Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez mark123 21 mar 2014, 23:15
CnaV napisał(a):Ja nie mam aż takich problemów z rozmową przez telefon, jeśli chodzi o ludzi to wolę nawet rozmowę z kimś obcym jak ktoś mnie zapyta. Najgorzej jest z ludźmi z którymi muszę przebywać dłużej np. w pracy. Nie integruje się z ludźmi, mam pecha trafiać na większość ekstrawertyków. Pewnie ludzie mają mnie za dziwaka, chociaż nie jest nigdy tak , że nic nie mówię przez cały dzień. Najbardziej obawiam się sytuacji konfliktowych z ludźmi. Nie potrafię bronić swojego nawet jeśli często mam rację. A wy jak radzicie sobie z takimi sytuacjami?

U mnie często są dni, że prawie w ogóle nie odzywam się do ludzi, wśród których jestem.
Co do sytuacji konfliktowych w realu to ja często od razu zgadzam się z drugą osobą, aby w ogóle nie doszło do konfliktu, bo i tak albo nie mam swojego konkretnego zdania, albo mam, ale nie potrafię go obronić. Zdarza się czasem, że czuję, że potrafiłbym bronić swoje zdanie, ale czuję wtedy też obawę, że mógłbym stracić panowanie nad sobą i przejść do jakiejś sporej agresji w obronie swojego zdania; więc aby nie ryzykować też nie bronię swojego zdania.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez zima 21 mar 2014, 23:23
ludzie, fobie społeczna sie leczy..
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Fobia społeczna!

przez Jeszoswiesz 21 mar 2014, 23:25
zima napisał(a):ludzie, fobie społeczna sie leczy..

Ojej, na prawdę?!
Show me the way to Copacabana, I want to dance samba tropicana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Lonely94 21 mar 2014, 23:28
zima napisał(a):ludzie, fobie społeczna sie leczy..

A ja ją som leczem ;).
Lonely94

Fobia społeczna!

przez jetodik 21 mar 2014, 23:31
zima, mowilas ze autoterapią dr Richardsa leczy się fobie najlepiej
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Fobia społeczna!

przez zima 21 mar 2014, 23:42
tak, dodatkowo. podstawa sa leki i wyprowadzanie się na dwór- potem kapryszenie w sklepie, awantury z przechodniami i bieganie po ulicy w godzinach szczytu w jaskrawych pantalonach.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Fobia społeczna!

przez Jeszoswiesz 21 mar 2014, 23:57
zima napisał(a):tak, dodatkowo. podstawa sa leki i wyprowadzanie się na dwór- potem kapryszenie w sklepie, awantury z przechodniami i bieganie po ulicy w godzinach szczytu w jaskrawych pantalonach.

Akurat to nie jednemu fobikowi by pomogło ;)
Show me the way to Copacabana, I want to dance samba tropicana

Fobia społeczna!

przez sad eyes 22 mar 2014, 03:09
warrior11, dzięki. fobik90, powiem Ci że podobnie było u mnie. życie w miejscu gdzie ciężko o pracę, ale nie mogłam już dłużej znieść mieszkania z moimi rodzicami i to chyba najbardziej mnie zmotywowało by wyjechać do większego miasta. co prawda mam pracę (bez umowy), ale w zamian niewdzięczność ze strony pracodawców, stres z powodu współpracownika i wszędobylski tłok oraz obraz tego jak płytkie są relacje międzyludzkie. nie da się ukryć, sama mam problem z zaangażowaniem się w relacje, ale nie mogę powiedzieć, że się nie starałam.
bez pracy i z pracą ciężko. trzeba mieć szczęście albo wypruwać sobie żyły. ewentualnie konkretnie wiedzieć jaką pracę chce się wykonywać i tylko na tym się skupić - może z czasem się uda, podobno cierpliwość popłaca. a, no i znajomości są z pewnością pomocne.
everytime i open my eyes
it's like a dark marasmus...

Fobia społeczna!

przez tomasz_xyz 23 mar 2014, 15:00
ja przez fobię nigdy pracy nie miałem, teraz jest trochę lepiej...

ale z nowymi ludźmi trudno mi się kontaktuje jak mam gorszy dzień bo skrępowany jestem
tomasz_xyz

Fobia społeczna!

przez fobik90 24 mar 2014, 16:30
Dzisiaj pozytywnie :)
Korzystam, póki mam dobre samopoczucie - dziś się nie bałam ludzi, nawet rozmawiałam z panią w MPK:)

Zapewne za kilka dni znów będę chciała unikać ludzi, ale to....:) za kilka dni
Niech nie myli Was nick! Jestem kobietą...

Fobia społeczna!

przez Maggda92 24 mar 2014, 21:07
zima napisał(a):tak, dodatkowo. podstawa sa leki i wyprowadzanie się na dwór- potem kapryszenie w sklepie, awantury z przechodniami i bieganie po ulicy w godzinach szczytu w jaskrawych pantalonach.

czyli,że muszę zacząć drzeć się na przechodniów żeby wyleczyć się z fobii społecznej? :D
Maggda92

Fobia społeczna!

przez Blossom 25 mar 2014, 00:00
Darcie się na przechodniów? Awantury? Ja bym wolała raczej nie brać do siebie niektórych rzeczy zbyt poważnie i nabrać ogólnego dystansu, niż atakować.

Fobia społeczna!

przez fobik90 25 mar 2014, 23:37
wyszłam bez makijażu, w dresie do sklepu
czułam wzrok na sobie. Niby nic takiego nie kupowałam - chusteczki i surówkę ale w głowie miałam myśl "widzą twoje zakupy".
Czasem zdaje mi się, że jestem nienormalna :great:

Nie lubię jak ktoś za mną w kolejce stoi, czuję się okropnie
Niech nie myli Was nick! Jestem kobietą...

Fobia społeczna!

przez Lethality 26 mar 2014, 14:13
fobik90, Też mam takie myśli np. wódkę kupuję i "co oni pomyślą taki młody a pijak". Wśród nas jesteś normalna :)

Sortuj wg