Nadciśnienie a nerwica

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nadciśnienie a nerwica

przez Nicole19 06 wrz 2010, 16:28
Witam .. mam takie pytanie dotyczące nadciśnienia powiązanego z nerwicą ..
Ostatnio bylam u lekarza i stwierdzil u mnie nadcisnienie .. zawsze mialam niskie cisnienie az za niskie a teraz takie coś.
Czy to moze byc przyczyna duzego stresu i nerwów?
Prosze o odpowiedz lub wasze doswiadczenie z tym.

Re: Nadciśnienie a nerwica

przez celineczka3 07 wrz 2010, 08:13
Ciśnienie podwyższone CZASAMI do 130/90, można jeszcze interpretować jako wynik stresu, ale kiedy utrzymuje się ono STALE powyżej tych wartości trzeba się już leczyć i nerwica ma już z tym niewiele wspólnego.
celineczka3

przez ewaryst7 07 wrz 2010, 10:44
Zawsze trzeba najpierw porobic badania.Zależy też jak wysokie masz to ciśnienie , i czy taki stan sie utzrymuje?Mierz ciśnienie codziennie przez kilka dni(ale nie co godzinę) i zobaczysz , czy jest się czym marwtić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 19_latek 07 wrz 2010, 12:10
Ja mam od jakiegos czasu cisnienie wysokie tzn 140-145/90-95 i wysoki puls ale z pulsem to u mnie normalne. Mam zamiar zrobic kompleksowe badania i zobaczymy co wyjdzie, boje sie ze bede musial brac jeszcze jakies dodatkowe leki ktore mnie calkowicie otępią.
19_latek

przez Misiek_NL 07 wrz 2010, 13:50
Ja też mam ostatnio podwyższone ciśnienie właśnie około 150/90 ale lekarze mówią że to on nagłego odstawienia alko
Misiek_NL

przez 19_latek 07 wrz 2010, 14:09
Misiek_NL,
A bierzesz jakies leki na zbicie cisnienia? Nie wiem czy takie cisnienie jest bezpieczne, szczegolnie jak sie dlugo utrzymuje.
19_latek

przez Misiek_NL 07 wrz 2010, 14:22
Nie biore leków na ciśnienie... Jak pytałem się na pogotowiu czy to nie za wysokie... to mi powiedzieli że za wysokie to jest 200/130 :)

Aż z ciekawości zmierzyłem sobie teraz.... i mam 129/77 i puls 83 także już spadło ;) Ale na początku jak odstawiłem alko to mi się chwilę tak utrzymywało w okolicach 150/90 Widocznie przy odstawianiu alko tak jest jak zresztą jedna pani doktor mi powiedziała.
Misiek_NL

przez Nicole19 10 wrz 2010, 21:29
Jak byłam u lekarza ostatnio to mialam 143/108 to jest wysokie .. ale to jest niemozliwe ze nagle cierpie na nadcisnienie skoro z 2 miechy temu mialam takie niskie cisnienie ze sie slanialam na nogach z tego co pamietam to odwrotnie mialam 108/77 i taka zdechła byłam i nagle ide i ma Pani nadcisnienie .. prosze przyjsc po leki na nadcisnienie .. haha nie chce sie bez sensu faszerowac .. jezeli to z nerwow ..
a lekarz powiedzial .. moze trochę ale to dziedziczne niby .. ciekawe skoro nikt nie ma wysokiego cisnienia ..
mama ostatnio moze .. poza tym czasami mam wysokie i glowa mnie boli z tylu ale to czasami ..
nie pojmuje ...

Sortuj wg