinetów

Zresztą sam byłem swiadkiem jak kiedys pewien taki lekarz "obsłużył" ze czterech pacjentów w ciągu godziny.No ale musiał być bardzo dobry skoro tak szybko potrafi pracowac;)
Stary Góral

przez agusiaww 03 paź 2010, 10:30
Prawda jest taka, ze po prostu lekarze olewaja pacjentow, owszem po 20 minutach ciezko zdiagnozowac, bo 1 wizyta u psychiatry (nowego) powinna trwac 1.5 godziny, zeby byla prawidlowa. Testy, obszerny wywiad, itp. Natomiast w panstwowej przychodni zdrowia, to lekarz ma 15 minut na pcjenta i do widzenia, jak pacjent przychodzi za kilka tygodni to tez nie wie lekarz z czym, bo nie pamieta. Sama chodze do panstwowego (po leki wylacznie) i do prywatnego (w innym miescie) i powiem Wam ze roznica jest kolosalna, ale coz nie oszukujmy sie - pieniadz robi to ze klaniaja sie w pas, a na NFZ to olewka calkowita.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg