Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez vifi 07 wrz 2014, 23:02
Martek napisał(a):może cos poradzicie?
Poradzimy wizytę u psychologa (a najlepiej doświadczonego terapeuty), ewentualnie terapię grupową. Oczywiście możesz też sama próbować się zmieniać, krok po kroczku, ale z terapeutą szybciej się skonfrontujesz z przekonaniami, które mogą w dużej mierze wpływać na twoje życie, czy z problemami które w sobie nosisz.
Ciężko mi powiedzieć czy to jest nerwica lękowa, czy fobia czy jeszcze coś innego. Rzeczywiście ma w sobie trochę cech jednego i drugiego.

Fobia społeczna!

przez Artemizja 09 wrz 2014, 00:16
Miałam ostatnio zaostrzenie objawów fobii społecznej, ale po zmianie pracy jakby zelżało. Może to kwestia tego, że bardzo powoli przyzwyczajam się do obecnych warunków? W każdym razie, w pewnym momencie było naprawdę nie wesoło, bo zaczynałam mieć problem, żeby w ogóle wyjść z domu. Teraz na szczęście jest lepiej.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Fobia społeczna!

przez beladin 09 wrz 2014, 17:12
Artemizja, Mam podobnie. A w nowej pracy jak sobie na początku radzisz? Potrzebujesz czasu, żeby oswoić się z nowym otoczeniem, ludźmi?
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 13 wrz 2014, 15:09
Znalazłem ostatnio niezwykle pomocną książkę w leczeniu fobii społecznej. Tytuł brzmi "1. Debra A. Hope, Richard G. Heimberg, Harlan R.Juster, Cynthia L. Turk "Terapia Lęku Społecznego. Podejście poznawczo-behawioralne. Podręcznik Ćwiczeń Klienta". Książka dostarcza różne, różniste, praktyczne ćwiczenia, które pomagają oswoić lęk, a nawet zlikwidować go całkowicie. Efekt końcowy zależy oczywiście od zaangażowania pacjenta i zapewne wielu innych czynników. Posiadam książkę w pdf, więc jeśli ktoś byłby zainteresowany, to prosze pisać na pw. Mogę dać link do strony z której to ją pobrałem. Swoją drogą jest tam jeszcze masa innych ciekawych książek psychologicznych :D
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez beladin 15 wrz 2014, 14:20
Rebelia, Tak pytam, bo mi chyba wydaje się, że mam na myśli temat ..ale i tak jakoś pośrednio to mnie dotyka, tzn. srał pies moje starania aby wypowiedź była "właściwa" ..wycofuję się ..przegrywam z lękiem
beladin

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 15 wrz 2014, 22:10
Kod: Zaznacz cały
http://speedy.sh/mKmbn/Hope-Heimberg-Juster-Turk-Terapia-Leku-Spolecznego-Podrecznik-cwiczen-klienta-terapia-poznawczo-behawioralna.pdf
wstawiam książkę :D
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez mark123 16 wrz 2014, 00:04
beladin napisał(a):Często zdarza Wam się coś napisać w oknie odpowiedzi, a potem po "głębszej analizie" napisanego tekstu zrezygnować z wysłania?

Zdarza mi się, ale nie często, u mnie jest to efekt raczej tego, że nieraz chcę napisać coś, co tak naprawdę jest głupie i dopiero po napisaniu zauważam, że to jest głupie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez beladin 16 wrz 2014, 13:09
mark123, U mnie podobnie ..chociaż analizuję też wypowiedź pod kątem tego, że mogę pociągnąć nieodpowiednie sznurki, narazić kogoś albo siebie na atak ..coś w ten deseń.

Za każdym razem, kiedy widzę na liście tematów wątek "wkurza mnie" i wchodzę w niego, dopada mnie poczucie, że teraz na bank ktoś tam napisał "wkurza mnie beladin, bo.. coś tam" Paranoja normalnie :?
beladin

Fobia społeczna!

przez ala1983 19 wrz 2014, 20:44
Adam Smith napisał(a):
Kod: Zaznacz cały
http://speedy.sh/mKmbn/Hope-Heimberg-Juster-Turk-Terapia-Leku-Spolecznego-Podrecznik-cwiczen-klienta-terapia-poznawczo-behawioralna.pdf
wstawiam książkę :D

Jak to sciagnac? :bezradny:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 19 wrz 2014, 21:26
ala1983, musisz zaznaczyć opcję slow download
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez ala1983 20 wrz 2014, 21:30
Adam Smith napisał(a):ala1983, musisz zaznaczyć opcję slow download

Aha. Dzieki :uklon:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Fobia społeczna!

przez Dark Knight 22 wrz 2014, 21:16
Poznam dziewczynę z fobia społeczną jest tu jakaś ??

Fobia społeczna!

przez tomasz_xyz 23 wrz 2014, 15:42
podobno aby walczyć z fobią społeczną trzeba stawiać czoła lękom. zawsze bałem się jeść z innymi w pokoju socjalnym z powodu drżenia dłoni. od kilku miesięcy jem, jednak drżenia nie ustąpiły.
tomasz_xyz

Fobia społeczna!

przez JużTuByłem 23 wrz 2014, 15:50
Też walczyłem w ten sposób i jakoś nie przynosiło to efektu.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Sortuj wg