Powrót nerwicy z zdwojoną siłą :(

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Powrót nerwicy z zdwojoną siłą :(

przez Misiek_NL 01 wrz 2010, 13:32
Leczyłem się na NL 1,5 roku głównie lekami - Setaloft, Elenium, Sulpiryd i doraźnie Afobam. Ogólnie zaczeło się od ataku paniki, i ciągłych napięciowych bóli głowy... Zrobiłem wtedy badania i wszystkie wyszły OK. Skierowano mnie do psychiatry i padła diagnoza "nerwica lękowa". Po paru miesiącach leczenia poczułem się pewniej i nadużywałem alko. Było już dobrze wiec razem z psychiatrą postanowiliśmy odstawiać leki, oczywiście powoli i stopniowo... trwało to 3 miesiące. Wszystko było ok czułem się dobrze tylko piłem dalej jak smok. I tak minoł miesiąc było nawet w porządku. Dwa tygodnie temu zaczoło mnie boleć serce i wogóle ogólna panika że to zawał... Biegiem do lekarza EKG wzorowe ale pani doktor stwierdziła że to może być coś w brzuchu i dostałem skierowanie na USG jamy brzusznej... i zaczeło się wkręcanie sobie chorób przeróżnych od raka żołądka do zapalenia trzustki i życie w ciągłej panice i w przekonaniu że umieram :( Oczywiście alkohol odstawiłem od razu. USG jamy brzusznej wyszło także wzorowo podobnie jak i badania krwi, ale ja dalej nie mogłem się uspokoić i doszłem do wniosku że to pewnie coś w głowie mam jakiegoś krwiaka, tętniaka, czy coś... Pojechałem więc w panice na oddział neurologi gdzie zrobiono mi TK głowy i oczywiście tez wszystko w porządku... Skierowanie do psychiatry i wszystko od nowa. Byłem u psychiatry i mam zespół apstynencyjny benzodiazepinowy + alkoholowy i powrót nerwicy lękowej... 9 września idę na terapię. Objawy takie jak miałem 1,5 roku temu teraz się tak jakby nasiliły i doszło takie dziwne uczucie które pojawiło się przy jednym z ataków paniki podczas oczekiwania na USG jamy brzusznej a mianowicie czasem robi mi się ciemno przed oczami tak dziwnie bo widzę wszystko ale tak jakbym sobie wyobrażał ciemność i wogóle czuję się jakoś dziwnie nie pewnie jakby mnie nie było albo byłbym gdzieś daleko - mieliście kiedyś coś takiego, co to może być ??
Misiek_NL