Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez lew 03 cze 2016, 10:17
Sory, że dwa posty pod rząd.

fobik123,
Odnoszę wrażenie, że jesteś już zdecydowany na moklo i mocno bym się zdziwił gdyby się okazało, że jednak zostajesz przy aktualnym stafie.
Zobaczę co mi powie psychiatra odnośnie paro. Jeżeli będzie chciał żebym łykał 3 miesiąc to tak zrobię. Chociaż osobiście uważam, że 2 m-ce to wystarczająca ilość czasu żeby lek pokazał jak działa. Co do benzo to jedynie doraźnie innej opcji nie ma.
Dzisiaj mam nastrój dobry, załatwiłem jedną sprawę na lajcie, ale obawiam się, że to nie potrwa długo i za kilka dni przyjdzie "czarny pies".
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Fobia społeczna!

przez Bagatelka 03 cze 2016, 13:34
Dupyé, Pozazdrościć Ci tylko że paro likwiduje u Ciebie prawie całkowicie fobie społeczną.Razem z pregabaliną jest to silne połączenie przeciwlękowe.Tylko ja bym stosował pregabaline w znacznie wyższych dawkach dla lepszego efektu.Po jakim czasie Ci paro pomogła ?

Pewnie nikt mi nie uwierzy, ale paroksetyna działa u mnie już od pierwszej tabletki. Świadczy o tym lekkie uspokojenie, zaburzenia seksualne - już na drugi dzień ciężko "dojść"

Dziś 3 dzień na paro i bez problemu wszedłem wczoraj i dzisiaj do apteki po zakupy i nie czułem żadnego napięcia. Pełne działanie paroksetyny występuje u mnie już po dwóch tygodniach brania. Wtedy nie mam już żadnych objawów wegetatywnych, które jeszcze zdarzają się.
Mam w dupyé, to że ludzie mogą mi się przyglądać albo mówić o mnie. Idę przed siebie jakby nic mnie nie obchodziło.
Efekt jest jeszcze potężniejszy kiedy mija miesiąc.

Ten lek niestety po miesiącu brania bardzo znieczula emocjonalnie i powoduje anhedonię. Maksymalnie wytrzymałem na tym leku 3 miesiące.

Pregabaliny biorę tak mało, bo moja neurolog jest bardzo ostrożna w dawkowaniu i zawsze przepisuje najmniejsze dawki leków. Za miesiąc zapytam się jej czy by nie zwiększyła do minimum 150mg.
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

Fobia społeczna!

przez fobik123 03 cze 2016, 13:59
Dupyé,Fajnie masz też bym tak chciał.Ja nawet nie mogę spokojnie wejść do klatki schodowej,bo cały czas myślę a co jak się ktoś na mnie gapi i widzi moj lęk i stres ? I to jeszcze bardziej nakręca mi lęki.Cieżko mi też w dużych sklepach wytrzymać,gdzie jest pełno ludzi.Spinam się strasznie i stresuje.Mam nadzieje że moklobemid mi w tym pomorze że będe miał wyjebane.A jak nie moklo to ostatecznie paro. lew, 7 tygodni to już sporo czasu,ale licz się z tym że pierwsze oznaki poprawy (nie mylić z remisją) możesz odczuć do 12 tygodnia,jeśli nic nie będzie na plus to zmiana leku.Ja daje dużo więcej czasu bo czytałem posty że niektórym ludziom leki dopiero pomogły po 6 miesiącach więc daje dużo czasu.Ale szczerze już myślami jestem na moklobemidzie.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Bagatelka 03 cze 2016, 14:11
Ale ja nie mam silnej fobii, to może dlatego paro działa u mnie bajecznie. Jedyne objawy fobii to niska pewność siebie, niepokój, napięcie kiedy jestem wśród ludzi i objawy wegetatywne.
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

Fobia społeczna!

przez fobik123 03 cze 2016, 15:04
Ja mam krytycznie niską samoocenę :pirate:
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

Fobia społeczna!

przez alone05 03 cze 2016, 15:05
chyba przeniosę się na ulicę Sobieskiego, tam jest psychoterapia fobii społecznej, będę tam dzwonić i się dowiadywać czy mnie przyjmą :D

Fobia społeczna!

przez lew 03 cze 2016, 15:16
fobik123,
Jeżeli mentalnie już byś chciał moklo to nie wiem czy jest sens dalej brać to co obecnie bierzesz. Tym bardziej, że masz kurewsko duże dawki jak mi się wydaje. Piszesz, że masz skrajnie niską samoocenę, więc pewnie liczysz na działanie dopaminowe moklo? Brałeś coś poza tym co masz obecnie?

alone05,
Jak się zapiszesz to zdawaj relacje jak Ci idzie.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Fobia społeczna!

przez fobik123 03 cze 2016, 16:14
lew, Wiesz z tą dopaminą to różnie bywa.Stymulanty raczej nie są na fobie społeczne i lęki bo mogą je nasilić.Ja myśle że za fobie społeczną odpowiada układ gaba i serotonina.Klomipramina jest pierwszym moim lekiem na fobie którą to już biorę od połowy stycznia.Dawka jest końska bo maxymalna.Ale ja daję czas aby lekarstwo zaczęło działać.Moja lekarka też jest tego zdania że czas jest bardzo ważny w tych naszych zaburzeniach,nic nie dzieje się od razu,te leki to nie benzo że bierzesz i po pół godziny masz pełen czill i relax :P

Moim lekiem nr 2 będzie właśnie moklobemid.Któremu dam tylko albo i aż 3 miesiące bo lekarka mówila ze on szybciej zaskakuje niz paroksetyna i tym podobne.Ostatecznie jak moklo też nie wypali to jest jeszcze paroksetyna.

Właśnie wziąłem 1mg alpry pod językowo bo zaraz wychodzę z domu.... :mrgreen:
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

Fobia społeczna!

przez lew 03 cze 2016, 16:48
fobik123,
Co by nie mówić to dziwny zestaw dostałeś. Wydaje się, że paro to pierwszy lek przepisywany na FS ewentualnie wenla. Może Twoja lekarka nie przepada za ssri?
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Fobia społeczna!

przez PROTON 06 cze 2016, 13:26
Kochani, a powiedzcie mi.. osoba ktora nabawila sie fobii spolecznej, lekow, nerwow przez defekt skorny ktory ma od 15 lat, np. Tradzik Rozowaty, czy Rogowacenie Mieszkowe na twarzy, ja mam to drugie, lecz w obu przypadkach, przy Rogowaceniu policzki sa ciagle czerwone, szorstkie, buraczeja jeszcze bardziej przy stresie itp, bo przy Tradziku Rozowatym jest podobnnie, ale raczej cala twarz wtedy jest czerwona. Ja przez swoje schorzenie nie moge za duzo robic, miedzy ludzmi wstyd, ktos zapyta mnie o cos, burak, cos musze zrobic stresujacego burak, pochodze po dworzu 40 minut, cialo sie rozgrzewa burak, itp,

Dermatolog przepisal mi Propranolol 0,5mg rano i Zoloft 0,25mg wieczorem, wiem ze osoby ktore braly SSRi lub betablokery ataki czerwienienia i pieczenia policzkow troche ustepowaly, otwieraly sie bardziej na swiat. Czy myslicie, ze takie polaczenie jak na pierwszy raz bedzie dla mnie okej?

Fobia społeczna!

przez alone05 07 cze 2016, 18:59
Ja mając fobię nie byłam kilka lat u dentysty, boję się dentystów, ale jutro idę do dentysty, tylko obawiam się, że lekarka będzie chytra, będzie chciała zarobić i mi wynajdzie więcej ubytków niż mam w rzeczywistości, bo ja bym chciała wyleczyć te zęby, gdzie mam największą próchnicę, ja tam pójdę dwa razy, najwyżej trzy razy, więc wydam tylko 200-300 zł.

Fobia społeczna!

przez ahoj 07 cze 2016, 21:38
Chytra baba to raczej nie dentystka :D A tak serio to musiałaby być nienormalna, żeby rozwiercać zdrowe zęby. Naprawi tylko to, co wymaga naprawy. Jeśli zacznie wyrywać zdrowe zęby to dzwoń po karetkę. Trzeba będzie zapiąć ją w kaftan i założyć konto na evocie :)
ahoj

Fobia społeczna!

przez Lord Kapucyn 07 cze 2016, 21:43
W temacie poniekąd (nie polecam osobom z dentofobiom, które mają jutro wizytę u stomatologa). :D

There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Fobia społeczna!

przez PROTON 09 cze 2016, 10:13
Fajnie "psychole" ze ktos tu moze odpowiedziec :pirate:

Sortuj wg