Tomografia, Rezonans, EEG,EKG,EHO itp

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez duskfall 18 paź 2006, 22:30
wiesz, domyslam sie, ze masz internet [ja tez mam]

natomiast odpowiedz wole otrzymac jednostkowo, bo opis medyczny jest mocno teoretyczny, a wole praktyczne odczucia pacjentow. Nie watpisz?

poza tym troche odbiegles od mojego pytania :|

przez duskfall 18 paź 2006, 23:42
[quote="Malcolm"][/quote]

Nie ma problemu, ale nie bywaj nahalny, takiej pomocy nie oczekiwalem. Sam z resztą wiesz. Ale dzięki za chęci.

pozdrawiam ;)

przez artek28 19 paź 2006, 14:33
to co opisla malcolm przypomona mi badanie na probe tezyczkowa ktore ma wykryc padaczke
badanie mialo dziwny przebieg
tez wkluwano mi dlugie igly i drazniono pradem niewielkim ale fajnie mi to wygladalo bo rece i nogi same mi skakaly
badanie nie jest bolesne ale nie wiem czy pisze o tym samym
" Smutek dzielony jest smutku połowa a radośc dzielona jest radościa podwójną"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

BADANIA W DIAGNOZIE I LECZENIU NERWICY LEKOWEJ, DEPRESJI

przez lubuszanka 09 lut 2007, 11:18
chcialam sie dowiedziec czy ktos z was mial wykonywany renozans magnetyczny mozgu? czy te badanie wykrywa depresje? nerwice lekowa? czy wiecie gdzie mozna zrobic badanie poziomu seretoiny i dopaminy w mozgu?

[ Dodano: Pią Lut 09, 2007 10:18 am ]
ja mam skierowanie do neurologa. chce na nim wymusic tomografie i renozans, chce aby szybko to wykonali. czy zmiany depresja? poziom serotoiny i dopaminy mozna zaobserwowac ina tym badaniu? chorujac na depresje jakie byly wasze wyniki? czy wykazalo jakies zmiany w mozgu zwiazane z depresja lub nerwica lekowa. prosze o odpowiedz.

Re: BADANIA W DIAGNOZIE I LECZENIU NERWICY LEKOWEJ, DEPRESJI

przez Andhariel 09 lut 2007, 21:11
Badanie miałem robione razem z kontrastem w marcu u mnie wygladało to tak ze od połowy klatki piersiowej i cała głowa była zamknieta reszta nie tak wiec badanie nie było w moim przypadku nieprzyjemn\e tylko głowa nieruchomo przez poł godziny dziwne uczucie i szu7m cały czas ale ogólnie nie ma sie czego bac
"Go With The Flow"-QOTSA

przez lubuszanka 09 lut 2007, 23:35
prosze napiszcie jak z wynikami? co wam wykazalo? czy wykazuje jakies zminay w mozgu jezeli ma sie depresje, nerwice lekowa uogolniona? blagam napiszcie o wynikach, to dla mnie bardzo wazne.

przez Róża 10 lut 2007, 14:38
Lubuszanko,zbadaj sobie lepiej wątrobę,bo po tylu latach brania leków,na pewno nie jest w dobrej kondycji.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez chris 10 lut 2007, 16:26
Witam.
6 miesiecy temu prawie zemdlałem w kosciele.Samopoczcie było coraz gorsze,ciagle myslałem ze mdleje.W miejscach publicznych to juz byłą parodia co sie mi zaczło dziac.No i wyladowałem u neurologa.Pani doktor nic nie stwierdziła ale skierwoała mnie na szpital na badania.No i bardzo sie bałem tego bo cały zcas myslałem ze cos w tej głowce mi siedzi niedobrego zwłaszcza ze czesto mnei bolała głowa.No i miałem robione eeg i nic nie wykazało.No i pozostał tomograf ktory naszczescie tez nic nie wykazał.Badania sa absolutnei bezbolesne poza tym odczuciem strachu.Miałem podany kontrast.Bałęm sie tego napoczatku bo nie wiedziałem co to wogole jest..Warto dac sobei zrobic te badania tymbardziej jak sie z nami robi cos niedobrego czego przyczyna jest nerwica ktora zywi sie kosztem naszych nerwow a my sobei myslimy nie wiadomo na co jestesmy chorzy i pograzamy sie w bolu .Głowa do gory:)

przez grzela083 11 lut 2007, 22:05
witam... ja mialem robione eeg w ten piatek...
to badanie to bajka.... te swiatelka z deczka mocne byly.... ale nie ma sie czego obawiac.... nawet fajnie bylo.... teraz czekam na wynik...mam nadzieje ze nic nie bedzie.... ( choc wyniku sie cykam)
a pwiedzcie mi co mam zrobic.... bo mam jakies bole (juz nic nie wspominam o innych-kazdy wie o co chodzi) w prawej czesci ciala...nie wiem jak to napisac ale taj jest mostek i ten dolek na srodku po prawej stronie na wyskosci tego miejsca (tam wczowam zebra)cos mnie boli....czasem mam wrazenie ze to jakkies cos od palenie papierosow bo mnie tam niedaleko bolalo cos jak palilem ... a teraz to jak cos czuje to jest tak jakby przy powniezchni na zebrach....no i wlasnie czesto tez lapie stresa z tego powodu....
pokierujcie mnie jakos co i gdzie z tym zrobic? i do kogo isc i co to moze byc? czy to moze byc ( lol rak :? ?).... no wiem moze z deczka hipohon..... ale na serio wiem co pisze... prosze o pomoc...odp

przez agapla 11 lis 2007, 19:14
moze mi ktoś napisać opis badania eeg jaki miał bo ja sobie robiłam i wyszło źle

Re: Tomografia, Rezonans, EEG,EKG,EHO itp

przez Kaska22 22 cze 2008, 12:06
Ja miałam tomografię bo męczą mnie od kilku lat bóle głowy,wszystko wyszło OK,ale czy to że rezonans jest taki świetny znaczy że tomografię można sobie o d... potłuc? Więc po co to badanie?Moja ciocia i były szef najpierw mieli tomografię a dopiero po niej,gdy się okazało że coś jest nie tak zostali skierowani na rezonans.
Czyli co, tomografia to nieudany pomysł Pana Boga?
Kaska22

Re: Tomografia, Rezonans, EEG,EKG,EHO itp

przez Superbabka 20 lip 2008, 19:03
Kaska - nie wydaje mi się:) Tomografia jest b,dobrym badaniem, któe zawsze wykazuje zmiany w mózgu. Dopiero jak na tomografii coś tam zaświta - lekarz kieruje na rezonans - ten dopiero jest na maxa dokładny;) Ale z tego co wiem - tomografia jest dobrym badaniem:) Włąsnie we wtorek idę walczyć o skierowanie na nią - dla uspokojenia mnie samej:) Co do eeg - badanie dobre, bezbolesne..raczej dla sprawdzenia czy nie ma się epilepsji itp. Ostatnio neurlog mnie zabiła tekstem - "Eeg nic Pani nie wykarze". SUper kurcze...
Pozdrawiam zmęczonna nerwicą;/
Nabywając trzy koty nabywasz gratis trzy wierne serduszka :)

Sortuj wg