Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez lojantka 15 paź 2014, 01:36
live napisał(a):Nerwica to nei znaczy nerowość?

Fobia społeczna to często jeden z objawów nerwicy

Nerwica nie oznacza bycia nerwowym w znaczeniu choleryczności łatwego irytowania sie i lania innych po mordzie

-- 15 paź 2014, 01:50 --

fobia spoleczna to skutek nerwicy, o

-- 15 paź 2014, 01:53 --

lucy1979 napisał(a):
" Ze mną możesz czuc się bezpieczna, bo jestem funkjonariuszem policji"

co to za cholernie durny tekst

zyjesz??? poszlas?
lojantka

Fobia społeczna!

przez Artemizja 15 paź 2014, 06:26
live, a dlaczego pytasz o fobię społeczną? Niepokoją Cię jakieś objawy?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Fobia społeczna!

przez mark123 15 paź 2014, 08:37
harlancoben napisał(a):fobia spoleczna to skutek nerwicy

Rodzaj nerwicy
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez beladin 15 paź 2014, 11:27
live, Obecnie dawne zaburzenia nerwicowe (stąd nerwica) określa się jako zaburzenia lękowe. Ty możesz to nazywać aspołecziozą jeśli chcesz ..nazwa nie ma żadnego znaczenia.

Co masz na myśli mówiąc "jestem aspołecznikiem"?
Ostatnio edytowano 15 paź 2014, 11:37 przez beladin, łącznie edytowano 1 raz
beladin

Fobia społeczna!

przez monooso 15 paź 2014, 11:31
smuteczka napisał(a):monooso ja dziś tak miałam jak stałam i kupowałam leki.. puls na maksa, gorąco, motanie się z torebką, nie wiem czy głos mi tez nie drżał.

A u mnie wystarczy taka sytuacja. Idę sobie, zadowolony, suchutki, spokojny i dochodzę w końcu do przejścia dla pieszych. Stoję sobie na tym przejściu czekając na zielone światło wraz z innymi ludźmi, którzy są obok oraz naprzeciwko mnie. ZAWSZE w czasie takiego czekania zaczynam cały się pocić, całe strumienie potu spływają po moich plecach. Ktoś może powiedzieć, że się nakręcam, robię to specjalnie itd. Haha, nic bardziej mylnego. Otóż stojąc na tym przejściu dla pieszych jestem MEGA spokojny, nie mam żadnych myśli, niczego nie roztrząsam ani nic z tych rzeczy. Po prostu to wszystko dzieje się na poziomie podświadomym, a do mojego wglądu są tylko późniejsze reakcje somatyczne w postaci nadmiernej potliwości całego ciała, wyostrzenia zmysłów, drżenia rąk, łzawienia oczu itp. Identycznie jest w każdej innej sytuacji społecznej, np. stojąc w kolejce do kasy w sklepie. Dlatego nie wiem co z tym zrobić bo nie mam na to najmniejszego wpływu, a przecież tak się nie da funkcjonować.
monooso

Fobia społeczna!

przez lucy1979 15 paź 2014, 11:46
Harlancoben

No poszłam, żyję :D . Ale jak można było się spodziewać koleś okazał się manipulantem, gadając z nim czułam się jak na przesłuchaniu. Wypytywal się w jakiś nadmiernie nachalny sposób. Sam o sobie mówił niezmiernie mało, kreując się na ważną osobę, nie zwykłego krawężnika a tajniaka.Poza tym okazało się, ze ma 10 cm wzrostu mniej niż miał na swoim profilu napisane. Więc cholera go wie czy naprawdę był policajem. Może to tez sciema :lol:
Totalna beka.
Jak pisałam, poszlam na to spotkanie tylko dlatego aby przewalczyć swoją fobie społeczną. I ciesze się, ze to zrobiłam.
Może moja ocena jego osoby wynika z tego, ze ja od policji to jak najdalej :D. I mam o ludziach tam pracujących złe zdanie. Cięzko mi obiektywnie ocenic jaki był. bo podeszłam do gościa tendencyjnie. Poszlismy na spacer i na kawę. Oczywiście bacznie obserwowałam czy niec nie dorzuca do napoju :lol:
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Fobia społeczna!

przez beladin 15 paź 2014, 11:48
monooso, Dziwne. Czytając inne Twoje wpisy odniosłem wrażenie, że doskonale wiesz czego się obawiasz. Te reakcje mogą być automatyczne (wzmocnienie negatywne) ..obecnie wyzwala je sama sytuacja, a nie myśli jej towarzyszące.
beladin

Fobia społeczna!

przez lucy1979 15 paź 2014, 12:01
Podobnie - wszyscy są normalni, wszyscy mają swoje poważne sprawy i robią wszystko płynnie, tylko ja miotam się jak kura bez głowy.( tak napisał Psychoanalepsja. nie umiem kopiować wybranych fragmentow czyichś postów :oops: :lol: -dlatego zrobiłam tak.)

Dopiero jak to przeczytałam uswiadomilam sobie, ze ja mam tak samo, chyba od zawsze. Ciekawa jestem czy to widać, czy widzi to ktoś patrzący z boku?
Po Tobie to szczerze mówiąc nie widać Psycho, zebys jakos specjalnie się miotał. A czy po mnie widać?? Jak się widzieliśmy na spotkaniu forumowym zauwazyles to u mnie?

Fobia społeczna!

przez live 15 paź 2014, 12:03
Artemizja
w tym temacie lucy1979 zasugerowała, że mam fobie społeczną

Fobia społeczna!

przez lucy1979 15 paź 2014, 12:06
live napisał(a):Artemizja

Ja nic o Tobie nie pisałam :(
Nie wiem o co chodzi, w ogóle?

Fobia społeczna!

przez New-Tenuis 15 paź 2014, 13:05
Ech... jutro mam konferencję i boję się...
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Fobia społeczna!

przez live 15 paź 2014, 14:36
lucy1979 napisał(a):
live napisał(a):Artemizja

Ja nic o Tobie nie pisałam :(
Nie wiem o co chodzi, w ogóle?

Sory zapomniałem o linku osobowo-unikaj-ca-l-kliwa-t39169-854.html

Fobia społeczna!

przez monooso 15 paź 2014, 22:29
beladin napisał(a):monooso, Dziwne. Czytając inne Twoje wpisy odniosłem wrażenie, że doskonale wiesz czego się obawiasz. Te reakcje mogą być automatyczne (wzmocnienie negatywne) ..obecnie wyzwala je sama sytuacja, a nie myśli jej towarzyszące.

Jak stoję sobie na przejściu dla pieszych i jak ludzie na mnie patrzą to obawiam się, że wyglądam/zachowuję się nienormalnie. Jak stoję w kolejce do kasy to tak samo. Zresztą ja się nie obawiam, ze tak wyglądam/zachowuję się tylko tak faktycznie jest. Te myśli chyba już są po fakcie. Nie wiem.
monooso

Fobia społeczna!

przez beladin 16 paź 2014, 11:00
monooso, A jaki te osoby mają stosunek do Twojego "nienormalnego" zachowania? ..w jaki sposób je mogą oceniać?

Przeważnie pierwsza jest myśl, jakaś migawka, zakodowany impuls, doświadczenie ..potem występuje sprzężenie zwrotne między różnymi objawami, tzw. mechanizm błędnego koła.. objawy fizyczne i psychiczne wzajemnie się nakręcają
beladin

Sortuj wg