fobia społeczna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

fobia społeczna

przez mleko345 14 wrz 2010, 18:47
Witam was chciałbym się zapytać was jaki jest najlepszy i najskuteczniejszy lek na fobie społeczną.

Re: fobia społeczna

przez hubbik 14 wrz 2010, 20:14
Przesyłam link do panelu dyskusyjnego fobii społecznej, jest tam ciekawe zestawienie wyników badań nad skutecznością farmakoterapii i psychoterapii.

ciach

Ogólna konkluzja jest jak sam stwierdzisz taka że najskuteczniejsza jest psychoterapia poznawczo-behawioralna bez farmakoterapii. Inne metody też bywają skuteczne ale trudno znaleźć badania potwierdzające to.

Jeśli będziesz potrzebował informacji o samej terapii poznawczo-behawioralnej znajdziesz je np. na tej stronie

ciach
Ostatnio edytowano 14 wrz 2010, 20:18 przez ALEKS*OLO, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Tu tez jest panel dysk. o FS. No Spam!
Ośrodek Terapii Poznawczo Behawioralnej Poznań www.otpb.pl

przez ALEKS*OLO 14 wrz 2010, 20:19
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hubbik 14 wrz 2010, 21:45
Myślałem że to forum ma pomagać. Ale widzę że dla ALEKS*OLO jest innego zdania. Szkoda- informacje w obu likach uważałem za ciekawe i myślę że pomocne. O ile przekierowanie na inny panel dyskusyjny w którym ktoś już napracował się nad danym zagadnieniem może być przy anankastycznym podejściu moderatora uznane za spamowanie o tyle uznanie tego samego w odniesieniu do ulotki informacyjnej Royal College of Psychiatrists jest dla mnie zupełnie nie zrozumiałe.

Pozdrawiam serdecznie
Ośrodek Terapii Poznawczo Behawioralnej Poznań www.otpb.pl

przez wiejskifilozof 16 wrz 2010, 09:57
Ja staram się przezwyciężać mój lęk . Wiem ,że nie wyjdę z tego w 100 % lecz , jakieś tam robię postępy .

Sortuj wg