Tomografia, Rezonans, EEG,EKG,EHO itp

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Tomografia, Rezonans, EEG,EKG,EHO itp

przez Kaska22 02 paź 2008, 22:40
Tak właśnie też słyszałam,że gdy na tomografii coś wyjdzie to dopiero kierują na rezonans.
Co do tego całego EEG to mi neurolog powiedział, że w moim przypadku nie wystarczy bo skoro obawiam się guza to nie jest to właściwe badanie,więc chyba coś w tym jest :?

---- EDIT ----

A jak tam Twoja tomografia wyszła?
Kaska22

przez eligojot 02 paź 2008, 23:05
Moi drodzy, TK i MRI to osobne badania, które wykonywane są zupełnie inną techniką (X-Ray i pole magnetyczne) i charakteryzują się różną dokładnością. TK jest wykorzystywane do ogólnego prześwietlenia, ale MRI wykazuje zmiany w tkankach miękkich, dlatego na jego podstawie można np. diagnozować stwardnienie rozsiane, czego nie można na podstawie TK. W zależności od tego, co lekarz podejrzewa przeprowadza się odpowiednie badanie.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Kaska22 03 paź 2008, 09:54
Czy mogę być więc spokojna, że mam czystą głowę bez żadnego guza skoro tomografia wyszła bez żadnych zmian
Kaska22

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

EEG Biofeedback

przez aldara.35 11 paź 2008, 19:42
Czy ktos probowal leczyc sie ta metoda?
U nas w Przychodni jest dostepna, ale platna.
Nie wiem czy jest sens ,ale ulotki są obiecujące:)
Jest to metoda wpisana do Miedzynarodowego Spisu Procedur Medycznych.

---- EDIT ----

Nikt nie probowal?

---- EDIT ----

Czy nikt nic nie wie na ten temat? NIkt nie probował tej metody?

---- EDIT ----

?

Re: EEG Biofeedback

przez offtopic 15 paź 2008, 22:55
Ja w najbliższym czasie mam zamiar spróbować. Byłem niedawno na EEG i samo badanie mi się podobało :mrgreen:
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez cleo27 16 paź 2008, 00:13
a na czym ta metoda polega? Moze ja sprobuje :smile:
oj....pózniej coś napiszę!

przez aldara.35 16 paź 2008, 22:26
Poniewaz u nas w Przychodni pojawily sie ulotki,to troche przepisze:)
,,Wideogra za pomoca pracy wlasnego mozgu.!Osobie poddawanej treningowi terapeuta przykleja do głowy elektrody komputerowego aparatu elektroencefalograficznego zapisującego przebieg fal mózgowych. Na swoim monitorze terapeuta widzi je w postaci wykresu, podczas gdy na drugim ekranie trenujący obserwuje emisje tych fal w postaci videogry. Widzi np. samochód, musi więc skoncentrować swoja uwage na prowadzeniu na własciwym torze i z odpowiednią prędkością, jesli robi to skutecznie komputer sygnalizuje dźwiękiem i nagradza punktami. Do mózgu dociera informacja zwrotna o tym jakie fale mózgowe przewazają w danym momencie. mózg czuły na pochwały dostosowuje sie do wskazówek i uczy tworzyć odpowiednie fale mózgowe- zwiększając występowanie pożadanych i hamując niepożądane fale mózgowe.
Treningami mozna wspomóc leczenie wielu zaburzen psychosomatycznych i neurologicznych np. nadpobudliwośc psychoruchowa, ADHD, ADD, zaburzenia uczenia sie ( dysleksja, dysgrafia) zaburzenia mowy, zachowania, zaburzenia emocjonalne, zab. snu, depresja, tiki nerwowe, nerwica, lęki i panika aż po ciężkie zaburzenia neurologiczne np. po urazie czaszki po operacji mózgu, po udarze czy padaczce.,,UFFF
Tyle na ulotce,jest jeszcze o konsultacji przed EEg i opis neurologa,
metoda EEG Biofeedback jest skuteczna w 85-95%..
U nas jedna sesja kosztuje ok 50 zl,chyba godzinna.:)

Sortuj wg