Odział dzienny - bezskuteczność leczenia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Odział dzienny - bezskuteczność leczenia

przez tracący sens życia 05 wrz 2010, 00:23
Witam wszystkich. Niektórzy z was znają moją historię i moje problemy. Przez ostatnie 2,5 miesiąca chodzę na terapię grupową, jak mi niektórzy tu doradzali. Wiązałem z tą terapią duże nadzieję, chciałem zmienić swoje podejście do życia do ludzi i do siebie, niestety za 2 tygodnie kończę ją i zyskałem tylko nowe psychotropy i przeciwny skutek od zamierzonego tj zamiast poprawić umiejętności lepszego komunikowania się z ludźmi, pogorszyłem, wszystkich odbieram wrogo, nienawidzę ich, wydaje mi się że mnie nienawidzą. W tej chwili z większością grupy jestem pokłócony, moja gniewność i wrogość do nich (łącznie z terapeutami), rośnie z każdym dniem, jednym słowem wszystko jest odwrotnie niż miało być. Co jest nie tak , co złe robić. Ta terapia jest moją ostatnią deską ratunku.

Re: Odział dzienny - bezskuteczność leczenia

przez ewaryst7 05 wrz 2010, 07:07
Witaj.Zastanow się , dlaczego tak się dzieje? Co powoduje gniew? Wiesz , wiele spraw musimy naprawić w sobie sami..To bardzo trudne ale możliwe.Zajrzyj w siebie i odpowiedz sobie dlaczego się wściekam? Pracuj nad sobą.Na tym polega terapia... Niestety NIC samo się nie zrobi.Spróbuj też terapii inywidualnej.Ale , ostrzegam to też praca.Szukaj też sposobów rozladowania złości.Bo to niedobrze , jeśli ją w sobie "magazynujesz".Pozdrawiam Cię.

Re: Odział dzienny - bezskuteczność leczenia

przez miki74 05 wrz 2010, 10:47
tracący sens życia, a może powiedz o tym na grupie? Razem zastanówcie się, jakie są przyczyny tej sytuacji. Wyjaśnienie sobie różnych spraw może być krokiem milowym w Twojej terapii. Bo chyba jest tak, że im gorętsze uczucia wzbudza terapia, tym lepsze jej efekty. Złość, wrogość i inne negatywne uczucia chyba wskazują, że gdzieś dotykasz swoich ważnych problemów. Warto się nad nimi pochylić. Potraktuj tę sytuację jako szansę, jako okazję do przełomu w swojej terapii. Otwarcie przedyskutuj te uczucia w grupie. Kto wie, może będziesz z tego zadowolony?
miki74

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg