Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez koszykova 08 maja 2013, 15:19
no ale co to są pierdoły? dla każdego to co innego znaczy. Jesli skoncza Ci sie tematy to widocznie nie przypadla Ci tamta osoba do gustu.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Fobia społeczna!

przez Anna Maria 08 maja 2013, 15:26
Teraz w niedzielę czeka mnie komunia u chrześniaczki. Bez Afobanu się nie obędzie. Póki co pełna olewka tylko żeby mnie nie roztelepało w kościele bo tak mam. Samo przyjęcie to tylko aby się pojawić i jak najszybciej wyjść.Jestem pewniejsza siebie.O dziwo!Poza tym odczuwam silną wolę i potrzebę walki ze swoimi lękami i fobiami.
Anna Maria

Fobia społeczna!

przez koszykova 08 maja 2013, 15:29
kasiątko, a co powoduje ten Afobam?
Też tak mam, że sie nie stresuje jak wiem co i kiedy nastąpi, ale zwykle jakąś godzine przed zaczynam wpadać w panikę...
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Anna Maria 08 maja 2013, 15:30
koszykova, ten paniki się obawiam.Afoban to benzo.

-- 08 maja 2013, 15:31 --

Mam włączony Mirtor.Kiedyś mi bardzo ładnie pomógł na fobię społeczną.Oby i tym razem zadziałał w ten sposób.Do tego esci więc działam dwójnasób.
Anna Maria

Fobia społeczna!

przez mark123 08 maja 2013, 16:45
los_historicos napisał(a):Kiedyś pisząc w sieci zastanowiło mnie jak można gadać o pierdołach. Ja nie potrafię tal gadać. Ale ostatnio robię wprawki pisząc w sieci z jedną osobą. Obawiam się że jednak w pewnym momencie nie będę miał o czym GGadać :-|

Ja mam coś w tym stylu, że nie potrafię rozmawiać na luźne i nieprecyzyjnie określone tematy, nawet w internecie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez Mihau 09 maja 2013, 17:23
kasiątko napisał(a):Teraz w niedzielę czeka mnie komunia u chrześniaczki.

Trzymam kciuki. Ja w sobotę mam komunię.

Fobia społeczna!

przez Shannon 09 maja 2013, 17:56
mark123 napisał(a):
los_historicos napisał(a):Kiedyś pisząc w sieci zastanowiło mnie jak można gadać o pierdołach. Ja nie potrafię tal gadać. Ale ostatnio robię wprawki pisząc w sieci z jedną osobą. Obawiam się że jednak w pewnym momencie nie będę miał o czym GGadać :-|

Ja mam coś w tym stylu, że nie potrafię rozmawiać na luźne i nieprecyzyjnie określone tematy, nawet w internecie.

Ja też. Kiedyś było inaczej, jakoś potrafiłam wykorzystać moje niewykorzystywane pokłady energii i emocji na owocne i miłe dyskusje. Miałam nawet niezłe poczucie humoru, dobrze mi się myślało. :smile: Odkąd nasiliła się moja nerwica, fobia społeczna to miałam tysiąc myśli w głowie, ale rozmowy z innymi i tak się już nie kleiły. Teraz biorę kilka tygodni seronil i mam małą pustkę w głowię. A z ludźmi w ogóle boję się rozmawiać i nie mam nawet na to ochoty. :?
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

Fobia społeczna!

przez mark123 09 maja 2013, 22:12
navi napisał(a):Ja też. Kiedyś było inaczej, jakoś potrafiłam wykorzystać moje niewykorzystywane pokłady energii i emocji na owocne i miłe dyskusje. Miałam nawet niezłe poczucie humoru, dobrze mi się myślało. :smile: Odkąd nasiliła się moja nerwica, fobia społeczna to miałam tysiąc myśli w głowie, ale rozmowy z innymi i tak się już nie kleiły. Teraz biorę kilka tygodni seronil i mam małą pustkę w głowię. A z ludźmi w ogóle boję się rozmawiać i nie mam nawet na to ochoty. :?

Ja nigdy nie potrafiłem rozmawiać na tematy "o byle czym". W sumie to trochę dziwię się ludziom, że potrafią na takie tematy rozmawiać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez Shannon 10 maja 2013, 11:02
mark123 napisał(a):Ja nigdy nie potrafiłem rozmawiać na tematy "o byle czym". W sumie to trochę dziwię się ludziom, że potrafią na takie tematy rozmawiać.

Co znaczy dokładnie "byle co"? Może kryć się pod tym wiele rzeczy.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

Fobia społeczna!

przez mark123 10 maja 2013, 18:16
navi napisał(a):Co znaczy dokładnie "byle co"? Może kryć się pod tym wiele rzeczy.

To znaczy, gdy tematy są zbyt ogólne. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć.

Fobia społeczna!

przez cichyczlowiek 12 maja 2013, 18:39
Witam, pracuję w ochronie, zostałem przeniesiony w pracy, na taki posterunek gdzie mam dużo kontaktu z młodzieżą, czasami są awantury. Ciężko mi tam pracuje, bo trzeba czasami być asertywny, a ja nie potrafię za bardzo być asertywny. Wczoraj spotkałem się kolegą, przed spotkaniem, miałem bóle brzucha, biegunka, denerwowałem się, niewiem czemu, bo z nim mogę o wszystkim porozmawiać. Gdy byłem u teściów, bałem nawet podejść do teścia, poprosić o coś, czy do szwagra. Z nimi to nie rozmawiam, bo boję się.

Fobia społeczna!

przez monk.2000 12 maja 2013, 22:10
Pewnie "byle co" to np. tematy o pogodzie, plotki, co wczoraj robiłeś, kosmetyki, co leci w TV, kawały itd. Przeciwieństwo trudnych tematów w których trzeba się wykazać własnym zdaniem i trochę pomyśleć głębiej.

cichyczlowiek, to niemiło że się denerwujesz rozmawiając ludźmi. Nie powinno to mieć miejsca, co to takiego - rozmowa: naturalna rzecz. Zdecydowanie trzeba podjąć jakieś kroki. Dobrze pogadać z kimś kto ma jakąś wiedzę na ten temat już, albo doświadczenia.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Fobia społeczna!

przez mark123 12 maja 2013, 22:31
Pewnie "byle co" to np. tematy o pogodzie, plotki, co wczoraj robiłeś, kosmetyki, co leci w TV, kawały itd.

No akurat pogoda może być, bo lubię zjawiska pogodowe.

co to takiego - rozmowa: naturalna rzecz

Dla jednych naturalna, dla drugich nie. Dla mnie nawet powiedzenie "cześć" w realu komuś, komu powinienem powiedzieć jest problemem od zawsze i zazwyczaj nie mówię.

Fobia społeczna!

przez vifi 12 maja 2013, 23:49
Wiele osób nie lubi rozmawiać o "byle czym", ale jak się popatrzy na różne wątki na tym forum w jakiś niespecjalistycznych działach, to się okazuje że my też potrafimy rozmawiać o "zwykłych rzeczach". Po prostu takie rozmowy same wynikają kiedy tworzy się jakiś kontakt między osobami.

Sortuj wg