Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez NieznanySprawca 10 paź 2013, 21:26
jak mi na kims zalezy to zaczynam sie wycofywac. mam lęk przed bliskoscią. boję się ze ktos wykorzysta to co o mnie bedzie wiedział. fakt

ooo, Witam kolezanke, znam ten sport :mrgreen:
Jesli nawiazuje jakas blizsza znajomosc, to w sumie im bardziej jej sie podobam, a ona mnie (w swoim subiektywnym wrazeniu), tym wiekszy lek przed odrzuceniem/jej odkryciem "jaki jestem na prawde". Zalosne.
NieznanySprawca

Fobia społeczna!

przez ladywind 10 paź 2013, 21:36
zima, ja od dłuższego czasu stale jestem wycofana do wewnątrz i nawet siłą woli jest mi cięzko przebić się przez tą skorupę. Leki zimą bardzo mi na to pomogły, dzięki nim bardziej otowrzyłam się na ludzi, wznowiłam znajomość z koleżanką z liceum i poznałam nowe osoby. Ale po kilku miesiacach lek działał coraz słabiej i wszystko wróciło na nowo:/

Mam również coś takiego, że jak zaczyna mi na kimś zależeć, nagle się wycofuję, ale mam tez tak ze znajomymi, że nieraz ich unikam aby nie odkryli mojego wnetrza, tego jaka jestem. Stale gdzieś uciekam..
U mnie w domu obydwoje rodzice często nieświadomie pokazywali jaki świat jest niebezpieczny, a że trafiło na miękki grunt, to teraz mam jak mam.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Fobia społeczna!

przez zima 10 paź 2013, 21:44
ladywind, z jednej strony jest, ale z drugiej nalezy to olac- mysle ze uczenie dzieci ze swiat jest niebezpieczny to jak odbieranie im dziecinstwa- bo moze i jest, ale tak naprawde wszystko zalezy od charakteru i od tego nie ma ucieczki-dlatego jedni potrafia gladko oszukiwac i tak jest po prostu, nalezy zyc soba, swoim zyciem. to czego dziecka trzeba uczyc zeby sobie poradzilo to poczucia wlasnej wartosci...jak bedzie ja mialo to niebezpieczenstwa swiata tego pozostana bez znaczenia.

-- 10 paź 2013, 20:46 --

nawet siłą woli jest mi cięzko przebić się przez tą skorupę

wola nie ma tu nic do tego. tu potrzebne leki moim zdaniem. no i musisz tez wziac pod uwage ze moze jestes z natury samotnikiem- jesli Ci to bardzo przeszkadza to trzeba cos z tym zrobic- ale jesli czujesz sie dobrze tylko martwi Cie reakcja otoczenia no to trzeba popracowac, by przestala Cie martwic.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez ladywind 10 paź 2013, 21:53
zima, mam osobowość unikającą, tzn. po częsci może jestem samotnikiem, ale z drugiej strony brakuje mi kontaktów z ludzmi, jednak kiedy do takowych dojdzie ja zaczynam czuć się niezrecznie, pojawia się chęć ucieczki. Czyli z jednej strony dąże do nich, a z drugiej nie potrafię być z ludźmi.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Fobia społeczna!

przez mark123 10 paź 2013, 22:11
Ja nie wiem do końca, czy potrzebuję kontaktów, czy nie. Prawdopodobnie wygląda to tak, że potrzebuję, ale przez silne mechanizmy obronne oraz lęk przed odrzuceniem mam wrażenie, jakbym nie potrzebował ich wcale. Całkowity brak potrzeby kontaktów występuje w osobowości schizoidalnej, ale tam nie ma lęku przed odrzuceniem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez jetodik 10 paź 2013, 22:18
jak mi na kims zalezy to zaczynam sie wycofywac. mam lęk przed bliskoscią. boję się ze ktos wykorzysta to co o mnie bedzie wiedział.

mam to samo, (tylko, że się nie boję, że ktoś wykorzysta coś przeciwko mnie, bo jak komuś nie ufam, to wcale nie czuję potrzeby się zbliżać do kogoś takiego).

a może to jest po prostu normalne? bo co chwila ktoś na forum o tym pisze, tyle, że pewnie kwestia intensywnosci tego lęku.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Fobia społeczna!

przez Autodestrukcja 11 paź 2013, 22:42
jetodik, to jest normalne. tylko ze jesli ktos nie jest wstanie tego przejsc mimo lęku to leci lawina i koniec... mogila

dlatego rozumiem opcję z lekami, po to zeby lęk zmniejszyc.
ALE. czy to nie jest tak jak z hipomania ? ja mam tak że ( bo tak jak wy wszyscy powyzej zwiewam jak popieprzona jak tylko dostaje pozytywny feedbak od ,,lubego" :D ) boje sie tych wszystkich odrzucen, reakcji, tego co ktos mysli, rzeczywistosci wiec tak jakby uciekam od rzeczywistosci... od BEZPOSREDNIOSCI. wiec albo unik depresja... albo jakies dziwne nakręcenie... jazda na fali jakis niby afirmacjii... ćpanie złudna nadzieją.. hipomania... niewazne czy mam nadwyzke nastroju, czy niz... nie trafiam w rzeczywistosc. PYTANIE czy leki nie są taką samą ucieczką przed bezposrednioscią?
wiadomo ze emocje są zewnetrzne w stosunku do nas, nie ma co sie rozplywac nad tym, jak mozna trzeba je postymulowac.. tylko czy w lekach sie nie przekracza granicy gdzie ma sie ,,mgle" ( strasznie w metafore poszlam wiec nie wiem czy to zrozumiale... :D )

-- Pt paź 11, 2013 9:45 pm --

mowiac prosciej ( ha ha ) czy moze pewnych bolączek nie trzeba usilnie probowac przejsc, doświadczyć ,,na golasa" , bez leksonów
O lekach mysle tak ze jak serio uniemozliwiają funkcjonowanie gdzies przez co mozna sobie skopac pol zycia, to okresowo jasne. jak sie jest za kogos odpowiedzialnym to juz wogle oczywiste.
(ja w koncu pojde do internisty i poprosze o cos tam, ale jakos zebrac sienie moge... od paru lat mam hustawke i ciagle jak jest dobrze mowie ze juz mi to nie potrzebne a jak jest xle to jest xle nagle i juz za poxno , nie reflektuje sie na wizyty po leki. LOL )
Autodestrukcja

Fobia społeczna!

przez zima 11 paź 2013, 22:46
Autodestrukcja, nieee,leki nie sa ucieczka- one sa wejsciem w stado pszczol i zabraniem im miodu.
benzo one day dancer
live yourself.

Fobia społeczna!

przez Autodestrukcja 11 paź 2013, 22:47
zima, superego mie nie pozwala :D
moze. moze tak. jak wszyscy bedą brac leki to ja tez bede zeby nie zostac w tyle. lubie bowiem miod

-- Pt paź 11, 2013 9:47 pm --

bo heroizm jest gupi
ale mie nie o heroizm przecie chodzi

-- Pt paź 11, 2013 9:49 pm --

jezu , ja po prostu chce czystej skondensowanej ŚWIADOMOŚCI :why: :why: mamo!
Autodestrukcja

Fobia społeczna!

przez zima 11 paź 2013, 22:50
no to pozostaje karuzela

Obrazek
benzo one day dancer
live yourself.

Fobia społeczna!

przez Autodestrukcja 11 paź 2013, 22:52
KATHARSIS

Obrazek
boze kicz. krzycz.

-- Pt paź 11, 2013 9:53 pm --

a moze Akcjonizm Wiedeński by pomógł... ( performance np. w ktorym rozrywa sie krowe na strzepy. katharsis jak znalazł )
Autodestrukcja

Fobia społeczna!

przez zima 11 paź 2013, 22:54
Autodestrukcja, wiec wiesz jakie jest zakonczenie....
benzo one day dancer
live yourself.

Fobia społeczna!

przez Autodestrukcja 11 paź 2013, 22:57
zima, z tego mozna stworzyc slogan w ramach zachety do zajadania się sajkotropami :D :great:
Autodestrukcja

Fobia społeczna!

przez zima 11 paź 2013, 23:02
Autodestrukcja, niee, to jest slogan tych ktorzy nie uzywaja sajkotropow, lecz wierza w cudowne uzdrowienie.
benzo one day dancer
live yourself.

Sortuj wg