Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez beladin 31 lip 2014, 17:27
wybrakowany, A jak się ostro nawalisz, to Cię nie puszcza?
beladin

Fobia społeczna!

przez min3maks20 01 sie 2014, 18:16
wybrakowany napisał(a):To jest jakaś patologia...nienawidzę tej choroby z jednej strony paniczny lęk przed kontaktami z ludźmi, unikanie ich, odsuwanie od siebie ludzi a z drugiej strony rozpacz i potrzeba akceptacji przynależności do grupy, ogromny głód kontaktów towarzyskich...sick!

Jeszcze dziś idę na wesele do ludzi których nawet bliżej nie znam tym bardziej oni mnie, dostałem zaproszenie tylko z tego względu ze gdzieś tam się spotykalismy w większym gronie i wszystkie osoby wokół dostaly zaproszenie...po co ja przyjmowałem to zaproszenie, nie dość że się musiałem wjebać w koszty bo musiałem kupic garnitur koszule buty na jeden wieczór to jeszcze za nic nie chce tam iść...Znów fobia społeczna zrobi ze mnie pośmiewisko, debila, dzikusa i wpadnę tylko w większy dół po tym wieczorze. Pewnie znów się zachlam do nieprzytomności bo tańczyć nie potrafię chociaż miałem ambitny plan iść na jakiś kurs ale prokrastynacja mi nie pozwoliła...osoby towarzyszącej też nie mam bo niby skąd przy mojej fobii może to i lepiej bo narobię wstydu tylko sobie...wyjde na nieudacznika jak zawsze...

Gdy czytałam twój post to aż się roześmiałam. Wiesz dlaczego? Bo normalnie jakbym czytała samą siebie. Jakiś czas temu dostałam zaproszenie od jednej z dwóch osób, z którymi mam jako taki kontakt, więc nie wypadało odmówić, gdy nalegała na moje przybycie. Też cholernie się wykosztowałam (kiecka, przybory do tapety, prezent). Szłam sama, tzn. ze znajomą, która miała osobę towarzyszącą, więc czułam się jak piąte koło u wozu. Mimo, że upłynęło już trochę czasu, nadal na samą myśl o tym weselu aż się wzdrygam. Mam wrażenie, że wyszłam na idiotkę. (nie umiem tańczyć, więc większość czasu przesiedziałam przy stole)
W sumie to nie wiem po co to piszę, ale może zrobi ci się trochę lepiej wiedząc, że nie jesteś odosobnionym przypadkiem... może po prostu chciałam to z siebie wyrzucić...
min3maks20

Fobia społeczna!

przez beladin 02 sie 2014, 10:46
min3maks20, Skoro siedziałaś przy stole, to pewnie miałaś czas na obserwcje. Dużo osób, spośród tańczących gości, umiało rzeczywiście tańczyć?

[b]wybrakowany[b] Potrzeba przynależności do grupy, akceptacji, głód kontaktów, wynikają właśnie z lęku. Osoby wolne od lęku nie szukają sobie na siłę towarzystwa.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Makabra 02 sie 2014, 10:50
Co do tańczenia, ja uważam, że nie umiem tańczyć w ogóle. Byłam ostatnio na dyskotece, jakoś tam się ruszałam praktycznie non stop i nawet nikt nie zwrócił na to uwagi, nie było żadnych dziwnych spojrzeń itp. Z Wami pewnie też tak jest, że wydaje Wam się, że tańczycie jak ofiary losu, a tak na prawdę jest inaczej ;)
Makabra

Fobia społeczna!

przez beladin 02 sie 2014, 11:21
Chyba właśnie te wyśrubowane normy odnośnie techniki tańca są głównym hamulcem w naszym przypadku. Na disco jest pełna swoboda. Na weselu jest trochę inaczej ..muzyczka bardziej biesiadna, narzucająca konkretne tempo, taniec w parze. Jest trudniej, zwłaszcza facetowi, bo to on powinien poprowadzić partnerkę. Jak kobieta umie zatańczyć to niby lepiej, ale przy takiej to człowiek wychodzi na ignoranta, jak nie umie to już w ogóle lipa.. no jest ciężko :)
beladin

Fobia społeczna!

przez min3maks20 02 sie 2014, 13:09
beladin Było wiele drętwych osób. Czasem nawet miałam wrażenie, że jeszcze bardziej ode mnie, ale co to zmienia? Nie miałam z kim iść, więc nie pchałam się na parkiet, a gdyby nadarzyła się okazja do tańca, to raczej nie miałabym skrupułów podeptać komuś lakierków.
min3maks20

Fobia społeczna!

przez beladin 02 sie 2014, 13:21
min3maks20, Czyli wyszłaś na idiotkę, bo nie zostałaś zaproszona do tańca? Dlatego uważasz, że jesteś drętwą osobą?
beladin

Fobia społeczna!

przez min3maks20 02 sie 2014, 13:53
beladin, W tańcu jestem drętwa, bo po prostu nie umiem się wyluzować- to jest pewne. Na moje poczucie zidiocenia zebrałoby się jeszcze kilka rzeczy. Nie chadzam w kieckach, ani na obcasie, więc czułam się nieswojo i w głowie miałam jedno: że źle wyglądam. (dlaczego nie poszłam w spodniach i na niskich butach? bo niby nie wypada i zwracałabym na siebie jeszcze większą uwagę). Moje poczucie humoru jest dość osobliwe, więc przy stole w obecności starszych ciotek, babć i wujków nie zabłysnęłam.
Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność, ale pewnie i tak wszystko sobie wmawiam, a rzeczywistość jest zupełnie inna. (tylko, że nawet jak tak jest, to szkoda, że nie potrafię sobie tego uzmysłowić) :)
min3maks20

Fobia społeczna!

przez mark123 02 sie 2014, 20:10
beladin napisał(a):Potrzeba przynależności do grupy, akceptacji, głód kontaktów, wynikają właśnie z lęku. Osoby wolne od lęku nie szukają sobie na siłę towarzystwa.

Pragnąć kontaktu dlatego, że się boi kontaktu ? Bez sensu to brzmi.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez Makabra 02 sie 2014, 20:12
mark123 napisał(a):
beladin napisał(a):Potrzeba przynależności do grupy, akceptacji, głód kontaktów, wynikają właśnie z lęku. Osoby wolne od lęku nie szukają sobie na siłę towarzystwa.

Pragnąć kontaktu dlatego, że się boi kontaktu ? Bez sensu to brzmi.

Z sensem, kontakt zabija strach.
Makabra

Fobia społeczna!

przez mark123 03 sie 2014, 12:26
Samotność powoduje "głód" kontaktów, a nie lęk sam w sobie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez Makabra 03 sie 2014, 12:58
Samotność pogłębia lęk.
Makabra

Fobia społeczna!

przez mark123 03 sie 2014, 13:02
Oraz powoduje "głód" kontaktów.

Fobia społeczna!

przez Makabra 03 sie 2014, 13:24
Błędne koło...
Makabra

Sortuj wg