Czy mnie to dopadło?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy mnie to dopadło?

przez dlaczegojaeh 29 sie 2010, 21:26
witam wszystkich użytkowników
Ostatnio w moim życiu pojawiło się dużo stresów, co spowodowało problemy ze zdrowiem. Zaczely mi sie trzesc rece, bolec glowa, klucie w sercu, problemy z oddechem, pojawily sie lęki.. :(
wszystko to poprzedzilo wmawianie sobie roznych chorob, normalna hipohondria, nikt mnie nie mogl przekonac ze nic mi fizycxznie nie dolega.
Fizycznie jestem w 100% zdrowy wiec to pewnie wina psychiki.
Na poczatku byl to taki dziwny lek, jakbym mial przestac oddychac i panicznie balem sie ze odjade.. cos strasznego a zdazylo sie to wiele razy juz.
chyba teraz tez mam atak paniki.
Potem sobie zaczelem inne rzeczy wkrecac, naczytalem sie o derealizacji i tak dziwnie sie czulem 2 dni. Zaglebialem tematy o ufo i wkrecilo mi sie, ze wszystko co nas otacza jest sterowane przez nich, takie ataki paniki dziwne mialem.
To jest to najgorsze, nie wiem, czy to derealizacja, bo nie mam tego caly czas, bo jak sie czyms zajme to potrafie zapomniec.
Do tego czesto cos mi mignie katem oka, albo jakas "koncowke igly" zobacze, taka nazwe wyczytalem, moze sie domyslicie o co chodzi, bo ie potrafie inaczej tego napisac.
Zaczynam sie bac czy nie przeradza mi sie to w psychoze albo schizofrenie. Szczegolnie psychozy sie boje, nie chce wyladawac w pokoju bez klamek :(
Jak myslicie co mi dolega?
Zanim wybiore sie do lekarza to chcialbym poznac wasze zdanie, czy moge sie szykowac na pobyt w szpitalu czy nie.

Re: Czy mnie to dopadło?

przez 19_latek 29 sie 2010, 21:28
Skoro masz lęki to mozliwe ze masz nerwice lękowa, u mnie sie zaczela od derealizacji (nigdy wczesniej o tym nie czytalem), wybierz sie do lekarza bo pozniej moze byc gorzej.
19_latek

przez dlaczegojaeh 29 sie 2010, 21:50
Najgorsze, jeśli to psychoza bedzie :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rikarika 29 sie 2010, 22:31
Lekarz pomoże, wybierz się do niego, zobaczysz, że trochę Ci ulży ;) u mnie nerwica podobnie się objawia. Będzie dobrze.
Tylko wariaci są coś warci ;)

przez dlaczegojaeh 29 sie 2010, 23:51
Rikarika myślisz, że to tylko nerwica, a nie psychoza?

przez *Monika* 29 sie 2010, 23:57
dlaczegojaeh, polecam wizytę u psychiatry, prośbę Twą o skierowanie Cię na psychoterapię. To powinno pomóc na konflikty, które powodują u Ciebie lęki.
Obrazek
Główny Moderator

przez dlaczegojaeh 30 sie 2010, 00:02
Na pewno pójdę jak najszybciej.
Tylko czy to są objawy psychozy co opisałem, czy nerwicy? Twoim zdaniem, szczerze.

przez *Monika* 30 sie 2010, 00:10
dlaczegojaeh, Strach przed schizofrenią, psychozą przerabiałam parę miesięcy temu. To jeden z objawów zaburzeń lękowo-depresyjnych. Zaburzenia mogąbyc tzw. "gratisami" czyli dodatkowymi objawami np. przy zaburzeniach osobowości, które leczy psychoterapia. Masz w sobie konflikty,musisz je sobie uswiadomić na terapii, która moze potrwać jakiś czas.
Psychiatrą nie jestem, diagnoz nie stawiam. Na psychozę to mi nie wygląda. Lęk przybiera różne formy i postaci. Do lekarza!!!!!!
Obrazek
Główny Moderator

przez dlaczegojaeh 30 sie 2010, 00:11
Dzieki
Pójdę do psychiatry, mam nadzieję, że wystarczy sama terapia bez leków.

Sortuj wg