Problemy z mowieniem podczas dusznosci

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Problemy z mowieniem podczas dusznosci

przez marcja 08 wrz 2010, 21:10
Czy podczas dusznosci, ktore odczuwacie przy nerwicy trudno wam sie mowi ?Mowicie polslowkami,jak najmniej,bo wypowiedzenie dlugiego zdania zdaje sie poglebiac duszenie? To ponoc charakterystyczny objaw dusznosci w astmie...a ja taki objaw wlasnie mam. Pytam poniewaz nie wiem,czy jednak moja nerwica nie jest w rzeczywistosci astma.Wynik spirometrii jest kiepski,nie potrafilam w ogole wykonac tego badania,wiec nawet lekarz bedzie mial trudnosci z ocena wynikow...

Jak przebiegaja u was ataki dusznosci? Ja wtedy dysze jak zmeczony pies:D-taka sama szybkosc, cos dzieje sie tez z moim gardlem,cos jakby splywa-pomaga mi na to picie.

Re: Problemy z mowieniem podczas dusznosci

przez WiecznieZmartwiona 09 wrz 2010, 10:45
Ja mam dokładnie tak jak mówisz.Teraz mnie nastraszyłaś tą astmą :((
Jednak z tego co wiem,to przy astmie,ma się świszczący oddech,zresztą nerwicę mam juz 7 lat i duszności też,więc jakby to była astma,to już dawno coś by mi się stało nie?
Mi się wydaje,że duszności nerwicowe są podobne do każdych innych duszności,więc dlatego ten problem z mówieniem pewnie też jest przy różnych dusznościach.

przez marcja 09 wrz 2010, 19:37
No ja nie mam swiszczacego oddechu ale to astmy nie wyklucza...:(

Mysle,ze nerwicowe dusznosci nie sa podobne do astmowych. W 1 przypadku masz urojenia, ze sie dusisz,a w 2 naprawde sie dusisz i wystepuje jak najprawdziwszy skurcz oskrzeli...W badaniu jednak nie da sie nic wykryc u mnie,bo ja nie potrafie tego badania wykonac(tj.spirometrii) jedyne wyjscie to podanie mi srodkow na astme.Wtedy mzona zobaczyc czy np.taki berotec mi pomnoze na "atak".Jesli nie pomoze,to wiadomo co to:D Ale nie wiem,czy lekarz na to pojdzie...Bede jednak blagac;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 09 wrz 2010, 19:43
marcja, nie kazdy podczas badań spirometrycznych otrafi dmuchnąć w przyrząd. To nie świadczy o tym,ze masz astmę. Ja np. nie umiem nadmuchać balonu. Mam astmę?
NIe nakrecaj się.
Obrazek
Główny Moderator

przez marcja 09 wrz 2010, 19:52
No wlasnie o tym pisze,ze nie umiem tego badania wykonac,wiec u mnie nie ma mowy o orzekaniu o wynikach:D

Jednak swiadomosc,ze istnieje cos takiego,jak "nagly stan astmatyczny" spedza mi sen z powiek. Chce wiedziec,czy mam astme,czy nie.Marzy mi sie wrecz zobaczyc osobe z prawdziwym atakiem astmy i porownac:D Uwazam,ze powinno sie zamieszczac modelowe filmiki w necie:D

przez WiecznieZmartwiona 09 wrz 2010, 20:31
marcja napisał(a):No ja nie mam swiszczacego oddechu ale to astmy nie wyklucza...:(

No to super.Muszisz pamiętać,ze są tu osoby tak samo chore jak ty ;/ Teraz przez ciebie sobie wkręciłam tą astmę i też się boję.Rozumiem,że się martwisz,ale nie nakręcaj innych. :(

przez marcja 09 wrz 2010, 20:35
Jezuuuuu nie wiedzialam,ze az tak sie ktos nakreca czytajac posty;) To idz na spirometrie(tanie badanie) lub popros lekarza o lek na astme;) Jak bedziemy miec astme,to bedziemy brac leki,a wtedy stan astmatyczny nam nie grozi:)

przez WiecznieZmartwiona 09 wrz 2010, 20:54
No właśnie w tym problem,że nie mogę iść :( Mam nardzo silną agorafobię :( i dlatego tak się boję,bo nie pójdę do lekarza.Teraz mam nawrót i od 4 miesięcy nawet do ogródka nie wyszłam.Naprawdę się nakręciłam i teraz się martwię :( Pocieszam się tym że juz 7 lat mam te duszności,więc jakby to była astma to juz bym zemdlała albo coś by mi było,a mi zawsze przechodzi.Czasami tylko jeszcze przez sen jest mi duszno,i wtedy budzę się z paniką.Jednak zazwyczaj podczas snu mi przechodzi.

przez marcja 09 wrz 2010, 21:08
To badanie robi pielegniarka a sprzet to mala "skrzynka". Pielegniarka moze wpasc do Ciebie do domu (pewnie jak zaplacisz)
Tez pocieszam sie tym,ze tyle lat sie juz "dusze" a jednak podczas atakow dusznosci blada nawet nie jestem.Aczkolwiek skrzydelka nosa mi sie poruszaja,jak lapie wtedy powietrze:/

Badzmy jednak dobrej mysli!:)

Sortuj wg