Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Ins 15 paź 2006, 15:24
witam, opisalem swoj przypadek juz jednak u mnie to fobia sam sie z tego nie wylecze ja mam tak ,ze przy ludziach czuje lęk i skrępowanie, nie wiem dlaczego tak jest serce mi przyspiesza,zapominam co mam powiedziec,jestem spiety typowe objawu ataku paniki,dzis znow tak mialem.nie rozumiem juz tego jak mam z tym walczyc?,chyba juz sie nigdy z tego nie wylecze bo nie wiem jak nawet, nie mam juz sily :((((
czy ktos tutaj wyleczył sie z fobii ? :(
Ins

przez ^.Lyanne.^ 18 paź 2006, 12:50
Ins napisał(a):czy ktos tutaj wyleczył sie z fobii ? :(

Ja również borykam się z tym okropnym problemem=/ Ale...próbuję. Od psychologa, psychiatry i terapii grupowych aż do psychiatryka, szkoły dla ludzi zaburzonych adaptacyjnie... Czasem, choć się boję, wychodzę. NA SIŁĘ. Myślę wtedy, że umieram, ale...inaczej niczego nie dokonam. To piekło, przez które trzeba nauczyć się przejść. Jestem w trakcie leczenia i wierzę, że dam radę...na razie jest lepiej.
...!"Panować nad sobą to najwyższa władza"!...

przez TOFIK 18 paź 2006, 16:12
no właśnie. egocentryzm. to jest główny problem. sam mam nerwicę od kilku lat. leczona z róznymi efektami. na lekach jest super. odstawiam leki i w trzy no może cztery miesiące później wszystko wraca. mam problemy i z ludzmi i z wychodzeniem z domu. do tego nerwica przewodu pokarmowego na tle lękowym i cała gamę dolegliwości opisywanych na forum. ale nie ma innej rady jak ciagle próbować. kiedy przestaniesz próbować wtedy znaczy ze przegrałeś. a z tym się daje żyć i daje wygrać. idź do specjalisty. przeraża cię podróż autobusem, pojedz samochodem lub taksówką. byle byś próbował. ja zaczynam teraapię u psychologoa. nie wiem czy to coś da, czy pomoże ale muszę spróbować bo inaczej nie będe wiedział. jak sam nie zaczniesz działać nikt za ciebie tego nie zrobi, nie da złotej rady ani samo nie minie jak katar. nie ma tez pigułki po której świat pięknieje i już. to niestety trzeba wypracować samemu. znajdz tylko kogoś /znajomy, psycholog, psychiatra/ kto będzie tobie w tym pomagał. bo jak zechcesz to dasz radę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ins 18 paź 2006, 18:51
Lyanne czy takie wychodzenie na przymus cos daje w ogole? ja przed kazdym wyjsciem odczuwam lęk w ogole mam problem zeby poza domem czuc się swobodnie.leki biore ale nadal mam takie odczucia mimo tego.mowisz ,ze jest lepiej co Ci pomogło najbardziej ?
ja zastanawiam się nad terapia grupową,sam juz nie wiem...
Ins

Terapia fobii społecznej na mp3

przez Kontika82 28 paź 2006, 15:52
Kochani,

Dostalam niedawno od kolegi na 2 plytach CD "Overcoming Social Anxiety" autorstwa dr. Richards'a - psychiatry, ktory sam cierpial na te dolegliwosc przez ok. 20 lat.
Mozecie poczytac o tym tu:
http://www.social-anxiety-network.com/audioseries.html

WYleczył sie ("przeprogramował"), założyl instytut do walki z ta fobia i pomaga masom ludzi w USA. Mozecie sprobowac sciagnac te terapie z e-mule. Polecam, ja dopiero zaczelam, ale dalo mi to duzo nadziei. Trzeba cwiczyc 30 minut dziennie - BARDZO WYTRWALE i cierpliwie. Wielokrotnie to podkresla w poszczegolnych sesjach. Ale pomaga. Ja jeszcze nie slucham tego wystarczajaco dlugo, zeby widziec poprawe, ale moj kolega juz zauwazyl u siebie (on cwiczy chyba 2-3 m-ce). Nie ma cudownych srodkow, zadne tabletki nas nie uratuja, a pol godziny dziennie warto chyba poswiecic, by uwolnic sie od tego..Zwlaszcza, ze ja dojezdzam prawie godzine do pracy i godzine wracam, wiec przynajmniej tak wykorzystam ten czas..
Ucieszylam sie, ze moj kolega dla mnie to nagral, bo ta terapia kosztuje prawie 1000 zł!!! Choc ja i tak chyba bym ja kupila, gdybym nie miala innego dostepu do tej metody.
Poszukajcie w E-mule itp., ja kiedys z ciekawosci weszlam i bylo.
Pozdrawiam,

Kontika

[ Dodano: Sob Paź 28, 2006 2:54 pm ]
I jeszcze jedno, zapomnialam.Terapia jest oczywiscie tylko w jezyku angielskim..

szkoda że nie po polsku:(

przez kazmin 06 lis 2006, 16:38
szukam na bear share tej mp3 i nie mogę znależć:( czy mogłabyś mi pszesłać ja na emaila??
krzyskind@interia.pl

NLP

przez Crystalia 16 lis 2006, 20:49
Próbowaliście NLP? Niektórzy terapeuci NLP twierdzą, że fobie można usunąć już po kilku spotkaniach.
Odwaga jest podążaniem w nieznane wbrew swoim obawom. Nie oznacza ona braku lęku.

przez ewa125 16 lis 2006, 21:08
co to jest NLP?

przez aniołek 16 lis 2006, 21:37
ja chodzilam na nlp to cos takiego co jest polaczeniem oddechu z afirmacjami!takie gimnastykowanie umysłu niestety mnie nie pomoglo tak jak i hipnoza nie pomogla!ale kazdy wie co dla niego najlepsze takze moze warto akurat sprobowac nlp :)
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez aniołek 16 lis 2006, 21:43
no wlasnie Malcolm ale wiekszosc z nas nie zdaje sobie sprawy ze gdy mamy napady lęku to najwazniejsze jest wtedy umiec kontrolowac swoj oddech-czesto w takich sytuacjach go wstrzymujemy i wlasnie na nlp czy na terapiach ucza nas jak wtedy oddychac by zmniejszyc atak paniki!
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez adrian86 16 lis 2006, 22:13
tzw programowanie neurolingwistyczne, dawniej sporo się tym interesowałem, ale zaprzestałem. To ma często związek z hipnozą, a ja nie chce się nią leczyć.

Sortuj wg