Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez salir 14 maja 2016, 19:29
Neekeetaa napisał(a):
khali napisał(a):czy macie tak ze jak widzicie znajomego na ulicy to przechodzicie na druga strone zeby tylko z nim nie gadac , nie patrzec mu w oczy , bo czujecie sie gorsi od innych?

Też tak mamy :)

Staram się wychodzić z domu po zmroku, jak ludzi na ulicy nie ma a nawet jak są to jest zbyt ciemno, żebym och rozpoznała (zawsze udaje, że nie rozpoznałam ;) )

Robie tak samo i jeszcze kaptur na głowie...

Fobia społeczna!

przez fobik123 14 maja 2016, 20:49
Ja sikam w gacie i robię pod siebie jak widzę grupkę młodych czubków.Czuję się oceniany,gorszy,i jak dziwak z innej planety. :twisted:
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Fobia społeczna!

przez lew 02 cze 2016, 10:44
Bierze ktoś na fobie moklobemid?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez alone05 02 cze 2016, 14:57
Ja najchętniej bym w ogóle nie wychodziła z domu, po co wychodzić z domu jak się nie nawiązuje kontaktu z ludźmi, można jeździć autobusami, można też jeść przy innych, to tylko kwestia zmierzenia się z własnym strachem, jedno jest życie i trzeba je przeżyć tak jak się chce dlatego trzeba walczyć z własnym strachem, żeby on nie zapanował nad całym życiem, nie wyjdę z domu źle ubrana i bez makijażu, byłoby mi wstyd za siebie, że kobieta może być tak zaniedbana, dlatego muszę być dobrze, romantycznie, oryginalnie ubrana, żeby się pozytywnie wyróżniać i umalowana. Ubrania i makijaż są dla mnie najważniejsze, mam przy sobie w torebce zawsze kosmetyczkę z kosmetykami do makijażu. Na psychoterapię chodzę od trzech lat i nie wiem jakim cudem wytrzymałam tyle czasu w takim stresie, mogę być z siebie dumna, że jestem taka wytrzymała, nie zrażają mnie niepowodzenia.

Fobia społeczna!

przez fobik123 02 cze 2016, 15:19
lew, Ja za 2 miesiące wskakuję na 600mg moklobemidu,mam silną fobie społeczną.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

Fobia społeczna!

przez CantStopMeNow 02 cze 2016, 16:35
Jak wychodzę, to ma nadzieję, że nie spotkam nikogo znajomego, bo nie chce mi się odpowiadać na debilne pytania co słychać itp zwłaszcza teraz jak jestem zupełnie bez formy i przytyłem ..ale przy napadach paniki z kolei bardzo mi pomaga czyjaś obecność, poczucie, że mogę do kogoś się odezwać itp...
Trzeba uprzytomnić sobie, że Nawet kiedy wszystko straci sens Znajdziesz przestrzeń, gdzie Wielka wiara tłumi lęk

Fobia społeczna!

przez lew 02 cze 2016, 19:45
alone05 napisał(a):Na psychoterapię chodzę od trzech lat i nie wiem jakim cudem wytrzymałam tyle czasu w takim stresie, mogę być z siebie dumna, że jestem taka wytrzymała, nie zrażają mnie niepowodzenia.

To ta psychoterapia jest taka stresująca?

fobik123 napisał(a):Ja za 2 miesiące wskakuję na 600mg moklobemidu,mam silną fobie społeczną.

Czemu dopiero za 2 m-ce?
Ja kiedyś brałem moklo. Chyba 450 mg o ile dobrze pamiętam i do tego mianserynę na sen. Co do miansy nie jestem pewien. Ten lek powodował u mnie więcej uboków niż ssri, jednak teraz zastanawiam się nad daniem temu lekowi jeszcze jednej szansy. Bo jeśli nie paro to co innego po za moklo na FS?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Fobia społeczna!

przez Bagatelka 02 cze 2016, 19:49
Bo jeśli nie paro to co innego po za moklo na FS?
Eści, cito, sertra, prega.
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

Fobia społeczna!

przez lew 02 cze 2016, 20:28
Dupyé napisał(a):Eści, cito, sertra, prega.

Daj spokój bawić się z każdym ssri z osobna? Może ta prega ewentualnie byłaby jakimś wyjściem.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Fobia społeczna!

przez Bagatelka 02 cze 2016, 20:39
Ja dziś dostałem pregę 75mg do 20mg paro. Jestem ciekaw jak to razem będzie działać. Sama paro likwiduje u mnie objawy fs i nieśmiałości w 95%
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

Fobia społeczna!

przez bedzielepiej 02 cze 2016, 21:26
Dzisiaj stalam sobie na przystanku i podjeżdża tramwaj. Nie wiedziałam czy tym też do siebie dojadę, więc stoję sobie dalej i kątem oka zerkam na rozkład, a tam było że tak, dojade. Fobia uniemożliwiła mi wejść do tramwaju, który był zamknięty już i Ci ludzie wszyscy wiedzieli że nie wsiadłam od razu, pewnie by pomyśleli co za gapa ze mnie stoi tyle na przystanku a potem nagle wsiada. Stałam tam więc i w myślach mówilam do tramwaju"no jedź już" a ten dalej stał na światłach, jednak nie wsiadłam bo ludzie by widzieli że stałam na przystanku długo a potem zryw jak już kierowca zamknął drzwi. Dzięki temu dojechałam do domu 40 minut później niż jakbym zadbała o swoje potrzeby i wsiadła... a tak czekałam 20 minut na tramwaj który podjechał tylko do zajezdni, a stamtąd musiałam czekać na następny :great:

Fobia społeczna!

przez StereoDub 03 cze 2016, 00:59
CantStopMeNow napisał(a):Jak wychodzę, to ma nadzieję, że nie spotkam nikogo znajomego, bo nie chce mi się odpowiadać na debilne pytania co słychać itp zwłaszcza teraz jak jestem zupełnie bez formy i przytyłem ..ale przy napadach paniki z kolei bardzo mi pomaga czyjaś obecność, poczucie, że mogę do kogoś się odezwać itp...

Ja mam podobnie ze znajomymi, większość tylko z grzeczności zadaje te standardowe pytania o pracę, szkołę, itp a tak naprawdę mają w dupie kogoś sytuację. Niestety przez lęk przed ocenianiem przez innych często opowiadam różne bajki na swój temat, żeby wypaść pozytywnie, a potem widząc tą osobę kolejny raz gubię się w zeznaniach, bo każdemu opowiadam co innego :P Z kolei jak kiedyś miałem totalnie wyjebane na ocenę innych i mówiłem im szczerze co myślę na ich temat to nagle z szerokiego grona znajomych zostało tylko kilku przyjaciół. W sumie dobrze wyszło, ale teraz bardzo ciężko mi wrócić do tego stanu emocjonalnego, w którym nie przejmuję się oceną innych.

Jeżeli chodzi o ataki paniki to podobnie, gdy jestem sam to dużo ciężej mi nad tym zapanować, niż jak idę z kimś, ale z kolei zbyt duża grupa ludzi, z którymi jestem w towarzystwie też źle na mnie działa, najbardziej lubię obecność tylko jednej osoby.

Fobia społeczna!

przez fobik123 03 cze 2016, 09:51
Dupyé, Pozazdrościć Ci tylko że paro likwiduje u Ciebie prawie całkowicie fobie społeczną.Razem z pregabaliną jest to silne połączenie przeciwlękowe.Tylko ja bym stosował pregabaline w znacznie wyższych dawkach dla lepszego efektu.Po jakim czasie Ci paro pomogła ?

lew, Dopiero za 2 miesiące bo jeszcze chce dać szanse klomipraminie.Gdy już będę na 100% pewien że nic mi nie da to wskakuję na moklobemid w max dawce.Niestety ale musisz testować każdy z tych leków na sobie po minimum 3 miesiące.Innego wyjścia z tego gówna nie masz,no chyba że wybierasz drogę na skróty i wsadzasz się w benzodiazepiny.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

Fobia społeczna!

przez lew 03 cze 2016, 09:58
bedzielepiej napisał(a):Dzisiaj stalam sobie na przystanku i podjeżdża tramwaj. Nie wiedziałam czy tym też do siebie dojadę, więc stoję sobie dalej i kątem oka zerkam na rozkład, a tam było że tak, dojade. Fobia uniemożliwiła mi wejść do tramwaju, który był zamknięty już i Ci ludzie wszyscy wiedzieli że nie wsiadłam od razu, pewnie by pomyśleli co za gapa ze mnie stoi tyle na przystanku a potem nagle wsiada. Stałam tam więc i w myślach mówilam do tramwaju"no jedź już" a ten dalej stał na światłach, jednak nie wsiadłam bo ludzie by widzieli że stałam na przystanku długo a potem zryw jak już kierowca zamknął drzwi. Dzięki temu dojechałam do domu 40 minut później niż jakbym zadbała o swoje potrzeby i wsiadła... a tak czekałam 20 minut na tramwaj który podjechał tylko do zajezdni, a stamtąd musiałam czekać na następny :great:

W ostateczności bycie gapą to jeszcze nie najgorsza rzecz na świecie. Kiedyś też mocno się tego wstydziłem (że ludzie wezmą mnie za gapę) , ale od jakiegoś czasu jest u mnie z tym lepiej. Jestem z natury trochę taki lunarny nie zawsze ogarniający co się w koło mnie dzieje, ale w sumie to u siebie lubię. Myślę sobie że jestem jak Woody Allen. Chociaż nie zawsze tak jest bo bardzo często z czegoś rezygnuję żeby nie wyjść na "gapę".
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Sortuj wg