Tomografia, Rezonans, EEG,EKG,EHO itp

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Konrad! 13 cze 2006, 00:26
Ja miałem robioną tomografię, bo po pierwszym ataku, kiedy nie wiedziałem jeszcze co mi się dzieje, robiono mi kompleksowe badania. Na początku miałem stracha, bo pielęgniarka zaczęła dopytywać jak dawno jadłem i jakoś mnie to zbiło z tropu bo nie wiedziałem jak badanie ma wyglądać. Ale w praktyce pikuś - mrugają ci tylko takie lampeczki nad głową. Jesteś na leżąco - coś jak w solarium, tyle tylko, że nie chowasz się cała a jedynie głowę. Nie musisz się obawiać.

PS. Czytałem kiedyś, że udowodniono naukowo jakoby rezonans magnetyczny miał pozytywny wpływ na leczenie depresji. Więc ja na twoim miejscu wybrałbym sobie właśnie rezonans :)) z drugiej strony słyszałem, że na to najtrudniej się dostać.

Generalnie to nie panikuj, bo nie ma potrzeby. Badania zrob sobie dla świętego spokoju - mając to na papierze będziesz wiedziała, że jesteś zdrowa i że trzeba układać sobie życie a nie wymyślać sobie nowe choroby :/

Pozdrawiam.
"Co mnie nie zabije, to wzmocni" - Osia (odeszła z forum, bo już wyzdrowiała)

przez Magda-27 13 cze 2006, 09:22
Ja miałam robiony rezonans. Podobno jest dokładniejszy niż tomograf, tak twierdzi moja neurolog. Całe badanie trwało około 20 minut i w moim przypadku kontrast nie był potrzebny. Nie ma się czego bać, a przebadać się zawsze warto, żeby mieć pewność, że nic złego się nie dzieje :)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez azok 13 cze 2006, 13:23
Moj rezonans trwal dluzej, bo byl podawany kontrast.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ania1976 13 cze 2006, 16:44
Ogromnie dziekuje Wam za odpowiedzi. Nie dostalam e-maila od Administratora z informacja, ze sa jakies nowe komentarze do mojego posta. Zauwazylam dopiero jak weszlam na Forum.
Chyba zrobie sobie Tomografie, bo mam na to skierowanie.
Uspokoiliscie mnie. Bardzo dziekuje i pozdrawiam goraco!

Ania

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 4:47 pm ]
Acha, zapomnialam zapytac.
Mam doc spora metalowa plombe na dole-ponoc to moze byc przeciwwskazaniem do Tomografii. Przez pare miesiecy wyleczylam wszystkie zeby za straszne pieniadze, ale ta plomba jest ok, wiec mi jej nie wymienili. Bardzo boje sie kontrastu. Czy to boli i moze wplywac na prace serca? Kiedy trzeba podac kontrast?

A.
Ania1976

przez azok 13 cze 2006, 22:18
Ja mialam podawany kontrast, nic nie boli, nie odczulam tez zadnego wplywu na organizm, ani na serce ani na nic innego. Mysle, ze podanie go pomaga w zobrazowaniu naczyn krwionosnych, ale nie jestem lekarzem i nie mam pojecia czy tak jest naprawde

USG

przez duskfall 27 lip 2006, 18:13
Czy usg jest w stanie okreslic czy serce jest calkowicie zdrowe?

przez agapla 27 lip 2006, 18:19
Echo serca czyli usg jest w pełni wiarygodnym badaniem ,jeszcze mozna zrobic ekg i założyc holtera tylko po co ? Jakby cos bylo nie tak to by wyszło na usg.Pozdro!

Rezonans magnetyczny

przez limba 22 sie 2006, 14:36
:( Pomocyyyy.Nerwicę lękową stwierdził mi lekarz ogólny,wysłał do psychoterapeuty.Znalazłam p doktor,która po potwierdzeniu diagnozy(miałam wtedy dusznośći i kołatanie serca+lęęęękiii).po zrobieniu badań wzięła się za mnie ostroo!!Po 4 latach intensywnego leczenia,odstawiłam leki i wzięłam się za jakie takie życie :( Teraz nasiliły mi się mocne zawroty-za mocne jak na moją cierpliwość!!!!Poszłam z tym do neurologa,zamiast do lekarki która mnie leczył.Chciałam zobaczyć co powie czy stwierdzi nerwicę.???Nie stwierdziła,nie podobał się jej mój chód i nietrafiłam palcem do czupka nosa(ciekawe czy to istotne?)Dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny.I musiałabym nie być chora aby nie bać się.Proszę o odpowiedż,jak bardzo jest nie przyjemne to badanie???Da się to wytrzymać osobą które mają lęki.??Ile to trwa, bo jak trzytam w necie to 60-90 minut.A ja wolałabym aby to ktoś opisał mi z doświadczenia.Po dzisiejszej wizycie mam mentlik w głowie,czy moja nerwica wzięła się z nerwów ,czy coś mi tam siedzi w głowie od dawna??A tylko powoduje objawy nerwiczne.Cholera-naszło mnie na neurologa!! :( Boje się badania,wyniku badania i r o z l e c i a ł a m się!!!Proszę aby odpowiedział mi ktoś z Rzeszowa, bo tam mam mieć to badanie.Ile się na to czeka???Jeszcze się nie zarejestrowałam i mogę uciec!!! :(
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

przez Magda-27 22 sie 2006, 14:55
Limba, rezonans nie jest taki straszny. Ja miałam robiony, trwa około 20 minut. Jedyna rzecz jaka może Cię tam stresować, to odgłosy jakie wydaje ta maszyna, bo cały czas coś burczy, strzela itp., ale to nie jest aż tak bardzo nieprzyjemne. U mnie czekało się około 3 miesięcy na termin.
A to, że wybrałaś się do neurologa, to moim zdaniem bardzo dobrze. Ja na przykład nie leczyłam się u psychiatry, tylko właśnie u neurologa i pani doktor dała mi skierowanie na rezonans, żeby mnie uspokoić. Umiałam trafić palcem do czubka nosa, a to, że ktoś nie potrafi może wskazywać na jakieś zmiany w mózgu i dlatego dała Ci to skierowanie. Tylko nie bój sie na zapas. Ja wiem, że łatwo mi sie mówi, ale narazie nie wiesz, czy dzieje się coś złego, a napewno nic się nie dzieje. Zobaczysz, że jak będziesz miała wynik, to zaraz sie uspokoisz i będzie wszystko ok. Trzymam za Ciebie kciuki, powodzenia.
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez limba 22 sie 2006, 15:17
Madziu dzięki za odpowiedż.Możesz się nawet pośmiać ,że limba się rozleciała :D Ale chyba na tym polega nasza choroba .Pędzimy do lekarza-bo chcemy sie dowiedzieć,że nic nam nie jest!!!Gorzej,jak wyjdą jakiekolwiek przypuszczenia.Wtedy boimy się diagnozy i nakręcamy sie same.Nie uwierzysz mi, ale jak dostałam skierowanie na rezonans, tak mi się w głowie zakręciło,że wlazłam w framugęod drzwi, na oczach lekarki!!I wiesz co mam dzisiaj poczucie,żalu i wstrętu do siebie.Ja neurotyczka na rezonans,zajmę tylko miejsce ludziom bardzo bardzo chorym.To badanie tyle kosztuje, a ja je wykorzystam i pewnie zachowam się jak całkowita wariatka włażąc tam.Poto,żeby dowiedzieć się,że nic mi nie jest.Boże jak ja czasem siebie nienawidzę.Ale jak czuję do siebie taki wstręt,nawet w głowie mi się nie kręci!!Powiedz mi miałaś wstrzykiwany jakiś kontrast??? :(

przez Magda-27 22 sie 2006, 15:27
Limba nie jesteś wariatką, nawet tak nie myśl. To normalne, że chodzimy po lekarzach, żeby sie upewnić, że nic nam nie jest. Ja mysle, że nam to jest potrzebne, zeby mieć troche spokoju. Ja mam o tyle wesoło, że moja mama pracuje w przychodni i ciągle z lekarzami o mnie gada, wszyscy już tam znaja moją historię i każdy powtarza, ze to nerwica ;)
A kontrastu nie miałam podawanego, widocznie nie było potrzebny.
Przyjaciel forum

przez KrzysztofT 22 sie 2006, 15:40
Ja miałem robiony 4 lata temu rezonans magnetyczny. Najpierw musisz podpisać zgodę na podanie dożylnio kontrastu. Musisz wpisać, czy nie jesteś uczulona na jakieś leki (np. penicylinę). Później miły pan radiolog poinformuje cię, żebyś wszystkie metalowe "klamoty" zostawiła na "zewnątrz". Pielęgniarka informuje cię i wkłada ci do prawej łapki "gruszkę" - gdyby ci się coś działo, to masz ją nacisnąć i ona przyjdzie i cię "wyciągnie" z paszczy potwora. Pielęgniarka pyta, czy jesteś gotowy/a i wstrzykuje ci kontrast. Ty kładziesz się na "kozetce", która wyjeżdża z tego urządzenia i wjeżdżasz do niego. Jak już ktoś wspominał, kiedy jesteś już "w urządzeniu" słychać bardzo nieprzyjemny, pulsujący dźwięk. Samo badanie trwa jakieś 15-20 minut, a na wynik trzeba czekać kilka dni (chyba, że badanie zleca szpital i to na "cito"). Tyle.

A sam "wynik" badania wygląda tak :

http://img206.imageshack.us/img206/9656/1hi3.jpg

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 3:44 pm ]
A tak dla pewności, powinnaś iść do laryngologa i powinnaś zrobić badanie ENG. Dla wykluczenia problemów z błędnikiem. A czasem takie objawy wywołuje uszkodzony błędnik.

przez neurosis78 22 sie 2006, 15:54
Ja miałam robiony rezonans magnetyczny głowy jakis czas temu.Jako wieeeelki lękowiec udało mi sie przetrwać te kilkanaście minut w "trumnie" bez najmniejszego szmeru :D Nie miałam nawet podawanego kontrastu hmmm.Napewno dasz radę..nie ma prawa Ci sie nic stać,przeciez dookoła będą lekarze.Zaciśnij zęby i sio na badanko ;) Pozdrawiam
"Lęk przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie..."

przez limba 22 sie 2006, 18:48
krzysztofT-miałeś podany kontrast i czułeś to ????Czułeś jakieś ciepło czy coś w tym rodzaju??Ja myślę,że będę to miała,bo mam już dawno zdiagnozowane,jakieś zwężenie naczynek doprowadzających coś tam do mózgu.A poza tym ile jest miejsca ,,do sufitu''??? :( i czemu nawet na moim skierowaniu pisze,że badanie trwa 60 min :( Cholender,ale spanikowałam :oops: :oops: A może byście przyjechali i potrzymali mnie za....nóżkę,bo pewnie tylko to wystaje z tej paszczy :D

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 5:50 pm ]
czy rezonans głowy, a cały czymś się różni????

Sortuj wg