Wypadanie włosów

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez cleo27 19 sty 2008, 00:26
tomakin napisał(a):No nie tylko te 3 rzeczy, można lekko licząc 30 wymienić - a to będzie dopiero początek listy, chociaż faktycznie te 3 są najpopularniejsze. Przeciętny polski lekarz będzie potrafił zdiagnozować może 1 - 2 z nich. Jak ktoś chce, mogę mu wyszukać w miarę kompletną listę ewentualnych przyczyn, ale po angielsku będzie :P

Co do tarczycy, po prostu przy niedoczynności siada gospodarka cynkiem, więc tak naprawdę jest to niedobór cynku i witaminy A (bez cynku nie ma gospodarki tą witaminą, zachodzi keratynacja tkanki w okolicach mieszka włosowego, to nawet widać jak się włosa wyrwie - takie małe białe poprzyklejane). Ot, taki mały trick, sieć zależności.

no jasne,ze mozna więcej wymienic,ale te 3 są jednak najpopularniejsze i od nich trzeba zacząć. ;)
oj....pózniej coś napiszę!

przez gusia 19 sty 2008, 03:15
Więc tak jak mówię,jestem zdrowa :twisted:

cleo27 napisał(a):Włosy napewno moga wypadac na skutek długotrwałego,przewlekłego stresu

I tylko to było u mnie przyczyną..
No cóż, naukowo udowodniono, że "wiara czyni cuda", a niektóre leki nie robią nic innego, jak pomagają właśnie uwierzyć w to, że jest się zdrowym

Nadal próbujesz "naukowo" wcisnąć choróbsko ;)

Antydepresanty nie powodują tego ,że zaczynasz NAGLE widzieć wszystko przez różowe okulary.:)
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez yankees 07 lut 2008, 17:38
tez mam ten problem ,ae u mne to raczej genetyczne.

Na wypadajace wlosy proponuje kupic sobie Vitapil pic zielona herbate 3xdziennie zmienic szampon na Ketozen ziaji" stosowac go co 3-3 dzien z szamponem dla dzieci.
Bardzo dobrz jest odzywka do wlosow Jantar z bursztynem (10zl) ma takie same skladniki jak "KAMIWAZA "-srodek na lysienie.
Mnie po niej wlosy zgrubialy
Odzywka henna WAX (dostaniecie w aptece) to wszystko stosujcie conajmniej 3 miesiace (taki jest okres wzrostu wlosa)Jesli wlosy zaczna bardziej wypadac to znaczy ze te slabe wlosy powypadaly by w ich miejsce pojawily sie nowe.ale raczej wypadac nie powinny to domena LOXONU wlasnie ten ostatni jest srodkiem typowym na lysienie zarejestrowanym dostepnym w aptece cena 26zl. Dostepny jest loxon 2 i 5% ten ostatni na recepte .Po odstawieniu loxonu wlosy wypadaja i wypadna te ktore odzyskaliscie. Trezba stosowac calyczas
mam nadzieje ze komus troszke pomoglem .Po wiecej informacji na temat lysienia odsylam na to forumhttp://lysienie.info/forum/index.p ... 241bd4aefd

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wypadanie włosów

przez monjaz0791 19 wrz 2014, 09:08
Witam,

ja podejrzewam u siebie również wypadanie na tle nerwowym w związku z życiem w chronicznym stresie (miałam wykonywane wszelakie badania i nic nie wykazały). Mam zatem pytanie, czy ktoś z Was stosował jakieś antydepresanty/tabletki na uspokojenie zapisane przez psychiatrę po których włosy przestały wypadać, ponieważ organizm się uspokoił. Na różnych forach czytałam, że ktoś zaczął przyjmować tego typu leki i włosy przestały się sypać, ale nikt nie podawał żadnej nazwy leku. Czy może ktoś z Was mi pomóc?

Pozdrawiam

Wypadanie włosów

przez angie1989 19 wrz 2014, 12:41
Hej mi włosy też wypadają....nie wiem czy z nerwicy czy może z boleriozy... a moze od antyiotyków któe na nia przyjumuje.
Zaczełam zażywać skrzyp używam szamponu przeciwwypadaniu włosów, odżywki, a także ampułek z rzepy. Zobaczymy czy coś pomoże...wydaje mi się e już troszkę mniej wypadają.

Wypadanie włosów

przez Kalebx3 19 wrz 2014, 14:18
Monzaj , ale Twoja nerwowośc z czego wynika . ?masz ciągłego stresa , czy jakis nie załatwiony ciężkiego kalibru problem ?Czy zawsze byłas nwerwowa ? Od kiedy to w Tobie zaczęło wygrywac i gasić radość żŻycia ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Wypadanie włosów

przez monjaz0791 22 wrz 2014, 09:52
Kalebx3 napisał(a):Monzaj , ale Twoja nerwowośc z czego wynika . ?masz ciągłego stresa , czy jakis nie załatwiony ciężkiego kalibru problem ?Czy zawsze byłas nwerwowa ? Od kiedy to w Tobie zaczęło wygrywac i gasić radość żŻycia ?

Witam,

tzn. tak odkąd pamiętam byłam nerwowa w tym sensie, że bardzo się zawsze wszystkim przejmowałam jestem nadmiernie wrażliwa itd. Miałam i w sumie do tej pory mam związaną z tym nadpotliwość dłoni i stóp. Włosy zaczęły mi się sypać na studiach i stopniowo z czasem pogarszał się też mój stan nerwowy w sensie zaczęłam odczuwać permanentne poddenerwowanie i lęk. Pewnie wszystko na to się składa, problemy rodzinne brie i przyjmował brak satysfakcji z pracy problemy w związkach. Nie potrafię sobie jakoś z tym poradzić i zastanawiam się czy chroniczny stres nie doprowadził do tego że już od długiego czasu włosy wyłażą garściami mam zakola i cofa się linia czoła oraz ubywa włosów na całej gęstości. Gdyby ktoś miał podobnie i przyjmował jakieś leki od psychiatry czy cokolwiek to proszę o kontakt.

Wypadanie włosów

przez dzama 01 paź 2014, 13:54
Mnie rozniez od dluzszego czasu wlosy wypadaja,ba! Moglabym powiedziec,ze lysieje,bo normalnym wypadaniem tego raczej nie moge nazwac. Bylam u kilkunastu lekarzy, multum badan,ktore pokazaly,ze mam problemy hormonalne,ktore rozlegulowaly sie od chronicznego stresu. Lekarz zalecil pojscie do psychiatry,tak wiec zrobilam. Zostaly przepisane antyderesanty po 2 tyg zaywania ich wlosow lecialo jeszcze wiecej! Dodatkowo mialam inne objawy,ktore wstakzywaly na ppodwyzszonaa proolaktyne,zrobilam badania-bingo! Prolaktyne kilkanascie razy wieksza od normy. Psychiatra zmienil leki,ktore niby mialy nie podnosic prolaktyny,niestety one rowniez ja pdnosily. Mniej niz wczesniejsze,ale jednak,wystarczajaco,zeby tracic wlosy setkami! Pomimo,iz leki generalnie ppomagaly duzo(brak atakow paniki itd),ale postanowilam je odstawic. Nie chcialam ryzykowac,ze zostane w kooncu lysa:p
Wlosy dalej wypadaja,co prawda nie w takich ilosciach jak na lekach,ale jednak dalej sa wszedzie,tylko nie tam gdzie powinny byc-na glowie:p
Szczerze powiedziawszy to juz nie wiem co mam robic, odzywiam sie zdrowo,lykam suplementy, wcieram wszystkie mozliwe wcierki w glowe i nic nie ppomaga.
Czasami idzie sie zalamac,niedosc,ze juz ii tak sie czloowiek meczy z ta zasrana nerwica to jeszcze musiala zabrac cos co bylo najwiekszym atutem. Po moich bardzo gestych,pieknych wlosach nie ma sladu:)
Strach zdominował moje życie. Odebral marzenia i ambicje...

Wypadanie włosów

przez mangiferaindica 01 paź 2014, 15:11
Temat mi wyskoczył akurat jak zebrałam dzisiaj rano ze szczotki jeden wielki kłak włosów. Mam posprawdzane wszystkie przyczyny fizjologiczne możliwego nadmiernego wypadania włosów, biorę suplementy, dbać o włosy odpowiednio, a te diabły lecą. Zacznę niedługo chyba na super glue przyklejać z powrotem do skalpu :mrgreen:

Wypadanie włosów

przez hipochondryczka777 01 paź 2014, 15:15
Ja z wypadaniem włosów walczyłam ok roku czasu...stosowałam różne specyfiki...dopiero po zastosowani czegoś takiego jak ALPLIKOR PŁYN włosy przestały mi wypadać.lek ten jest na receptę-przepisał mi go dermatolog.podstawą także jest zrobienie badania krwi na tarczycę aby ją ewentualnie wykluczyć.POWODZENIA!

Wypadanie włosów

przez monjaz0791 01 paź 2014, 15:30
dzama napisał(a):Mnie rozniez od dluzszego czasu wlosy wypadaja,ba! Moglabym powiedziec,ze lysieje,bo normalnym wypadaniem tego raczej nie moge nazwac. Bylam u kilkunastu lekarzy, multum badan,ktore pokazaly,ze mam problemy hormonalne,ktore rozlegulowaly sie od chronicznego stresu. Lekarz zalecil pojscie do psychiatry,tak wiec zrobilam. Zostaly przepisane antyderesanty po 2 tyg zaywania ich wlosow lecialo jeszcze wiecej! Dodatkowo mialam inne objawy,ktore wstakzywaly na ppodwyzszonaa proolaktyne,zrobilam badania-bingo! Prolaktyne kilkanascie razy wieksza od normy. Psychiatra zmienil leki,ktore niby mialy nie podnosic prolaktyny,niestety one rowniez ja pdnosily. Mniej niz wczesniejsze,ale jednak,wystarczajaco,zeby tracic wlosy setkami! Pomimo,iz leki generalnie ppomagaly duzo(brak atakow paniki itd),ale postanowilam je odstawic. Nie chcialam ryzykowac,ze zostane w kooncu lysa:p
Wlosy dalej wypadaja,co prawda nie w takich ilosciach jak na lekach,ale jednak dalej sa wszedzie,tylko nie tam gdzie powinny byc-na glowie:p
Szczerze powiedziawszy to juz nie wiem co mam robic, odzywiam sie zdrowo,lykam suplementy, wcieram wszystkie mozliwe wcierki w glowe i nic nie ppomaga.
Czasami idzie sie zalamac,niedosc,ze juz ii tak sie czloowiek meczy z ta zasrana nerwica to jeszcze musiala zabrac cos co bylo najwiekszym atutem. Po moich bardzo gestych,pieknych wlosach nie ma sladu:)

No i ja mam chyba dokładnie to samo ://// nerwica zabrała włosy i wypadanie nie chce się zatrzymać

-- 01 paź 2014, 15:31 --

hipochondryczka777 napisał(a):Ja z wypadaniem włosów walczyłam ok roku czasu...stosowałam różne specyfiki...dopiero po zastosowani czegoś takiego jak ALPLIKOR PŁYN włosy przestały mi wypadać.lek ten jest na receptę-przepisał mi go dermatolog.podstawą także jest zrobienie badania krwi na tarczycę aby ją ewentualnie wykluczyć.POWODZENIA!

Dzięki ale na mnie niestety ten płyn nie działał bo kiedyś już go stosowałam i nic :(

-- 01 paź 2014, 15:31 --

A czy ktoś w ogóle brał jakieś psychotropy, które zatrzymały wypadanie?

Wypadanie włosów

przez dzama 01 paź 2014, 16:15
mangiferaindica napisał(a): Zacznę niedługo chyba na super glue przyklejać z powrotem do skalpu :mrgreen:

Hahaha:D ost,tez o tym myslalam. Jak bede na tyle zdesperowana to to zrobie. Przynajmniej bede miala pewnosc,ze mi wlos z glowy nie spadnie! :D

Monjaz- znam 2 dziewczyny,ktorym antydepresanty na wypadanie pomogly,tak wiec mozesz sprobowac,a noz widelec zahamuje . Czego z calego serca Ci zycze :)
Strach zdominował moje życie. Odebral marzenia i ambicje...

Wypadanie włosów

przez monjaz0791 02 paź 2014, 09:20
dzama napisał(a):
mangiferaindica napisał(a): Zacznę niedługo chyba na super glue przyklejać z powrotem do skalpu :mrgreen:

Hahaha:D ost,tez o tym myslalam. Jak bede na tyle zdesperowana to to zrobie. Przynajmniej bede miala pewnosc,ze mi wlos z glowy nie spadnie! :D

Monjaz- znam 2 dziewczyny,ktorym antydepresanty na wypadanie pomogly,tak wiec mozesz sprobowac,a noz widelec zahamuje . Czego z calego serca Ci zycze :)

Dziękuję Ci bardzo...a czy możesz podać mi nazwy tych leków? Bo zanim u lekarza się coś dopasuje to daleka droga.....Bardzo bym Ci była wdziędzna gdybyś mi napisała

Wypadanie włosów

przez Inga_beta 02 paź 2014, 09:47
Mnie włosy też tak bardzo wypadały, po kilkaset dziennie przez wiele wiele lat. I nie pomagały żadne preparaty.
Przestały mi wypadać gdzieś 2 lata temu w trakcie psychoterapii. Bo przyczyną wypadania były lęki które dzi ęki terapii mi się zmnijeszyły a włosy się zagęściły. Jednak nie mam już tak gęstych jak w młodości ale fryzjerka i tak bardzo się nimi zachwyca.

Sortuj wg