Strach przed wykonaniem ...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Strach przed wykonaniem ...

przez sk8orlife 28 wrz 2010, 11:44
Witam!
A więc chciałbym się spytać jak mam przełamać strach...
Jeżdżę na deskorolce, miałem dwa razy gips na prawej nodze i wielokrotne skręcenie kostki.
I przy wykonywaniu wielu tricków właśnie tą nogą ląduje na ziemi zamiast na deskorolce.
Wielokrotnie wmawiałem sobie czego się boisz połóż ta nogę na desce i szlak mnie trafiał bo znowu nie wychodziło.
To jest jak taki odruch bezwarunkowy, psychicznie chcę to zrobić ale fizycznie nie da rady ;/
Jak znacie jakieś sposoby na przełamanie strachu proszę napiszcie.
Z góry dziękuje i pozdrawiam !

Re: Strach przed wykonaniem ...

przez GreenEye 29 wrz 2010, 11:26
sk8orlife, witaj. Nie ma potrzeby pisania postu o identycznej treści w dwóch tematach. Cierpliwości, a myślę, że znajdą się forumowicze, którzy odpowiedzą na Twoje pytanie. Mam nadzieję, że uda Ci się przełamać stach i czerpać pełną radość z Twojej pasji ;) Pozdrawiam.
ExModerator

przez marciatka 29 wrz 2010, 16:43
sk8orlife, tak już jest. Matka natura tak przystosowała mózg, żebyśmy w miarę możliwości nie nadwyrężali bardziej tych stawów, które są w jakimś sensie słabsze. Nie mam pojęcia, co możesz z tym zrobić, bo to, co robi Twój mózg, jest bardzo rozsądne. Naucz się tricków na drugą nogę. Innego wyjścia nie widzę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chojrakowa 30 wrz 2010, 12:27
sk8orlife, długo już tak masz?
Jak robisz tricki, przy których spadasz na deskę na dwie nogi ( kickflip 360 np) to również się boisz?

Ja miałam podobne do twoich problemy przy pracy z końmi - wierz mi, byłam o wieeele gorzej połamana, ale przemóc pomógł mi się... przymus. Z zewnątrz oczywiście - przy desce średnio można to zrobić, ale myślę, że sam czas i wielokrotne próby dadzą rezultat. Plus nastawienie - ja myślałam "choj, najwyżej się zabiję/połamię, raz kozie śmierć" ale tobie wystarczy oswojenie się z bólem, złamanie to nie jest coś nie do przeżycia, jeśli nie przestaniesz się go bać, nici z deski.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez sk8orlife 30 wrz 2010, 16:09
Mam juz tak kilka miesiecy... no jeszcze jedno skrecnie i grozi mi operacja ...
przy wiekszosci rzeczy mi ta noga tak ucieka, ale masz racje jak powiem sobie czasem "a choj..." to za 10razem pomaga. Dziekuje za odpowiedzi ;D

Sortuj wg