Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Fobia społeczna

przez Mahadevi 16 wrz 2008, 06:43
scrat,

Do psychiatry też chodzę. Zapisuje mi efectin i życzy wszystkiego dobrego...
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

przez scrat 16 wrz 2008, 06:44
Pomaga ci ten efectin?
Przyjaciel forum

przez Mefistofeles24 16 wrz 2008, 08:42
fobia spoleczna to kiepska przypadlosc, przez nia stajemy sie odludkami... jak to dziala ? pojawia sie fobia > ograniczamy sie z wychodzeniem. kontaktami > jako iz jest to zab. lękowe zaczyna to nakrecac sie "kolem zebatym" dalej i przestajemy wogole wychodzic i spotykac sie z innymi... i zostajemy sami
najlepszy leki to wspomniana wenlafaksyna (effectin) choc wieksze skutki przynosza SSRI szczegolnie paroksetyna, citalopram i fluwoksamina (kolejno seroxat, cital i fevarin)
jak rowniez benzodiazepiny, ze wzgledu na podloze lękowe (xanax, klonopin)
Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce." A. Schwarzenegger

Zycie jest komedia dla tych, którzy patrza,
a tragedia dla tych, którzy czuja.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stokrotka_G 16 wrz 2008, 08:53
No tak.wierze ze efectin pomoze......tylko co dalej?
Ja w tej chwili radze sobie bez tabletek i chcalabym zeby tak zostalo,bo wlasnie o to mi chodzi zeby sobie radzic samodzielnie, bez zagluszajacych objawy lekow.Naprawde wierze ze moze sie to udac,tylko boje sie ze kiedys zabraknie mi sil do walki......
Prosilem Boga o zdrowie,zeby robic zeczy wielkie....on dal mi chorobe zebym robil zeczy lepsze....

przez Misiek 16 wrz 2008, 12:43
Też się boję że sił zabraknie... ale nie wolno nam sie na to nastawiac... :smile: Trzeba walczyć do końca... :smile:

przez ewa125 16 wrz 2008, 13:59
jakis chyba nieprofesjonalny ten psycholog, nie powinien ci tego mowic nawet jakby tak bylo. to co on sorry chce leczyc? zly humor spowodowany pryszczem ? sorry ale wiekszosc nerwic wiaze sie z lekiem przed wychodzeniem wiec znaczy to ze nerwicy nie da sei wyleczyc? jezeli lek przed jazda autobusem jest fobia spoleczna to ja ja pokonalam bo jezdze teraz bez problemu a 2 lata temu nawet 1 przystanek to byl koszmar. :D

przez Stokrotka_G 16 wrz 2008, 14:14
ewa 125,jak ci sie to udalo??? ja do Autobusu to tak wogole juz wsiade sama,to udalo mi sie przezwyciezyc.Tylko chodzi o to ze najwyzej 2,3 przystanki.Ciagle mam taka swiadomosc ze nie moge sie zabardzo oddalic od domu ,zeby w razie czego moglam szybko wrocic :?
Prosilem Boga o zdrowie,zeby robic zeczy wielkie....on dal mi chorobe zebym robil zeczy lepsze....

przez Misiek 16 wrz 2008, 14:26
Stokrotka_G napisał(a):Ciagle mam taka swiadomosc ze nie moge sie zabardzo oddalic od domu ,zeby w razie czego moglam szybko wrocic :?

Ja też tak mam.... a autobusem to nie pamietam kiedy jechałem ostatni raz.

przez Gosiulka 16 wrz 2008, 14:34
Ja też panicznie boję się wsiąść do autobusu Kiedyś to jeżdziłam gdzie popadło a teraz to nawet sama myśl o tym paraliżuje mnie Nie wiem jak tego dokonaliście GRATULUJĘ nie wiem kiedy ja się odważę wsiąść do tego nieszczęsnego autobusu chyba już nigdy Boje się wyjść daleko po za moje mieszkanko a co dopiero jechać gdzieś tam :?
Przyjaciel forum

przez Stokrotka_G 16 wrz 2008, 15:02
Misiek,Gosiulka sprobujcie przynajmniej wsiasc do Autobusu i pojechac jeden przystanek!
Ja tak wlasnie zaczynalam.Zaznacze tylko ze.... tym Autobusem poruszam sie w miescie,poza miasto,gdzies dalej,nie daje rady,od razu pojawia sie paniczny lek.....

przez ewa125 16 wrz 2008, 16:41
pokonalam ten lek tak jak i cala nerwice w 90 % pokonalam sama. meczylam sie jednak ponad 2 lata, a moze to juz nawet i 3, jeszcze mi sie zdarzaja ataki paniki ale najczesciej sa czyms spowodowane tzn. zmeczeniem albo prawdziwymi nerwami bo mi ich ostatnio zycie nie szczedzi. ale autobuskiem juz jezdze, a dokladnie jezdzilam bo teraz sobie kupuje samochodzik. po wielu latach od czasu jak mam prawko zdecydowalam sie w koncu ze bede jezdzic :D

przez Mahadevi 16 wrz 2008, 17:57
scrat napisał(a):Pomaga ci ten efectin?

Mija drugi tydzień za niedługo i póki co rzadnych efektów nie odczuwam, skutków ubocznych też nie. Mam wrażenie że wręcz łapię coraz większego doła i zastanawiam sie czy nie rzucić racy. Czekam jednak dalej cierpliwie na działanie.. I szukać bede dalej psychoterapeuty.
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

przez LetMeStayHidden 16 wrz 2008, 20:00
Witam, 1 raz w tym temacie :D

Ja znowu mam taki problem, ze nigdy nie potrafie nigdzie isc sam. Jak jade autobusem - musze jechac z kims znajomym, niekoniecznie siedziec obok, ale musze wiedziec ze on jest. Potrafie z czegos rezygnowac, albo jechac pol godz wczesniej niz potem jechac sam.
Do sklepu w zyciu nie pojde sam, to samo w TESCO, wejde, ale zeby cos kupic i podejsc do kasy - nie ma mowy.
Do tego przydalaby mi sie rozmowa z pedagogiem szkolnym, a w szkole mam to samo, ze nigdy z klasy do klasy nie moge isc sam, i przez to do pedagoga nie moge isc :/
+ strach przed tym ze jak ide ulica to z kazdego okna, ktos na mnie patrzy, straszne to jest :/

przez Mahadevi 16 wrz 2008, 20:05
Ten psycholog to naprawdę jest beznadziejny. W ciagu całej wizyty nie był w stanie powiedzieć mi jednego pozytywnego zdania. Sprawiał wrażenie bardziej przerażonego niż ja byłam. Jak powiedział, ze fobii nie można wyleczyc łzy zaczęły mi się cisnać do oczu, miałam ochotę rzucić się na podłogę i krzyczeć w niebogłosy. Psycholodzy od tego są żeby pomagać!!! Nie poddam się jednak i bede szukac dalej pscyhoterapii dla siebie :(

---- EDIT ----

Jezuuuu, jak ja wam zazdroszczę. U mnie sytuacja jest zgoła odmienna. Nie boję się jeździć, zwiedzać, pokonywać kilometry, robić zakupy, ale tylko pod warunkiem, że jestem sama i nie spotkam żadnego znajomego :( Nigdy nie czułam leku przed wychodzeniem z domu, kocham przestrzeń, lubię patrzeć na panoramę miasta ze wzgórza, ale gdy ktoś mi towarzyszy to odczuwam, lęk, czasem wpadam w panikę. Wpadam w panikę tez przed spotkaniami z ludźmi. Boję się ludzi, rozmów z nimi, ma objawy somatyczne w postaci, pocenia się, czerwienienia, przyspieszonego bicia serca, drętwienia konczyn wśród ludzi. Boje się telefonować i egzekfwować coś od innych.
podejrzewam, ze większość z was ma agorafobię a nie fobię społeczną...
Marilyn Manson

Sortuj wg