Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez lucy1979 18 paź 2014, 17:12
Kalebx3 napisał(a):
Denerwujesz tylko i dobijasz ludzi, którzy i tak cierpią.

Mów ZA SIEBIE ! Mnie nie denerwuje i nie dobija .Wbij go w "osoby igniorowane " jak Ci nie pasują jego posty >kapewu ?

Kalebx
Spłoń :twisted:
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Fobia społeczna!

przez Kalebx3 18 paź 2014, 17:13
zjedz banana to Ci przejdzie :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Fobia społeczna!

przez Dark Knight 19 paź 2014, 12:12
Jest ktos ze slaska z fobia spoleczna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez noszila 19 paź 2014, 18:40
Można by jednak nieco odejść od religii? Jeśli komuś pomaga, to świetnie, gratuluję wręcz i niech go Słowo Boże niesie, ale ja nie należę akurat do osób, którym Biblia pomaga walczyć z depresją i nerwami, ba! nawet nie potrafię się dobrze pomodlić.
Ale nie o tym.

Fobia społeczna.

Boję się ludzi. Tylko tutaj potrafię wyrażać siebie, być może czasem dość prymitywnie, ale zawsze to coś. Siedzę w domu jak dzik, nie mam znajomych bo nigdzie nie wychodzę, nie lubię, nie wiem jak to się robi, o czym rozmawiać, w ogóle to strasznie męczące jest. Fobia czy dziwactwo jakieś?
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

Fobia społeczna!

przez live 20 paź 2014, 01:13
czemu nie leczycie tej fobii?
lucy1979 ty chyba przyszłas tu leczyc swoje kompleksy, wszędzie musisz sie czegos czepić

Fobia społeczna!

przez monooso 20 paź 2014, 12:03
live napisał(a):czemu nie leczycie tej fobii?

Boimy się pójść do lekarza ze względu na fobię.
monooso

Fobia społeczna!

przez noszila 20 paź 2014, 13:03
monooso napisał(a):
live napisał(a):czemu nie leczycie tej fobii?

Boimy się pójść do lekarza ze względu na fobię.

Ja bym dodała jeszcze, że niektórzy terapeuci mają na to teksty w stylu "musisz wychodzić do ludzi, to ci pomoże, trzeba się przymuszać"....jakby to było takie proste.
Esci10
Kweta25

Fobia społeczna!

przez sanczezrodrigez 20 paź 2014, 14:07
Nic nie jest proste. ; ] Jakby tak było to siedziałbym teraz dziewczyną i pewnie nie pisał tutaj.

Zajmijmy najpierw sie tym, dlaczego tak jest ? Nie jestem terapeutą, ale po mojej pierwsze "akcji" bałem sie iść do kościoła( nie wkraczam w religie.., mówię o skupisku ludzi).
Było dość ciekawie, przeszkadzało mi wszystko. Byłem mega wyczulony. Drugi raz było trochę lepiej, teraz gdy wchodzę do kościoła nawet o tym nie myślę. A jak jakimś trafem sobie przypomnę
chrzanię to , najwyżej będą mnie wynosić xDDD. Ale wydaję mi się olanie sprawy to najlepsza rzecz.
Pomijając, że też w takich sytuacjach modlę się co racjonalnie dobrze wpływa na moją psychikę ( nie wkraczam w kwestię religijne ).
Kolejna rzecz to znajomi... Staram się jak najczęściej spotykać z ludźmi, być dla nich miły a jeżeli oni nie są dla mnie tacy to im wybaczam.

Ważne jest żeby zaakceptować się takim jakim jesteś. Jesteś normalnym człowiekiem z pieprzonymi fobiami. Masz trudniej, ale pamiętaj, że Ci którzy idą pod górkę, dojdą na szczyt.
Gdy zaakceptujecie samego się to będzie pierwszy krok do wolności. Nieważne czy jesteś , gruby , chudy , mały , czy wysoki. A jeżeli ktoś ma z tym problem, to wtedy on jest debilem i z nim
coś jest nie tak, a nie z TOBĄ!
"KRZYŻ to PLUS dla człowieka choć składa się z dwóch minusów BÓL i PONIŻENIA."
Miłość

Fobia społeczna!

przez noszila 21 paź 2014, 20:15
sanczezrodrigez napisał(a): teraz gdy wchodzę do kościoła nawet o tym nie myślę. A jak jakimś trafem sobie przypomnę
chrzanię to , najwyżej będą mnie wynosić xDDD. Ale wydaję mi się olanie sprawy to najlepsza rzecz.

Najczęściej równiez staram się tak to sobie tłumaczyć. Innego lepszego pomysłu na razie nie mam ^^
Esci10
Kweta25

Fobia społeczna!

przez beladin 22 paź 2014, 11:10
Ważne jest żeby zaakceptować się takim jakim jesteś.

To o czym piszesz to jest długotrwały proces, który zależny jest od bardzo wielu czynników.
beladin

Fobia społeczna!

przez nieodgadniona26 22 paź 2014, 21:01
Cześć!
Od dzieciństwa byłam nieśmiała, zamknięta w sobie, nie lubiłam wypowiadać się na forum klasy bądź grupy. Przed chwilką natrafiłam na artykuł o FOBII SPOŁECZNEJ. Zawsze jak mam się wypowiedzieć na forum grupy mojej zaczynają trząść się mi ręce, przyspiesza mi akcja serca oraz robię się czerwona. Jestem na pierwszym roku studiów. Nie wiem jak pokonać nerwicę społeczną, chciałabym skończyć studia ale obawiam się że nie dam rady. Że nie wytrzyma tego moje serce. Jeżeli wiecie jak to pokonać lub jak zmniejszyć ją to pomóżcie. Nie chce rezygnować ze studiów przez socjofobie.
Marzenia dzielimy na te które się spełnią i na te które pozostaną wyłącznie marzeniami. Ale przychodzi taki moment w życiu, że już nie ma żadnych marzeń, bo one się nie spełnią nigdy.

Fobia społeczna!

przez lojantka 22 paź 2014, 21:37
fobia społeczna - jak poruchać

chyba zaczynam widzieć świat jednotorowo :?
lojantka

Fobia społeczna!

przez nieodgadniona26 22 paź 2014, 21:38
tak i to bardzo jednotorowo myslisz.

Dostalam przed chwila zaproszenie na spotkanie grupy zgodziłam sie ale się boje juz sie zaczynam trząść i bać tego spotkania. boje sie ze stanie sie cos zlego i to wyjdzie na jaw i beda klopoty z tego powodu. RATUJCIE mnie
Marzenia dzielimy na te które się spełnią i na te które pozostaną wyłącznie marzeniami. Ale przychodzi taki moment w życiu, że już nie ma żadnych marzeń, bo one się nie spełnią nigdy.

Fobia społeczna!

przez emilk 23 paź 2014, 15:14
Przechodziłem przez fobie społeczną,też byłem cichy,zamknięty w sobie.Długimi latami z tym walczyłem,ulge przyniosły leki teraz już nie pamiętam jakie brałem a było ich sporo no i psychoterapia.
emilk

Sortuj wg