Jak sypiacie?Czyli ile godzin itd itp:)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Jak sypiacie?Czyli ile godzin itd itp:)

przez Misiek_NL 02 wrz 2010, 12:11
A macie tak że boicie się zasnąć że się już nie obudzicie ?? Ja tak mam ale jeszcze się nie zdarzyło żebym się nie obudził....
Misiek_NL

przez szczesliwy_chomik 02 wrz 2010, 12:20
Ostatnio po ok 17 godz. dziennie, bez zadnych lekow, ale normalnie po ok.3,4 lub 5, czasem wcale i mam sie dobrze 8) Gorzej gdy zaczynam nie spać w ogóle.

przez koszatniczka 02 wrz 2010, 12:25
Misiek_NL napisał(a):A macie tak że boicie się zasnąć że się już nie obudzicie ?? Ja tak mam ale jeszcze się nie zdarzyło żebym się nie obudził....

Kiedyś miałam takie obawy, dlatego chciałąm zeby całą noc ktos przy mnie czuwał i kontrolował czy żyję a w razie gdybym przestała oddychać to by zainterweniował... oczywiscie wszystko minęło jak rękąm odjął, śpię w dzien w nocy... dzieje się chyba tak dlatego że akurat lęk przed spaniem szybko skonfrontowałam z rzeczywistoscią i szybko przeszło, najgorzej "zamrażać lęk" i siez nim nie konfrontowac jak np. w przypadku leku przed ludźmi itp. ale troche zboczyłam z tematu , to tyle ! powodzenia!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez -asia- 02 wrz 2010, 15:04
7-8 h, bez tabletek, w dodatku ostatnio śpię jak kamień. Jak i inni niektórzy tu obecni jestem "rannym ptaszkiem" - godzina szósta, max siódma i Asia na chodzie... A czasem chciałabym dłużej pospać. :twisted: Ale i tak jest lepiej, bo jako dziecko wstawałam o piątej. :P
-asia-

przez Korba 02 wrz 2010, 15:16
bez tabletek nie zasypiam, z tabletkami czasem również nie zasypiam, w najlepszym przypadku budzę się co ok. 1-2 godziny.
czasem biorę podwójną dawkę, nie śpię, potem znowu podwójną, dalej nie śpię, czasem zasypiam po jednej, nie wiem od czego to zależy, w każdym razie problemy ze snem to problem dla mnie życiowy, od nastoletniego wieku.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez halenore 03 wrz 2010, 00:06
Generalnie śpię długo.Chociaż ostatnio jest z tym problem.Nie zasypiam nawet po lekach nasennych.Poza tym lata temu przestawiłam sobie zegar i generalnie zasypiam 4-5 rano,a budzę się o 16.Masakra.Nie polecam.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez *Monika* 03 wrz 2010, 00:21
Zasypiam po północy. Wstaję w tygodniu o 6:00 bo praca. Ale popołudniem zawsze śpię 2 godziny. W weekendy śpię do 10:00-11:00. Leków nie biorę. Lubię spać. Odpoczywam od siebie.
Obrazek
Główny Moderator

przez Roberrrto 03 wrz 2010, 00:50
Ja sypiam przytulony do jaśka. Jak mi jasiek w nocy zaginie, albo spadnie na podłogę, to się potrafie nawet obudzić... Takie zastępstwo pluszowego miśka pewnie. Pewnie dziecinada. Ale co ja na to poradzę?
A na poważnie, poprawiło mi się zasypianie, kiedyś 2-3 godziny musiałem się wiercić, i to nawet wtedy, kiedy byłem totalnie niewyspany. Teraz zasypiam po 20-30 minutach. I to jest piękne! Po tylu latach męczarni. I to bez żadnych prochów-bałem się brać. Z wysypianiem się jest gorzej, bo zazwyczaj budzę się trochę za wcześnie. Nazbiera mi się trochę tych niedospanych godzin, chodzę jak pijany, ciężko mi się myśli. W dzień spać nie potrafię, od zawsze. Leżakowanie w przedszkolu to była dla mnie męczarnia, wszystkie dzieciaki spały a ja-dupa. Baranki liczyłem..
Roberrrto

przez Balbina^^ 03 wrz 2010, 11:47
Sypiam około 10h codziennie. Jestem strasznym śpiochem i jak bym mogła to bym spała 15h :roll:
Jedyny minus- na SSRI mam bardzo realistyczne i częste sny. Ale nigdy nie miałam problemów ze spaniem, lubię spać.
Balbina^^

przez Misiek_NL 03 wrz 2010, 11:48
Ja także lubię spać...
Misiek_NL

przez beata83 03 wrz 2010, 15:48
ja klade sie o 1 a nad ranem budza mnie zwroty glowy. czy ktos tez tak ma

przez tosia 04 wrz 2010, 22:17
ja jak ide spac to 10 razy potrafie sprawdzic czy drzwi zamkniete gaz zakrecony okna zamkniete ,5razy ide do wc a kiedy sie wreszcie połoze to mi firanka zacznie przeszkadzac bo sie zachaczyla o kwiatka ,jednym slowem moge zasnac ale wszystko musi byc perfekcyjnie posprzatane poukladane i pozamykane.to mnie dobija,moj maz kiedys mnie za to znienawidzi .

przez Valeria 04 wrz 2010, 22:20
ja zasypiam farmokologicznie..inaczej lunatykuje gadam z kwiatami strasze meza a tak to jedynie gadam przez sen.....jak zasne bez lekarstw to i tak budz mnie lęki albobdze sie z roznymi przedmiotami w łzoku,albo w roznych miejscach w domu w kuchni w duzym pokoju.......od dziecka tak terroryzuje wszystkich:P

[Dodane po edycji:]

Dean napisał(a):Śpie dużo i bardzo dobrze właściwie tylko to różni mnie od stereotypowego człowieka z depresją.

zazdroszcze CI:)

Sortuj wg