Skuteczna i szybka terapia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Skuteczna i szybka terapia

przez -asia- 15 wrz 2010, 18:03
Tomakin, ja na tym forum jestem nie z powodu chęci uzyskania informacji jak się leczyć. Ja tu jestem z powodu fajnych ludzi, potrzeby uzyskania wsparcia, z samotności, ciężkich doświadczeń z dzieciństwa, z którymi nie mogę sobie poradzić. Bo mam zaburzenia osobowości - borderline. A moje problemy ze zdrowiem fizycznym to już inna sprawa, z tego powodu siedzę na forach medycznych. Na tym forum czasem wymieniam się doświadczeniami związanymi z odżywianiem, suplementami i tyle.
U mnie, tak jak napisała Zachmurami, niedobory są skutkiem, a nie przyczyną. Uzupełnianie niedoborów to tylko leczenie na krótką metę - bo mam zaburzenia wchłaniania, nietolerancję glutenu, laktozy, jakichkolwiek przetworzonych produktów, szereg alergii, dwie bakterie na głowie, kandydozę, obciążenie amalgamatami... I co tu mówić o syntetycznych witaminach. Próbowałam się nimi na początku leczyć, uzupełniać same niedobory i...? I znowu, tak jak napisała Zachmurami, to leczenie w ciemno, bo nie dociera się do przyczyny powstawania tych niedoborów. To tak jak budowanie domu, który został postawiony na kiepskich fundamentach...
-asia-

przez polakita 15 wrz 2010, 18:18
Zachmurami napisał(a):Zmiana diety, jak najbardziej tak! Naturalne NNKT, naturalne witaminy, usunięcie alergenów (ale jak te alergeny namierzyć? :?: )

Są sposoby żeby zbadać na co jesteś uczulona (alergie pokarmowe), moja znajoma robiła - dwa badania "medycyną niekonwecjonalną" ale powiedziała że wyszły odmiennie, a najbardziej wiarygone było badanie z krwi, niestety bardzo drogie (ok. 1800 zł) http://www.leap.pl Ona miała takie objawy, że miała bóle w ciele, okazało się że to właśnie jest alergia pokarmowa, a teraz jest na jakiejś diecie wegańskiej, bezmięsnej, bezmlecznej itd, niestety wielu rzeczy nie może jeść.

-asia- napisał(a):No właśnie – ja miałam 10 amalgamatów... Teraz mam 3. Za dwa miesiące powinnam już nie mieć żadnego. Pisałeś o siusianiu rtęcią – ja tak mam właśnie po Mercuriusie – mocz ma dziwny zapach, jest ciemny. :D :P

Asia, ile to się można od ciebie ciekawych rzeczy dowiedzieć :) Czy ten Mercurius to homeopatia? Ja już nie mam plomb srebrnych ale w przeszłości miałam, może warto byłoby coś takiego zastosować, bo rtęć podobno jest bardzo szkodliwa.

Myślę też że metody tomakina mają jakiś sens, ale tak jak mówisz każdy organizm jest trochę inny, co trzeba wziąć pod uwagę, a twój organizm jest wyjątkowo osłabiony, jesteś szczególnym przypadkiem... Chyba każdy z nas na sobie samym musi się uczyć co pomaga a co nie...
Ostatnio edytowano 15 wrz 2010, 18:26 przez polakita, łącznie edytowano 1 raz

przez -asia- 15 wrz 2010, 18:24
polakita, strasznie drogie te badania, nie stać mnie... Zresztą i tak wiem, co mi szkodzi - prawie wszystko. :pirate: :P
-asia-

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 15 wrz 2010, 18:29
No drogie, ja na szczęście nie cierpię specjalnie na alergie pokarmowe ani na zadne inne zresztą też nie (choć glutenu i mleka krowiego unikam) tak że więcej wam nie powiem w temacie alergii... w ogóle oprócz nerwicy to tfu tfu jestem dość zdrową osobą, zwłaszcza jak czytam o waszych dolegliwościach to to dostrzegam.

przez -asia- 15 wrz 2010, 19:03
polakita, oj zazdroszczę Ci... Ja dziś się skusiłam na drożdżówkę i oczywiście wzdęcia, uczucie pełności już tyle godzin, echhh... :roll: Ale czasem nie mogę się powstrzymać, mimo wszystko, a co tam. :P Bo już mi się tak znudził mój jadłospis, że aż mi się jeść odechciewa. :roll: Sprawy mi komplikują jeszcze moje stawy skroniowo-żuchwowe - nie mogę jeść nic twardego ani czegoś co wymaga długiego gryzienia i przeżuwania. :evil:
-asia-

przez tomakin 16 wrz 2010, 05:57
@asia - a próbowałaś kiedykolwiek zacząć się odżywiać ZDROWO?

http://www.zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=2820

Swoją drogą, kiedyś próbowałem przestawiać ludzi na zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie. Efekt był taki, że może 2-3 osoby się zdecydowały, na dodatek takie które już w sumie nie miały wyjścia, lekarze się skończyli. Dlatego ułożyłem zestaw "na łatwiznę", gdzie kilkoma suplami można z nieco tylko gorszym wynikiem załatwić to, co można osiągnąć dość trudną dietą. Nie jest to aż tak skuteczne, ale o całe niebo łatwiejsze.

Jeśli ktoś woli dietę + tryb życia, w linku wyżej wszystko jest opisane. Tyle, że jest to dieta "na trzymanie do końca życia", a nie dieta mająca uzupełnić niedobory. Silne niedobory żywieniowe uzupełnia się końskimi dawkami.

przez -asia- 16 wrz 2010, 07:10
Tomakin, ja się odżywiam zdrowo!!! - od ponad roku - jem tylko naturalne produkty, nie jadam słodyczy i nic co zawiera cukier, produktów mlecznych oprócz chudego twarogu z olejem budwigowym, żadnych przetworzonych produktów z paczek/puszek itd., produktów zawierających gluten, jem dużo kaszy gryczanej, jaglanej, ryby, trochę jajek, mięso jedynie z kurczaka i indyka, jeśli pieczywo to tylko trochę i razowe na zakwasie bez drożdży, jeśli mleko to trochę sojowego, zupy warzywne (codziennie, bo lubię), makaron - sojowy, ryż - brązowy, podgotowane warzywa, dużo tłuszczów nienasyconych (olej z pestek dyni, oliwa z oliwek, olej lniany). Owoców nie jadam z powodu fruktozy, której również nie toleruję. Jeśli już to cytryna dodawana do wody, albo czasem jabłko. Picie - woda mineralna, herbatki rumiankowe, miętowe, no przyznaję, że rano wypijam jedną słabiutką kawę. Słodzę cukrem brzozowym (ksylitol) i dodaję do niej trochę mleka sojowego. Za herbatą nie przepadam, więc raczej nie pijam. Żadnych słodkich napojów, soków itd.
Jem 5 razy dziennie średnio co niecałe 3 godziny, posiłki nie są obfite, ale za to częste, żeby nie obciążać żołądka.
Nie znam obok siebie osoby, która odżywia się tak zdrowo jak ja. :pirate: I może nie tyle z powodu silnej woli co z przymusu - mój organizm nie przyjmuje niczego innego. :roll: Czasem zdarza mi się "zgrzeszyć", ale raczej rzadko, bo bardzo to potem odczuwam. :pirate:

[Dodane po edycji:]

Nie jestem zwolennikiem diety wegańskiej, taka dieta wbrew pozorom może zrobić więcej krzywdy niż pożytku, może doprowadzić zamiast do wyzdrowienia to do skraju wyczerpania organizmu. No ale każdy może mieć swoje własne zdanie. ;) W ubiegłym roku próbowałam zastosować na polecenie mojej dawnej lekarki 3-tygodniową oczyszczającą dietę polegającą na jedzeniu samych warzywnych zup oraz warzyw przez 3 tygodnie. Pani chyba nie przemyślała do końca sprawy, nie wzięła pod uwagę mojego stanu organizmu - po 2 anoreksjach. A witaminy, które zaleciła jakoś nie dokarmiły mojego organizmu. :roll: Przez kilka dni zastosowałam tą dietę i myślałam, że zejdę z tego świata, byłam coraz słabsza, przestałam wstawać z łóżka, jeszcze bardziej schudłam, nie czułam, że żyję z powodu słabiutkiego pulsu i przeraźliwie niskiego ciśnienia. W końcu rzuciłam tą dietę, bo czułam, że chyba powoli umieram (nie miałam w ogóle siły), sama zmodyfikowałam sobie dietę, tzn. nadal jedząc zdrowe naturalne produkty, ale nie same warzywa i stanęłam na nogi, nabrałam trochę sił, poprawiły mi się wyniki krwi, bo były kiepskie. Nigdy więcej żadnej diety opartej na samych warzywach. Poza tym weganki bardzo często mają problemy z miesiączką, a biorąc pod uwagę np. mój ostatni 2letni jej brak za nic w świecie bym nie ryzykowała.
-asia-

przez morena 16 wrz 2010, 11:17
Jestem tu nowa i zainteresowalo mnie to co napisał Tomakin, słyszałam już o tej teorii uzupełniania magnezu byłam u takiego człenia lekarza dietetyka, irdiologa bioenergoterapeuty i czegoś tam jeszcze, on poradził mi coś podobnego... skutki... trudno mi stwierdzic stosuje to z miesiąc może nie caly.

przez -asia- 16 wrz 2010, 11:21
cześć morena, miło Cię poznać. :D niecały miesiąc to jeszcze niedługo... ale to niekoniecznie muszą być jedynie niedobory magnezu. objawy psychiatryczne mogą dawać niedobory witamin z grupy B, żelaza, jodu, magnezu, potasu i wielu innych...
Tomakin, od wczoraj łykam Inozytol, bo przyznam, że mnie bardzo zaintrygował i aż postanowiłam wypróbować go na sobie. :D
-asia-

przez morena 16 wrz 2010, 12:03
Hej Asiu mi również miło Cie poznać:) napiszę Ci co biorę mianowicie: salfazin 1tabl., drozdze 3x3, wmc 1x3 dziennie i nalewke z radioli 3x3 i przesadziłam z tym miesiącem bo to zaledwie 2 tygodnie. na początku to zapominałam o tych tabletkach srednio byłam przekonana, ale zastanawiam sie czy 3 tabletki wmc to nie za dużo bo na opakowaniu pisze do 2 a wieksza ilosc moze mieć efekt przeczyszczający. Jestem tu nowa więc może Ty powiesz mi co o tym myślisz otych witaminkach i suplementach byłabym wdzieczna. :D

przez -asia- 16 wrz 2010, 14:37
morena, jeśli chodzi o witaminki to moim zdaniem są ok. ;) drożdże też - mają mnóstwo witamin z grupy B. co do nalewki - nie wiem, nie spotkałam się z nią.
jeśli chodzi o dawki to dostałaś terapeutyczne, dlatego większe niż zalecane na ulotce. żeby uzupełnić niedobory. jeśli nie miałaś objawów ubocznych w postaci np. biegunek czy bólu brzucha to możesz takie dalej brać, chyba, że coś się dzieje - to zmniejszyć.

Tomakin, jeszcze co do mojej diety to od razu zaznaczam, że kurczaki i indyki są swoje, babcia hoduje, bez żadnych hormonów i antybiotyków. ;) Tak samo jajka - od swoich kur. :D Żadnego kupionego mięcha, wędlin, kiełbas, wędzonych ryb czy z puszek nie jadam. :smile:
-asia-

przez morena 17 wrz 2010, 07:53
Zgadzam się z tomakin ten lekarz u którego byłam zabronił mi spożywać przede wszystkim wieprzowiny kawy herbaty i cukru ponieważ wpływają bardzo negatywnie na układ nerwowy i cały organizm.

przez -asia- 17 wrz 2010, 07:56
morena napisał(a):Zgadzam się z tomakin ten lekarz u którego byłam zabronił mi spożywać przede wszystkim wieprzowiny kawy herbaty i cukru ponieważ wpływają bardzo negatywnie na układ nerwowy i cały organizm.

ja też zupełnie się z tym zgadzam. ;) i jak - udaje Ci się nie spożywać tych produktów? (zwłaszcza cukru, bo odzwyczajenie się od słodkich produktów wcale nie jest takie proste...)
-asia-

przez morena 17 wrz 2010, 08:09
Cukru nie spożywam już od dawna tylko przed okresem mam takie napady żeby coś zjeść, ale daje radę. Czasem coś skubnę, ale to pikuś do spożywania cukrów kiedyś. Jeśli chodzi o kawę to nigdy nie piłam, herbatę zamieniłam na wodę ewentualnie jakiś sok ale rzadko. Najtrudniej z wieprzowiną ponieważ kocham gotować i jeść typowe dla Polaków potrawy czyli schabowe, mielone itd. ale da się żyć na kurczakach :smile: ze 3 miesiące temu byłam na diecie białkowej i to w dużej mierze zmieniło moją dietę jesli chodzi o cukry i tłuszczę bo tam tego nie można było mieszać z białkiem. A co do tych witamin to nie wiem sama bede je brała, ale mam zamiar iść na badania krwi bo chłopak mnie mobilizuje. Może tak znajdę jakiś punkt zaczepienia.

a i rzuciłam palenie w końcu :mrgreen:

Sortuj wg