Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Fobia społeczna

przez adam_s 11 cze 2008, 17:13
clover, no może jutro pojeżdzę sobie po mieście busami, taki trening fobii ;). A do olimpijczyka to mi daleko :).
GG: 5988000

przez xCarmen 11 cze 2008, 17:30
moje proby poradzenia sobie z fobiia spoleczno szkolna zaczynaja sie od wychodzenia bez makijazu do ogrodu .... noca oczywiscie xD :mrgreen: ( jestem z siebie dumna xD)
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez Vanily 11 cze 2008, 20:48
ja sie dzis zestresowala idac przez miasto i bylo mi maksymalnie niedobrze. ale zauwazylam, ze jak mam przeciwsloneczne okulary nic mi nie jest (dzis akurat nie mialam) wiec od teraz nie ruszam sie nigdzie bez nich...sprobujcie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adam_s 11 cze 2008, 21:35
Vanily, z uwagi na moją płeć jest to awykonalne ;). No bo dla facetów chyba nie ma okularów przeciwsłonecznych dostatecznie dużych żeby pół twarzy zakryć ;).
xCarmen, ja też jestem z Ciebie dumny :).

przez depresyjny86 12 cze 2008, 12:19
xCarmen i ja również jestem z Ciebie dumny ;)

A co do mnie to ostatnio mały spadek formy jeżeli chodzi o pokonywanie lęku przed ludżmi spowodowany siedzeniem w domu.No ale mam nadzieje,że jutro będe już w formie(jutro musze załatwić pare spraw na uczelni potem zdac egzamin).
:)

przez clover 12 cze 2008, 16:31
człowiek nerwica, kiedy dokladnie tez egzamin bo chce Cie kopnac na szczescie ;) a juz teraz zycze powodzenia !!! :D

przez adam_s 12 cze 2008, 21:39
No ja także życzę powodzenia! ;)

A dziś zrobiłem rundki autobusami, oba dosyć pełne chociaż czekałem na luźniejsze ( tak kombinuję z rozkładem żeby jechać takim, który jedzie parę minut po poprzednim - żeby był luźniejszy :P ). No więc jeśli chodzi o walkę z fobią społeczną to jest jak najbardziej. Za to chyba powiększają się objawy nerwicowe, które towarzyszą mi wszędzie. Wrrr nie jedno to drugie :?

przez marmarc 13 cze 2008, 22:06
człowiek nerwica napisał(a): ostatnio mały spadek formy jeżeli chodzi o pokonywanie lęku przed ludżmi spowodowany siedzeniem w domu.

czyli też zauważyłeś, że musimy być w "ciągłym ruchu", bo inaczej zaraz się "cofamy".... wygląda że chyba nie możemy sobie pozwolić na to co innym by nie zaszkodziło - dla nas wycofanie się oznacza szybkie zdziczenie i trzeba zaczynać od początku...

przez ALEKS*OLO 13 cze 2008, 22:24
marmarc, dokladnie ,zauwazylam to sama po sobie , jak raz gdzies wyjde rozkrece sie to potem pare dni dobry humor i wogole latam jak nakrecona , a jak sobie odpuszcze cos , zostane w domu to potem tak siedze i sie uzalam nad soba ;/
tyko ze ostatnio tych dni co wychodze jest mniej ;/
no ale zapisalam sie na terapie wiec mam pretekst do wychodzenia z domu ;)
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Vanily 13 cze 2008, 23:21
ja mialam ostatnio problem z pojsciem do sklepu, ktory byl naprzeciwko mojego domu. cofnelam sie w drzwiach... nastepnego dnia podjelam kolejna probe i udalo sie, a nawet poszlam na zakupy do marketu i udalo mi sie wystac w dluuugiej kolejce:) jak dla mnie to wlasnie najlepiej sie do niczego nie zmuszac i wychodzic jak ma sie ochote, albo jak nie odczuwam lekow z tym zwiazanych. A i zawsze sobie powtarzam... nic ci nie bedzie, zawsze mozna wyjsc:)

przez LUX LISBON 13 cze 2008, 23:48
Boje sie kontaktu z ludzmi...Najgorsze jest to, ze boje sie moich znajomych.Obcy ludzie to tez wyzwanie dla mnie.
Jakby kazdy chcial miec wielblada jakby to wygladalo jakby kazdy tak chcial miec?

przez depresyjny86 13 cze 2008, 23:56
Marmarc dokładnie musimy być w "ciągłym ruchu"

Najlepiej by było gdybyśmy codziennie wychodzili do ludzi...ale często niestety jest to niemożliwe a szkoda.
:)

przez adam_s 14 cze 2008, 00:46
Dobra, mogę powiedzieć że z fobią (społeczną, nie szkolną ;)) jest lepiej niż było. Pomogło po prostu przełamywanie się.. Wsiadałem na chama do autobusu, nawet jak robiło mi się słabo już na widok nadjeżdżającego.. Kolejek w sklepie też nie boję się tak jak wcześniej.. Jest lepiej. Trochę bo trochę ale lepiej! Inna sprawa że nie umiem się z tego cieszyć za bardzo bo zamiast fobii społ. nasiliła się nerwica a fobia szkolna to mój naprawdę poważny problem, ale przynajmniej widzę, że malutkimi kroczkami przestaję bać się skupisk ludzi a był to mój priorytet. Oczywiście zapisuję się na terapię za niedługo ale lekom powiedziałem już stop i będę się tego trzymać!
Pozdrawiam fobików! ;)

przez jaaa 14 cze 2008, 18:18
co to moze byc jak mam awers do starania sie o prace- przerazaja mnie rozmowy kwalifikacyjne do tego stopnia ze nie chodze na nie i nie staram sie o prace sie poprostu rodzice mnie utrzymuja

a robie sie agresywna przez to ze siedze w domu...

Sortuj wg