Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez lew 20 lip 2015, 21:41
Czy z fobi społecznej można się wyleczyć? Zna ktoś taki przypadek?
lew

Fobia społeczna!

przez bedzielepiej 20 lip 2015, 22:24
lew napisał(a):Czy z fobi społecznej można się wyleczyć? Zna ktoś taki przypadek?

Nie

Fobia społeczna!

przez kaja123 21 lip 2015, 20:03
lew napisał(a):Czy z fobi społecznej można się wyleczyć? Zna ktoś taki przypadek?

można poprzez terapię.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez lew 21 lip 2015, 21:27
kaja123 napisał(a):można poprzez terapię.

Ale jak człowiek zda sobie sprawę, że jest chory praktycznie od zawsze? Przecież w podświadomości jest tyle leków, samonegujących myśli, że mimo ich świadomości nie jesteś wstanie ich powstrzymać.
lew

Fobia społeczna!

przez bedzielepiej 21 lip 2015, 22:07
kaja123 napisał(a):

można poprzez terapię.

A gdzie przykład przypadku?

Fobia społeczna!

przez carlosbueno 21 lip 2015, 22:20
ja mam fobię społeczną całe życie i nic się nie zapowiada aby mi przeszła choć w niektórych aspektach jest lepiej niż kiedyś, jednak nie sądzę żebym kiedykolwiek się jej pozbył.
Największy Forumowy Maruda

Fobia społeczna!

przez alone05 22 lip 2015, 21:16
Boże !!! Już niedługo mam wizytę w Urzędzie Pracy a boję się iść, strach mnie ogarnął, znowu będę musiała nakłamać tak jak zawsze a tak przy okazji to chciałam się spytać jak można zarobić jakieś pieniądze nie wychodząc z domu np. przez internet? Chciałabym spróbować czegoś takiego, bo mam komputer i internet. Mój brat zajmował się grafiką do gier a teraz zajmuje się analizą zakładów piłkarskich.

Fobia społeczna!

przez hobbyturysta 22 lip 2015, 21:51
alone05, mozesz sobie dorobic na serwisie typu showup.tv :great:
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Fobia społeczna!

przez wielbłądzica 23 lip 2015, 01:09

jak ma się samą fs to terapia poznawczo-behawioralna pomaga przećwiczyć pewne stresowe sytuacje.

Fobia społeczna!

przez omakk 23 lip 2015, 07:37
Jeszcze kilka miesięcy temu zwykły spacer po mieście wśród ludzi czy stanie w sklepie w kolejce do kasy sprawiały mi wielkie problemy. Gdy ktoś do mnie dzwonił to odrzucałem wszystkie połączenia telefoniczne ponieważ bałem się rozmawiać. Poza tym czułem się ciągle obserwowany i zalękniony. Minęło kilka miesięcy odkąd zacząłem się leczyć psychiatrycznie i nie poznaje siebie, praktycznie wszystko ustąpiło. Teraz spaceruje wśród ludzi na kompletnym luzie i w ogóle ludzie mi nie przeszkadzają. Biorę tylko 200 mg Sulpirydu dziennie. Znalazłem nawet prace w call center gdzie mam stały kontakt z klientem i dziennie wykonuje po około 400 telefonów. A co najważniejsze to jak na razie dobrze sobie w niej radze! Oczywiście dalej jestem trochę introwertyczny i trochę nieśmiały, są to cechy mojej osobowości ale nie myliłbym ich z tak poważnym zaburzeniem jakim jest fobia społeczna ponieważ wiem jak ona wygląda. Ta kur*a ogranicza funkcjonowanie człowieka do miana rośliny.
omakk

Fobia społeczna!

przez alone05 23 lip 2015, 14:06
Szukam pracy bez kontaktu z ludźmi. Jeszcze nie znalazłam takiej, szukam jakiejś spokojnej pracy na miarę swojego wykształcenia, znalazłam ofertę kasjer/sprzedawca i wysłałam swoje CV, bez odzewu. Wykreślam od razu oferty pracy fizycznej, bo mam za wysokie kwalifikacje, które są niepotrzebne przy takiej pracy. Tam gdzie jest napisane: wymagamy komunikatywności te oferty skreślam, bo jestem niekomunikatywna.

Fobia społeczna!

przez khaleesi 23 lip 2015, 19:13
alone05, kasjer ma bardzo duży kontakt z ludzmi. Czym spowodowane jest ten lęk przed ludzmi? Wstydzisz się ich? Miałas jakieś przykre sytuacje z ludzmi?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Fobia społeczna!

przez zima 23 lip 2015, 23:23
nie mozna sie wyleczyc. dopoki nie akceptujesz siebie masz przejebane.
Obrazek
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Fobia społeczna!

przez nobody0 23 lip 2015, 23:34
do tej pory nie zdawałam sobie sprawy z tego, że taki lęk przed obcymi ludźmi i nieśmiałość to może być fobia społeczna, dopiero teraz jak zaczęłam przeglądać to forum...
w sumie to od zerówki chyba bardzo się jąkałam, teraz już jest w miarę ok, ale nadal jeśli muszę poprosić o coś w sklepie to strasznie się stresuję, zaczynam jąkać i nieraz jak się tak strasznie zacinam mówiąc coś to mam wrażenie, że wszyscy na około się śmieją ze mnie jakbym była upośledzona... do tego nie potrafiłabym w życiu kogoś o coś zapytać, np idąc ulicą zapytać kogoś którędy idzie się do czegoś tam, albo w sklepie samoobsługowym o to gdzie i czy jest ten czy inny produkt, już wolę tego nie znaleźć itp byleby nie wyjść na głupka... stresuje mnie nawet głupie oglądanie mieszkania do wynajęcia czy zadzwonienie do kogoś kogo słabo znam... w szkole gdy na języku polskim każdy miał coś po trochę przeczytać to po jakimś czasie nauczycielka zorientowała się o co chodzi ze mną i potem już mnie omijała i nie musiałam czytać, albo gdy z kimś się kłócę to nie potrafię wytykać błędów, wolę siedzieć cicho i przyjąć na siebie winę, bo brak mi odwagi by się postawić mimo iż ewidentnie ta druga osoba nie ma racji, zawszę czuję się tą gorszą i głupszą osobą, czuję, że inni mają rację i nie ma sensu się z nimi sprzeczać itp... takie sytuacje powodują, że ogromnie się stresuję, serce mi wali, nieraz ręce się trzęsą i się jąkam... przeraża mnie myśl, że kiedyś będę musiała chodzić sama na rozmowy kwalifikacyjne, że w pracy będę mieć styczność z obcymi ludźmi na co dzień, że będę musiała być w każdym calu samodzielna i wszystko sama załatwiać... jednak do tej pory myślałam, że to normalne, bo zawsze byłam nieśmiała i wolałam siedzieć cicho na uboczu i nic się nie odzywać... swobodnie potrafię rozmawiać jedynie z osobami bliskimi (rodzina, przyjaciele)...
czy wg was takie coś trzeba leczyć? czy to jednak nie wychodzi poza granice "normalności"?

Sortuj wg