Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez julusia 19 cze 2016, 21:47
ryska, a czemu nie możesz brać leków ?
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

Fobia społeczna!

przez ryska 20 cze 2016, 08:13
julusia, po pierwsze ze względu na lęki :D jak to psychiatra stwierdziła, większy lęk czułabym biorąc leki, bo tego się boję niż są te moje pozostałe lęki, do pozostałych jestem przyzwyczajona. A po drugie mam organizm wyniszczony różnymi chorobami fizycznymi i takie leki tylko dodałyby mi dolegliwości i nie uniknęłabym skutków ubocznych. Po trzecie nie stać mnie na regularne branie leków. Po czwarte one mają działanie niepożądane a ja nie mam renty, muszę jakoś być w stanie funkcjonować. Po piąte jeśli już pracuję, to pracuję z dziećmi a nie można pracować z dziećmi biorąc psychotropy, nie dopuściliby mnie do pracy. I jeszcze zapomniałam, że mam alergię na wiele leków i substancji w lekach, więc bardzo trudno jest mi cokolwiek dobrać, zazwyczaj nie działa albo prawie umieram.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Fobia społeczna!

przez lew 20 cze 2016, 09:55
ryska,
Mam nadzieję, że się nie obrazisz za mój wisielczy humor ale muszę napisać, że jesteś Hiob 2.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez ryska 20 cze 2016, 14:29
lew, :D no trochę jestem :P uważam się za osobę pokrzywdzoną przez los, ale zależnie od dnia mam do tego różne nastawienie. Dzisiaj źle się czuję.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Fobia społeczna!

przez lew 20 cze 2016, 14:49
No ja też w zależności od dnia mam różny stosunek do swojej sytuacji. Staram się nie użalać nad sobą jednak są dni kiedy popadam w beznadziejność i rozpacz. A innym razem myślę sobie, że nie jest tak źle. I to tak wygląda.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Fobia społeczna!

przez alone05 29 cze 2016, 20:42
niedługo będę mieć wesele w rodzinie, to będzie dopiero terapia grupowa, chyba najlepsza terapia grupowa.

Fobia społeczna!

przez kalikali1 01 lip 2016, 10:07
alone05 napisał(a):niedługo będę mieć wesele w rodzinie, to będzie dopiero terapia grupowa, chyba najlepsza terapia grupowa.

Ja bez benzo i baclofenu bym robil pod siebie ze strachu,wstydu i lęku przed ludźmi.Dlatego nigdy nie chodzę na takie uroczystości :P
Bym byl nienaturalnie skrępowany,zestresowany do granic możliwości,i ciągle bym się patrzyl czy nikt mnie nie obserwuję,chora ta fobia....

Fobia społeczna!

przez Michellea 01 lip 2016, 13:02
Niedawno się bałam wysłać do kogoś maila... :roll:

Fobia społeczna!

przez elo 01 lip 2016, 14:00
Michellea napisał(a):Niedawno się bałam wysłać do kogoś maila... :roll:

u mnie podobnie bo od okolo 20 miechow boje sie z kimkolwiek wymienic mejle i cierpie z tego powodu cholernie... [choc moze to sie zmieni]

bo w ten wtorek wreszcie cos peklo we mnie i poszlo juz dziewiec mejli do roznych osob i to uczucie ulgi ktore przyszlo mnie po prostu zmiotlo
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Fobia społeczna!

przez missEscapist 01 lip 2016, 17:03
Jeszcze rok temu panicznie się bałam dzwonić i odbierać telefon. Teraz już z tym lepiej, chociaż jak nie wiem kto dzwoni to potrafię olewać tygodniami...

Obecnie chyba największy lęk mam przed znalezieniem się w zgranej już grupie osób i przed sytuacjami typu pytanie o drogę.

Chyba pojadę na Woodstock w ramach terapii.
missEscapist

Fobia społeczna!

przez Michellea 01 lip 2016, 17:11
elo napisał(a):
Michellea napisał(a):Niedawno się bałam wysłać do kogoś maila... :roll:

u mnie podobnie bo od okolo 20 miechow boje sie z kimkolwiek wymienic mejle i cierpie z tego powodu cholernie... [choc moze to sie zmieni]

bo w ten wtorek wreszcie cos peklo we mnie i poszlo juz dziewiec mejli do roznych osob i to uczucie ulgi ktore przyszlo mnie po prostu zmiotlo

W końcu wysłałam tego maila, bo musiałam (był związany ze studiami), ale żeby tyle odkładać i potem jeszcze 15 min myśleć czy wysłać czy nie :roll:

missEscapist napisał(a):Jeszcze rok temu panicznie się bałam dzwonić i odbierać telefon. Teraz już z tym lepiej, chociaż jak nie wiem kto dzwoni to potrafię olewać tygodniami...

Ja nadal się boję. Nie odbieram nieznanych numerów, bo to i tak pewnie naciągacze albo operator. A ja się boję nawet powiedzieć, że nie mam czasu :?
Gorzej jak to coś ważnego. Już raz tak było. Na szczęście wysłali mi potem SMS-a z informacją.
A dzwonienie to już masakra. Ostatnio jak gdzieś dzwoniłam, bo chciałam się czegoś dowiedzieć, to aż głos mi drżał :(

Fobia społeczna!

przez missEscapist 02 lip 2016, 09:51
Michellea, niestety chyba najlepsza rada, jaką mam, to stworzyć sobie konieczność częstego dzwonienia i odbierania. I odbierać od naciągaczy w ramach treningu. Drżenie głosu to też u mnie standard... Dzwonienie ma jednak tę zaletę, że możesz sobie dobrze przygotować, co i jak powiedzieć. Nawet sobie zapisać.
missEscapist

Fobia społeczna!

przez elo 02 lip 2016, 13:14
Michellea napisał(a):W końcu wysłałam tego maila, bo musiałam (był związany ze studiami)

no u mnie jeden z nich tez i to mi pomoglo :)))

co do telefonu to jeszcze nie moj poziom - wykonuje je tylko gdy musze [czyli okolo trzy w roku]
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Fobia społeczna!

przez joha 02 lip 2016, 17:19
elo napisał(a):co do telefonu to jeszcze nie moj poziom - wykonuje je tylko gdy musze [czyli okolo trzy w roku]

Daj mi swój numer na PW. To ja będę dzwonił 8)
joha

Sortuj wg