Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez socorro 06 sie 2013, 10:41
na_leśnik, mam takie same zdanie jak Ty ;)

wszelkie porównania, czy do tych, co mają lepiej, czy do tych, którzy mają gorzej są nieadekwatne- bo Ci inni mają inną sytuację życiową niż my, inną osobowość, inni ludzie ich otaczają, więc takie porównywanie traci jakikolwiek sens, a może nas jedynie doprowadzić do frustracji.
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Fobia społeczna!

przez khaleesi 06 sie 2013, 10:56
Mnie pociesza fakt, że inni mają gorzej niż ja. Kurde jak widzę ludzi bardzo okaleczonych to wtedy mi wstyd, ze przejmuje sie takimi bzdurami jak np obgryziona ręka przez komary ;) Przykład dziwny ale nic mądrzejszego nie przyszło mi do głowy bo mało co spałam
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Fobia społeczna!

przez carlosbueno 06 sie 2013, 12:07
psyche., Ja to se lubię pooglądać czy poczytać o biedakach głodujących w Afryce czy Azji o tyraniach i morderczych rządach wtedy to że mam spokój, żarcie i dach nad głową wydaję się czymś wspaniałym, ale to trwa krótką chwilę bo uświadamiam sobie jak ułomne jest me życie w stosunku do innych krajan. Wiem że z punktu widzenia psychologii takie porównywania są bezcelowe ale nie potrafię się od nich uwolnić, zazdroszczę innym że im się powodzi, lub po prostu żyją jak normalni ludzie.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez mark123 06 sie 2013, 22:37
Z obcymi mi osobami jestem w stanie jakoś pogadać, natomiast rodzina, koledzy z byłych szkół itp. to jest po prostu dramat. Unikam jak mogę imprez typu spotkania byłej klasy, zjazdy rodzinne itp.

Ja nie gadam ani z całkiem obcymi ani z tymi, co mnie trochę znają.

nie rozumiem takiej postawy tzn. pocieszania się faktem, że inni mają gorzej.

Mnie akurat to powinno w pewnym sensie pocieszać, bo w zdecydowanie większej części mojego dotychczasowego życia nie wydarzyło się nic, co mogłoby spowodować u mnie problemy z psychiką i nie wypada mi ich mieć. Informacja, że inni mają gorzej powinna u mnie wywoływać zniknięcie problemów z psychiką.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez aqnieszka 07 sie 2013, 08:08
carlosbueno, ja też się przed nimi wstydzę mojego beznadziejnego życia (tzn dla mnie to życie nie jest beznadziejne, ale dla ogółu to porażka), ale to błędne koło, bo moje życie jest takim niewypałkiem właśnie między innymi przez moją fobię społeczną. Z kolei, to, że się tego wstydzę powoduje, że jeszcze bardziej unikam ludzi i problemy z psychiką się pogłębiają, będzie jeszcze gorzej, będę jeszcze bardziej unikać ludzi itd

Ja się strasznie wstydzę, że nie pracuję (praca=ludzie), jedyne na co było mnie stać to znalezienie mena, który mnie utrzymuje (dziękuję mu za to), ale to przecież porażka być takim pasożycikiem (choć on nie narzeka, ale mi i tak wstyd), jeszcze jakbym miła bejbika, to co innego, a ja nawet tego nie chcę, jestem pasożytem!!!
dlaczego w naszym życiu zawsze dzieje się to, co nas od zawsze najbardziej przerażało?!

Ja przed obcymi robię super wrażenie, taka wesoła, uśmiechnięta... jakby tylko wiedzieli co siedzi w środku...

Fobia społeczna!

przez carlosbueno 07 sie 2013, 08:22
aqnieszka, lepiej pasożytować na menie( co jest społecznie akceptowalne) niż na rodzicach a młody już nie jestem.
Zresztą nawet jak pracowałem ja jak i inni uważali że se marnuje życie w tej pracy, no ale lepsze to niż bezrobocie. Ja też do niedawna udawałem wesołego i zadowolonego, ale teraz już tego nie potrafię.

-- 07 sie 2013, 08:25 --

. Z kolei, to, że się tego wstydzę powoduje, że jeszcze bardziej unikam ludzi i problemy z psychiką się pogłębiają, będzie jeszcze gorzej, będę jeszcze bardziej unikać ludzi itd
u mnie to samo to takie błędne koło z którego ciężko wyjść.
Największy Forumowy Maruda

Fobia społeczna!

przez aqnieszka 07 sie 2013, 09:59
no tak, to bardziej społecznie akceptowalne, masz rację, to w sumie niesprawiedliwe, obie płcie mogą mieć fobię społeczną po równo, tylko dlaczego od faceta się wymaga, żeby pracował, a od laski niekoniecznie. Mi nikt w sumie nic nie mówi, że nie pracuję, choć wiem, że tak naprawdę się dziwią, np jak kogoś spotkam gdzieś w środku dnia, to "urlopik co?" ;) wcale tego nie prostuję? a Ty? mam nawet swoją wersję, co powiem, jak ktoś się zapyta co robię :D jestem żałosna :why:
ja też miałam pracę, z której SAMA zrezygnowałam, to dopiero trzeba być żałosnym!!!

Fobia społeczna!

przez Shannon 19 sie 2013, 18:40
Czy Wy też macie problem z wyrażeniem swoich myśli drugiej osobie? Ja gdy z kimś rozmawiam, czuję blokadę, trudno mi często sklecić sensowne zdanie.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

Fobia społeczna!

przez mark123 19 sie 2013, 19:42
Shannon napisał(a):Czy Wy też macie problem z wyrażeniem swoich myśli drugiej osobie? Ja gdy z kimś rozmawiam, czuję blokadę, trudno mi często sklecić sensowne zdanie.

Czasem tak miewam, gdy muszę coś do kogoś mówić. Na forum też mi się podczas pisania czasami zdarza.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez lolil 23 sie 2013, 16:41
Czy ktoś z was kto ma fobię społeczną ma takie dolegliwości: lęk, bóle i zawroty głowy, nudności, bóle brzucha, drżenie rąk i nóg, uczucie gorąca, występujące to wszystko w jednym czasie? Czy to są objawy fobii społecznej (lub po prostu nerwicy lękowej)?

Fobia społeczna!

przez hania33 23 sie 2013, 16:46
lolil

Moj lekarz nawet nie umiał tego zdiagnozować, mam takie same objawy plus duszności.Wiec stwierdził , ze mam depresje i nerwice lękowa.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Fobia społeczna!

przez lolil 23 sie 2013, 17:51
Haniu- no ja czasami też mam problem z oddychaniem. Mój lekarz właśnie też nie umie tego zdiagnozować- póki co to mam ChAD i fobię społeczną (ale to zostało zdiagnozowane zanim miałam takie duże problemy z tymi dolegliwościami jak teraz). Pewnie przyjmujesz leki przeciwdepresyjne (które działają też przeciwlękowo)? Często masz te dolegliwości? Walczysz jakoś inaczej z tym, np. za pomocą psychoterapii? U mnie jest problem że nie mogę przyjmować leków przeciwlękowych bo mnie ciągną w dół i pozostaje mi jedynie kombinować z lekami które obecnie przyjmuję czyli ze stabilizatorami (które z kolei wg. lekarza "wyciszają i uspokajają", a wg. mnie otumaniają i mega usypiają). No ale zobaczymy, może pomogą...

Fobia społeczna!

przez hania33 23 sie 2013, 17:56
lolil

Tak biorę paro i czekam na działanie . Walczyłam , chodziłam na terapie 3 lata, nic mi nie dala , później walczyłam sama , nie poddałam się przez ponad 10 lat, ociekałam ze sklepów , z autobusów itp, lecz zawsze przechodziło .Od pol roku katastrofa, trzymało 5 dni, nie mogłam już tak żyć i teraz właśnie leki, dziś trochę lepiej , lecz nie wychodzę jeszcze z domu , ale boje się jutra.

-- 23 sie 2013, 17:59 --

Jak długo bierzesz leki? U mnie za 2 dni minie miesiąc , wcześniej brałam Mirtazepine .
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Fobia społeczna!

przez 7SeptemberNerw 23 sie 2013, 18:25
Czy Wy też macie problem z wyrażeniem swoich myśli drugiej osobie? Ja gdy z kimś rozmawiam, czuję blokadę, trudno mi często sklecić sensowne zdanie.

Mam to samo. Kiedyś istniał u mnie dosłownie słowotok. :blabla: A dziś. Palnę nie raz coś od rzeczy. :brawo:

Ja się strasznie wstydzę, że nie pracuję (praca=ludzie),

Jakbym czytała o sobie. Na dodatek czuje presje. Innym się udaje ! A Tobie nie ?
Czy ktoś z was kto ma fobię społeczną ma takie dolegliwości: lęk, bóle i zawroty głowy, nudności, bóle brzucha, drżenie rąk i nóg, uczucie gorąca, występujące to wszystko w jednym czasie? Czy to są objawy fobii społecznej (lub po prostu nerwicy lękowej)?

Mi to wygląda na nerwice. Ale poczytaj w objawach w wątkach o NN.

Jeżeli chodzi o fobię. Od kilku lat denerwuje się nawet jak robię zakupy, nie mówię już nawet o tym że jak np: kasjerka spogląda na mnie trochę dłużej robię się sztywna jak kołek, a głowa zaczyna mi dziwnie drgać. Spuszczona głowa to u mnie podstawa. Skąd to się wzięło i kiedy zaczęło oraz czy to są oznaki fobii ? Nie mam pojęcia.

Sortuj wg